Na sygnaleWiadomości

Policja ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą jasielskiej komendy przestrzegają przed oszustami. Zachowajmy szczególną ostrożność w przypadku otrzymania wiadomości sms, w której nadawca domaga się dopłaty 1,49 zł., do nadanej przesyłki. Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą jasielskiej komendy wyjaśniają sprawy dwóch oszustw, których ofiarą w ostatnich tygodniach padły dwie mieszkanki naszego powiatu. Sposób działania przestępców jest prosty. Pod szyldem znanej firmy kurierskiej, wysyłają do potencjalnych ofiar wiadomości sms z informacją o konieczności uiszczenia dodatkowej opłaty do wysłanej przesyłki w wysokości 1,49 zł. W sms-ie zamieszczony jest link, który przekierowuje pokrzywdzonych na stronę internetową umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego. Niestety jest to fałszywa strona, a wykonując na niej przelew drobnej kwoty, podając login i hasło umożliwiamy przestępcą nieograniczony dostęp do naszego konta bankowego.

Po pewnym czasie pokrzywdzeni orientują się, że na ich kontach brakuje oszczędności lub otrzymują informację ze swojego banku, że z konta został zrobiony przelew na kilka tysięcy złotych, a nie na kwotę 1,49 złotych.

Apelujemy, aby nie odpowiadać na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi, nagrody bądź różnego rodzaju zaległości. Pamiętajmy, że informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy.

Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność w przypadku otrzymania wiadomości sms, zachęcających do kliknięcia w podany w nich link w celu dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku. Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków, chrońmy swoje dane! Zawsze zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

Policja Podkarpacka

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x