MiastoWiadomości

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

Ponad 1800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z jasielskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Nielegalny towar funkcjonariusze ujawnili w jednym z lokali na terenie Jasła. Pomieszczenie wynajmował mężczyzna, który przyznał się do zarzucanych mu przestępstw.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

W minionym tygodniu policjanci z jasielskiej komendy ustalili, że w jednym z lokali na terenie Jasła przechowywane są znaczne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą, którzy wspólnie z pracownikami Służby Celnej weszli do wskazanego pomieszczenia. Informacje potwierdziły się. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia skarbowego z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego oszacowano na blisko 28 tys. zł.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

Śledczy w toku prowadzonego postępowania ustalili, iż lokal wynajmowany jest przez mieszkańca gminy Jasło. 42-letni dzierżawca trafił na komendę. W trakcie przesłuchania potwierdził, że jest właścicielem nielegalnych papierosów. Wyjaśnił, że zabezpieczony towar kupił na placu targowym w jednej z miejscowości w pobliżu Łodzi.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

Podejrzany usłyszał zarzut popełnienia przestępstw z kodeksu karnego skarbowego. Przyznał się do winy i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
alekwota Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
alekwota
Gość
alekwota

28000zł/1800paczek=ponad 15 zł akcyzy na paczkę?

Close
X