Wiadomości

Podkarpacka młodzież z wizytą w Parlamencie Europejskim

Na zaproszenie posła PiS do PE Tomasza Poręby do Brukseli przyjechała grupa 50 młodych ludzi: dzieci powodzian z terenu Tarnobrzega, Gorzyc, Jasła i Mielca oraz laureaci konkursu „Święty w garniturze – życie i dzieło Roberta Schumana” ze Szkoły Podstawowej nr 14 z Przemyśla.

Tomasz Poręba (w środku) i uczestnicy wycieczki w siedzibie
Parlamentu Europejskiego w Brukseli

W programie przewidziano m.in. zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, głównych atrakcji turystycznych Brukseli oraz stadionu Anderlechtu.

Jest mi bardzo miło, że mam okazję gościć tak liczną grupę młodych ludzi z Podkarpacia szczególnie, że reprezentują oni rodziny z terenów dotkniętych powodzią, a czworo z nich to laureaci zorganizowanego przeze mnie konkursu o UE. Mam nadzieję, że wszyscy będą dobrze wspominać tę wizytę. Chciałbym także, aby ta wycieczka rozbudziła wśród naszej młodzieży zainteresowanie sprawami unijnymi, które odgrywają coraz większą rolę w życiu nas wszystkich – mówił Poręba.

Bruksela to bardzo ładne miasto. Poza budynkiem Parlamentu Europejskiego, który jest bardzo duży i nowoczesny mieliśmy – między innymi -okazję zobaczyć Atomium, stadion Anderlechtu oraz ciekawe muzea i stare miasto – powiedziała jedna z uczestniczek wycieczki Barbara Dusza.

Jest to już kolejna tego typu wizyta młodych ludzi z Podkarpacia, zorganizowana przez Tomasza Porębę, który prowadzi także program staży w swoim biurze w Brukselı, dzięki którym – jak dotąd – około 40 młodych osób z Podkarpacia miało okazję zapoznać się „od kuchni” z pracami Parlamentu Europejskiego, a jedna z nich znalazła pracę w administracji PE.

Biuro Prasowe Delegacji Polskiej w Grupie EKR w PE

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x