r e k l a m a
MiastoWiadomości

Podawał się za policjanta

Podawał się za policjanta

Cała historia może wyglądać na żart primaaprilisowy, jednak wydarzyła się naprawdę. Funkcjonariusze z jasielskiej komendy zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który podawał się za policjanta. Podejrzany legitymował osoby i improwizował wezwanie patrolu. Przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

W minioną środę do komendy w Jaśle zgłosił się 19-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego. Młody człowiek zawiadomił o podającym się za funkcjonariusza Policji nieznanym mu mężczyźnie, którego zachowanie wzbudziło jego podejrzenia. Do zdarzenia doszło  dwa dni wcześniej w jednym z barów na ternie Jasła.

Policjanci w toku postępowania ustalili, że zgłaszający będąc w lokalu został zaczepiony przez  drugiego mężczyznę. Po zakończeniu sprzeczki do 19-latka, jego dziewczyny oraz kolegi, podszedł nieznajomy mężczyzna. Podał się on za policjanta pokazując w ręku jakiś dokument i mówiąc, że widział całą sytuację, poprosił o dane osobowe.W międzyczasie do lokalu przyszła matka i wujek dziewczyny 19-latka, którzy również zostali wylegitymowani. W trakcie tej „interwencji” rzekomy starszy sierżant improwizował potwierdzanie danych w policyjnej bazie oraz wzywanie patrolu. Po wyjściu z lokalu wspólnie z trójką młodych ludzi, poszedł do domu babci dziewczyny 19-latka, gdzie spisał protokół.
Następnego dnia, skontaktował się z legitymowanymi osobami i umówił się z nimi w jednym z barów na terenie Jasła. W czasie spotkania poinformował, że sprawa jest w toku, a on obecnie jest na służbie.
19-latek nie do końca jednak wierząc w jego opowieści, powiadomił o wszystkim prawdziwych policjantów. Okazało się, że takiego funkcjonariusza nie ma w jasielskiej komendzie.
Po otrzymaniu zawiadomienia sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzną, który podawał się za policjanta, jest 31-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Podejrzany został zatrzymany na terenie Jasła. W czasie przesłuchania przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
on
on
2021 lat temu

hehe

SARII
SARII
2021 lat temu

Może było odwrotnie ?Często sie to zdarza.

gosia ny
gosia ny
2021 lat temu

okropne

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X