r e k l a m a
Wiadomości

PO: NFZ będzie refundować nadywkonania za zabiegi ratujące życie

Podczas poniedziałkowej konferencji PO, poseł Piotr Tomański podkreślił, że zgodnie z zapewnieniami minister zdrowia Ewy Kopacz, NFZ będzie finansować nadwykonania zabiegów ratujących życie.

Wszystkie nadwykonania za zabiegi ratujące życie zostały zapłacone i będą w przyszłości płacone – mówił poseł Tomański

Tomański zapewnił również, że w tym roku pieniądze na szpitale zostaną zwiększone. O jaką kwotę, tego poseł już nie zdradził.

Mamy zapewnienie, że w ciągu roku  pieniądze na podkarpackie szpitale będą w  jakiejś części  zwiększone. Zdajemy sobie sprawę, że w skali całego kraju jest 1 mld 200 mln  na NFZ mniej, ale liczymy, że skoro w planie budżetu PKB jest 1,2 % i że będzie większy wzrost gospodarczy, to te pieniądze się pojawią – mówił poseł.

Poseł zapewnił również, że będzie apelował do szpitali, aby te podpisywały umowy z Funduszem.

Będziemy apelować do wszystkich szpitali aby zawierały umowy z NFZ, bo w tej chwili prawie  95 %  szpitali w kraju takie kontrakty podpisało. Mamy zapewnienie posłanki Elżbiety Łukacijewskij i posła Zbigniewa Rynasiewicza, że spotkają się w  w tej sprawie w najbliższą środę  z panią Minister Ewą Kopacz.

Tomański, odcina się od sugestii o tym, że szpitale nie są w stanie porozumieć się z NFZ.

Uważamy, ze jest dobry klimat do rozmów, służący do podpisywania umów – zapewniał poseł.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zuzia
zuzia
2024 lat temu

Cytat "Mamy zapewnienie posła Elżbiety Łukacijewskij i posła Zbigniewa Rynasiewicza w środę z panią Minister Ewą Kopacz" – czy mógłby ktoś p[rzetłumaczyć bełkot poselski na język polski?

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Zajączku gdzie się ukryłeś.Nie ma przecinania wstążek przy otwieraniu kościółków,więc po co się wychylać w sprawach ważnych dla społeczeństwa………:upset:

wierzący w cuda PO
wierzący w cuda PO
2024 lat temu

Mam pytanie czy pieniążki za nadwykonania za 2008r wpłynęły do Jasielskiego Szpitala i w jakiej wysokości podobno było tego około 2,5 mln złotych?

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x