Wiadomości

Podsumownie konkursów w Gimnazjum nr 1

29 maja 2009 roku w Gimnazjum nr 1 miało miejsce uroczyste podsumowanie wyników konkursów przedmiotowych za rok 08/09.

Nagrodzono laureatów z X Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas III, IX Powiatowego Konkursu Ortograficznego i III Powiatowego Konkursu Geograficznego „Odkryj Europę”. Wszyscy laureaci i wyróżnieni odebrali nagrody i dyplomy z rąk pana Dyrektora Kazimierza Mikruta.

Konkursy organizowane przez Gimnazjum nr 1 cieszą się dużym zainteresowaniem o czym świadczy ilość uczestników. W tym roku w konkursach wzięli udział także uczniowie spoza powiatu jasielskiego.

25 maja odbył się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny, w którym uczestniczyło 12 szkół reprezentowanych przez 48 uczniów. Mistrzem Ortografii w roku szkolnym 2008/2009 została Katarzyna Kiełtyka z Gimnazjum w Dębowcu. Na drugim miejscu znalazły się Patrycja Sajdak i Joanna Kiczek z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, III miejsce zajęła Beata Kubik z Gimnazjum w Łubnie Szlacheckim. IV miejsce przypadło Katarzynie Szaro z Gimnazjum nr 2 w Jaśle, a miejsce V zajęła Joanna Grzesik z Gimnazjum w Łubnie Szlacheckim 

X Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas III. Wzięło w nim udział 41 uczniów z 12 szkół powiatu jasielskiego i dębickiego. I miejsce zajął Łukasz Chrząszcz z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, II miejsce zajęła Katarzyna Bućko z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, a III Kamil Zawiliński także z Gimnazjum nr 1 w Jaśle. IV miejsce przypadło Adamowi Zimie z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, a V Robertowi Ciężabce z Gimnazjum w Osieku Jasielskim.

III Powiatowy Konkurs Geograficzny odbył się 20 maja 2009 roku. Wzięło w nim udział 64 uczniów z 14 gimnazjów. I miejsce zajął Piotr Olbrot z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, na drugim miejscu znaleźli się Paweł Gadzała, Urszula Samborska i Paweł Lubaś z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, III miejsce przypadło Mateuszowi Barze i Tomaszowi Romańskiemu z Gimnazjum nr 1 w Jaśle oraz Łukaszowi Gajowskiemu z Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie.  Karolina Żygłowicz z Gimnazjum w Brzyskach, Adam Zima, Bartosz Siemiączko i Andrzej Jureczko z Gimnazjum nr 1 w Jaśle znależli sie na miejscu IV, natomiast Marcin Kasprzyk, Przemysław Węgrzyn, Patryk Kobak z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Mateusz Rochecki z Gimnazjum nr 2 w Jaśle i Karolina Skowron z Zespołu Szkół w Warzycach uplasowali się na miejscu V.

Całość uroczystości ubarwiły występy młodych artystów. Uczniowie z klasy 2h i 2g zaprezentowali scenkę kabaretową pt. „Z nauką przez wieki” , a Ania Tocka z klasy 3g przepięknie zaśpiewała liryczne piosenki „Kolorowy wiatr” i „Close to you”.

M. Janiga

GIM nr 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
łaał
łaał
2024 lat temu

łii 😀

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x