MiastoWiadomości

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

Ponad 1800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z jasielskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Nielegalny towar funkcjonariusze ujawnili w jednym z lokali na terenie Jasła. Pomieszczenie wynajmował mężczyzna, który przyznał się do zarzucanych mu przestępstw.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

W minionym tygodniu policjanci z jasielskiej komendy ustalili, że w jednym z lokali na terenie Jasła przechowywane są znaczne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą, którzy wspólnie z pracownikami Służby Celnej weszli do wskazanego pomieszczenia. Informacje potwierdziły się. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia skarbowego z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego oszacowano na blisko 28 tys. zł.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

Śledczy w toku prowadzonego postępowania ustalili, iż lokal wynajmowany jest przez mieszkańca gminy Jasło. 42-letni dzierżawca trafił na komendę. W trakcie przesłuchania potwierdził, że jest właścicielem nielegalnych papierosów. Wyjaśnił, że zabezpieczony towar kupił na placu targowym w jednej z miejscowości w pobliżu Łodzi.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

Podejrzany usłyszał zarzut popełnienia przestępstw z kodeksu karnego skarbowego. Przyznał się do winy i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
alekwota
alekwota
2024 lat temu

28000zł/1800paczek=ponad 15 zł akcyzy na paczkę?

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x