Wiadomości

Podopieczni DPS na planie "1920. Biało-czerwone" (foto)

Słońce nie zdążyło jeszcze pojawić się na niebie a 10 – cio osobowa grupa naszych mieszkańców już szykowała się do drogi na plan filmowy serialu „1920. Biało – czerwone” w sanockim Parku Etnograficznym, gdzie ekipa filmowa Telewizji Polskiej 17 września kręciła zdjęcia do serialu.

Zaspana grupa „wybrańców” nie odczuła trudów podróży w piątkowy rześki poranek, gdy wszyscy z małą dozą obawy przed czekającą ich przygodą, pojawili się punktualnie na terenie Skansenu w Sanoku. Jeszcze chwila na poranną kawę i szybkie zgłoszenie przyjazdu naszej grupy asystentowi planu.

I zaczęło się: przydział ról, profesjonalna charakteryzacja, skomplikowane zakładanie kostiumów i to w nie byle jakim towarzystwie aktorów młodego pokolenia: Jakuba Wesołowskiego, Wojciecha Zielińskiego, Tomasza Borkowskiego, Karoliny Chapko i wreszcie przejazd na plan zdjęciowy. A tam zupełnie inny świat: wieś polska z 1920 roku, pułk polskich ułanów, pędząca kawaleria konna i grupa pozostałych statystów grających mieszkańców wioski. Wypadki toczyły się szybko. Naszym dzielnym aktorom nie trzeba było dwa razy powtarzać, dzięki doświadczeniu z poprzednich występów przed kamerą, fantastycznie odnaleźli się w serialowym świecie. Sceny były kręcone do późnych godzin popołudniowych – a to koń urwał się z uwięzi, a to gęś uciekła w złą stronę. Z czasem zmęczenie dawało o sobie znać. Jednak świadomość przebywania wśród innych ludzi, którzy pełni radości i uśmiechu współpracowali z naszymi mieszkańcami, dając im odczuć jak bardzo są ważni i potrzebni powodowało, że nawet opady deszczu nie zdołały zepsuć wyśmienitych nastrojów całej naszej grupy. Nasz profesjonalizm zauważył również reżyser, który obsadzał naszych mieszkańców w rolach wieśniaków, rannych żołnierzy, a nawet grabarzy i trupów, a wszystko (co ważne) nie za darmo.

Ten ciężki dzień zdjęciowy zakończył się już o zmroku, gdy mieszkańcy pełni wrażeń powrócili do Domu. Nie było jednak mowy o śnie, wszyscy przekrzykiwali siebie nawzajem opowiadając, jakiego aktora widzieli, ile razy dublowali swoją scenę i oczywiście, kto z nich zagrał najlepiej. Przygoda naszego Domu ze sztuką filmową trwa w najlepsze i sądząc z wypowiedzi jego mieszkańców, oby trwała jak najdłużej.

„1920. Biało – czerwone” 13- odcinkowy historyczno – przygodowy serial w reżyserii Macieja Migasa będzie można oglądać wiosną przyszłego roku w TVP 1. W rolach głównych występują: Jakub Wesołowski, Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski w obsadzie także m.in. Mirosław Baka, Piotr Gąsowski, Lesław Żurek, Karolina Chapko, Danuta Stenka i Krzysztof Globisz. Pilotażowy odcinek serialu Telewizja Polska pokaże 11 listopada b.r.

DPS Folusz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mary
Mary
2024 lat temu

Na 4 zdjęciu od góry to kandydatka do władzy miejskiej w nowym wizerunku opracowanym na potrzeby kampanii wyborczej. Nieco się maskuje ale i tak bystre oko ją rozpozna. Nowe opakowanie, nowy program, nowa jakość w rządzeniu Jasłem. Po następnych 4 latach rządzenia będzie to obowiązkowy strój mieszkanek tego miasta wskutek dobrobytu jaki zapanuje w następnej kadencji.:bigeek:

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" — kto doszedł po grzbietach i trupach robotniczych do celu , a teraz się na nich wypiął , kto zniszczył Solidarność i jej szczytne cele walcząc nie o robotników, ale o koryto i własną pozycję , kto wreszcie dzisiaj pomaga w jednoczeniu i walce o wspólną sprawę , godziwą zapłatę za ciężką pracę i byt ,który jest gorszy niż skazanych przestępców , czy sierot w domach dziecka, a na których utrzymanie idzie kilka razy więcej środków niz na 1 osobę w większośći polskich rodzin utrzymujących się z uczciwej pracy, czy wypracowanej emerytury . Gdzie są następcy… Czytaj więcej »

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x