InwestycjeMiastoWiadomości

Pocałuj i jedź przy „Czwórce”

Przy Szkole Podstawowej n 4 w Jaśle powstaje parking typu „kiss&ride” (pocałuj i jedź). Takie rozwiązanie ma pomóc w bezpiecznym podwiezieniu dziecka do szkoły, pożegnaniu się z nim i bezkolizyjnym włączeniu się do ruchu. Parking tego typu zaprojektowano jeszcze przy szkołach podstawowych nr 1 i 2.

Pocałuj i jedź przy “Czwórce”

Inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 4 powinna zostać zakończona do końca roku. Jej wykonawcą, wyłonionym w przetargu, jest firma SK Sp. z o.o. z Glinika Górnego. Koszt zadania to 318 tys. zł.

Budowę miejsc postojowych „kiss&ride” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle (ul. Czackiego) zaplanowano na wakacje, ponieważ teraz dzieci z klas I-II (które to głównie są podwożone do szkoły przez opiekunów) uczą się jeszcze w budynku przy ul. Koralewskiego.

Pocałuj i jedź przy “Czwórce”

Najdroższą inwestycją, po uwzględnieniu uwag szkoły, jest budowa tego typu parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle (przy ul. Piotra Skargi). Z tego powodu, iż koszty znacznie przewyższają możliwości budżetu miejskiego, termin budowy nie jest jeszcze określony.

Urząd Miasta w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x