Wiadomości

Policjanci poszukują złodziei urządzeń geofizycznych

Policjanci pracują nad ustaleniem sprawców kradzieży, do których dochodzi na terenie powiatu jasielskiego. Łupem złodziei pada specjalistyczny sprzęt geofizyczny. Straty na rzecz Geofizyki Kraków sięgają ponad 35 tys. złotych.

Urządzenia geofizyczne ulokowane na terenie osiedla Gądki

W powiecie jasielskim trwają badania ziemi, mające na celu zlokalizowanie obszarów, gdzie mogą występować złoża ropy naftowej, gazu ziemnego lub wód geotermalnych. Prowadzący badania nie mogą jednak poprawnie wykonać tych pomiarów ponieważ zdarzają się przypadki kradzieży specjalistycznego sprzętu. Giną przede wszystkim kable telemetryczne, geofony oraz baterie żelowe.

Pracownicy Geofizyki Kraków informują, że przewody pomiarowe, które często są obiektem kradzieży, nie nadają się do żadnych innych celów.  Nie można ich wykorzystywać, jak sadzą niektórzy, do tworzenia instalacji elektrycznych i teleinformatycznych. Ich kradzież jest po prostu bezcelowa, a straty niewspółmiernie wysokie.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc Policji w ustaleniu sprawców tych kradzieży proszone są o kontakt z jasielską komendą pod nr tel. (0-13) 44 38 310 lub 997.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Z.Cz.
Z.Cz.
2024 lat temu

Apelujecie o pomoc to przynajmniej sprecyzujcie dokładniej na terenie jakich miejscowości były te kradzieże, co to było jak wygląda. Może przesadzam ale to tak jakby Policja krakowska apelowała do mieszkańców Jasła o pomoc bo w krakowie zginął rower!!!:yes:

AlekCh
AlekCh
2024 lat temu

wg mnie jedyna stacja geofizyki Krk. jest zaraz przy skręcie z głównej drogi na Niegłowice. Inaczej nie powiem jak tylko idioci i kretyni.

ace
ace
2024 lat temu

dziwne, jak przejeżdżam koło ich bazy zdaje się być najbardziej oświetlonym miejscem w mieście (bardziej od rynku) a jednak sprzęt im ginie. :confused:

das
das
2024 lat temu

ale nigdzie nie pisze że z bazy geofizyki, ginie sprzęt pomiarowy powbijany w różnych miejscach i nie ma możliwości jego pilnowania bo musiało by pracować setki jak nie tysiące pracowników i na zdjęciu właśnie taki kabel widać a w ziemie wbity jest geofon

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Jestem przekonany,że wszyscy ci co kradną te przewody mają na pewno krzyże i inne obrazki święte w domach.Czy się mylę?Na pewno,nie

zadne4u
zadne4u
2024 lat temu

Super portal !;)

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x