r e k l a m a
Wiadomości

Polski Dionizos nagrodzony

Roman Myśliwiec, guru polskiego winiarstwa rodem z Jasła odebrał prestiżową nagrodę Magazynu Wino.

Grand Prix w kategorii wydarzenie roku 2008 przyznano jasielskiemu winiarzowi, człowiekowi, który 25 lat temu zaczął na Podkarpaciu tworzyć tradycje winiarskie. Uroczysta Gala magazynu Winu odbyła się w poniedziałek w Warszawie.

Roman Myśliwiec i Wiktor Bruszewski

Wielu dzisiejszych polskich winiarzy przyznaje, że od spotkania z Myśliwcem rozpoczęła się ich przygoda z winem – mówi Mariusz Kapczyński, czołowy polski degustator. – Tegoroczna nowelizacja ustawy winiarskiej i akcyzowej (znosząca składy podatkowe i obowiązek posiadania przez winiarza własnego laboratorium – dop. red,) i III Konwent Polskich Winiarzy zorganizowany właśnie w Jaśle, uznać można za symboliczne domknięcie pewnego etapu historii, którą Myśliwiec samotnie dawno temu zaczął – podkreśla Kapczyński.

Roman Myśliwiec wyróżniony został w gronie najlepszych winiarzy europejskich. – Jeśli myślimy o komuniźmie, to na myśl przychodzi nam Lenin, jeśli myślimy o polskim winiarstwie, to kto? Oczywiście Myśliwiec – to żartobliwe słowa Wiktora Bruszewskiego z Magazynu Wino, przedstawiającego uzasadnienie tej nagrody.

Grand Prix to ukoronowanie wielu lat walki polskich winiarzy o nowelizacje prawne, dające im możliwość sprzedawania swojego wina. – Zacząłem 25 lat temu sam, ale w tym roku, to sukces wielu ludzi, którzy później włączyli się do podjętych przeze mnie działań – mówi Myśliwiec. – Odebraną nagrodę dedykuję właśnie im – dodaje winiarz zwany „polskim Dionizosem”

Ewa Wawro

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
dopisRonaldojorgen Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jorgen
Gość
jorgen

Gdzie i za ile można kupić wino od Pana Myśliwca ??

Ronaldo
Gość
Ronaldo

On też jest dobry !

dopis
Gość
dopis

nalezy zorganizowac szkolenie w winnicy Golesz, wino jest w cenie szkolenia

Close
X