Wiadomości

Policja zaangażowana w akcje przeciwpowodziowe

Policja pomaga w ewakuacji ludzi zagrożonych powodzią, organizują objazdy dla nieprzejezdnych dróg, zabezpieczają rejony, w których prowadzone są działania ratownicze.

Osiedle Gądki

Doświadczenia policjantów wskazują, że wiele osób ryzykuje zdrowiem, nawet życiem, by z bliska obejrzeć żywioł, zrobić zdjęcia. Ludzie wchodzą, zdarza się, że wjeżdżają na wały przeciwpowodziowe. Oprócz ryzyka, jakie ponoszą, przeszkadzają w akcjach ratowniczych i mimowolnie niszczą te umocnienia. To zabronione i niebezpieczne! Policja prosi o kategoryczne podporządkowywanie się poleceniom tych, którzy ratują ludzi i ich dobytek.

ul. P. Prusa w Jaśle

Może zajść konieczność ewakuacji. Policjanci dotrą dużo wcześniej do osób, które będą zmuszone opuścić swe domy. Poinformują o miejscu, czasie i sposobie wyjazdu z domów. Pomożemy osobom chorym, niedołężnym. Informacje przekazywać będziemy osobiście, ale także przy użyciu głośników w policyjnych wozach. Prosimy o podporządkowanie się poleceniom.

Policjanci nieprzerwanie strzec będą domostw i dobytku osób, które zmuszone były ewakuować się przed powodzią. 

podkom. Paweł Międlar
PKWP

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
a.a.a.
a.a.a.
2024 lat temu

no nareszcie beda nasi policjanci pracowac:)

lupus
lupus
2024 lat temu

Mieszkam na dużym wzniesieniu skąd widać rozlewisko rzeczne podczas powodzi szczególnie rozległe i za każdym razem obserwuję – głupawkę – jaką ludzie dostają ,bo jeżdżą autami jak idioci to w jedną to w drugą stronę i gapią się czekając na kolejne tragedie ludzkie ,blokują drogi ,przeszkadzają są agresywni ,tojest patologia ,policja i tak jest tolerancyjna ,powinna karać bezmózgowćów co stoją na wałach udają chojraków zamiast pomóc ludzią :no::no:

komendant
komendant
2024 lat temu

Nie rozśmieszajcie ludzi, widzę tych nierobów i cwaniaków pod JDK-iem , gdzie by tu przespać noc i łapnąć rowerzystę po piwie.
I nocne panienki na peryferiach.

g
g
2024 lat temu

pierwsze słyszę, żeby jeżdżenie po wałach przeciwpowodziowych, gdzie nie ma tabliczek o takim zakazie, było zabronione. jednak podczas zagrożenia powodzią to faktycznie nie na miejscu, ale w Jaśle w tym roku nie było powodzi – wały od PiS-u są i spełniają swoją rolę!

xx
xx
2024 lat temu

jak pokażecie zdjęcia, które pokazują jak policja pomaga to uwierze. Jeszcze żadnego z łopatą i workiem nie widziałem, tylko w ciepłych autach siedzą i się wożą.
Udają wielkich pakerów, jak mają 4 bluzy na sobie i kamizelke + mundur, jak tacy silni i wielcy to do roboty i ładować wory z piachem!

.
.
2024 lat temu

Czy ktoś w poniedziałek rano, przy wielokilometrowych, wielogodzinnych korkach widział choćby 1 (słownie jednego) policjanta ? Pochowali się gdzieś jak nie przymierzając burmistrz z zastępcą, a teraz wypisują androny:upset:

hankówka
hankówka
2024 lat temu

tylko straż miejska i osp brała udział w powodzi taka prawda. A inni jak zawsze po laury pierwsi.

Jaślanka_25
Jaślanka_25
2024 lat temu

Ja też mieszkam na wzniesieniu i widzę co się dzieje. I obserwuje debilizm młodocianych. Inaczej tego nazwac nie mogę. A co do powodzi to widziałam jak Hankówka wyglądała.:no::no::no::no:

do hankówka
do hankówka
2024 lat temu

Masz rację straż miejska i osp pomagali mieszkańcom w zabezpieczeniu domów przed zalanie, a gdzie reszta?, ci co na pierwszych stronach portali prężą się aby dobrze wyjść na zdjęciu.

ixi
ixi
2024 lat temu

Laski nie robia bo TO ICH OBOWIAZEK, …w koncu za to maja placone z podatkow!

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

dokladnie tylko laury dla osp i straży miejskiej którzy to pomagali ile mogli

z.k.
z.k.
2024 lat temu

psp Jaslo yeyeyeyeye !!!

Back to top button
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x