r e k l a m a
Wiadomości

Pomoc finansowa trafi do wszystkich powodzian

Poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Tomański zapewnił, że pomoc finansowa trafi do wszystkich poszkodowanych przez powódź.

Niedawno pisaliśmy o tym, że mimo zapewnień wojewody, iż środki finansowe będą obejmowały wszystkich powodzian, MOPS zastrzegł, że pieniędzy nie otrzymają osoby, które mają zbyt wysokie dochody (czytaj więcej.

Zasiłek celowy może być przyznany niezależnie od dochodu, co nie oznacza, że nie trzeba go badać. W związku z rozmiarem tragedii mamy wytyczne wojewody i możliwym jest wydanie decyzji odmownej, gdy rodzina dysponuje raz wysokim dochodem, dwa wysokim zasobem – mówił podczas spotkania z powodzianami (14 lipca), radca prawny MOPS.

Takim postawieniem spraw byli wzburzeni mieszkańcy.

Oni się zachowują jak pomoc społeczna, która ma decydować, komu ma przyznać te pieniądze. To jest klęska żywiołowa i wszyscy ucierpieli bez względu, jakie mają dochody – mówili po spotkaniu 14 lipca powodzianie.

Pomoc dla każdego potrzebującego

Podczas poniedziałkowej konferencji Platformy Obywatelskiej poseł Piotr Tomański zapewniał, że pomoc trafi do powodzian.

Ja mogę zapewnić wszystkich mieszkańców, że jeżeli ucierpieli i nie mają możliwości odbudowy straconego mienia te pieniądze otrzymają i będzie to w 100% pewne – mówił poseł

Podkreślił, że w tej sprawie odbyło się już kilka spotkań z samorządowcami.

Myślę, że warto powiedzieć ludziom, że trzeba pójść do MOPS-u czy GOPS-u i rozmawiać i pytać się, bo przez rozmowę, przez ludzi można dojść do konkretnych wypłat. Na pewno wszyscy tę pomoc otrzymają – mówi Tomański.

Z informacji przekazanych od wojewody Małgorzaty Chomycz, pomoc powodzianom jest płynnie wypłacana.

Mam informację od wojewody Małgorzaty Chomycz, że wszystkie pieniądze do 6 tys. zł zostały wypłacone, w tej chwili są wypłacane wszystkie środki do 20 tys. zł i w kolejności do 100 tys. zł będą wypłacane po wizycie rzeczoznawcy – zapewnia poseł.

Na pomoc mogą liczyć także przedsiębiorcy.

Przyjęliśmy jeden projekt i przygotowujemy kolejny projekt ustawy dla przedsiębiorców. To są dla nas bardzo ważni ludzie, ponieważ dają pracę, więc o nich musimy szczególnie zadbać – mówi Tomański i dodaje – proszę składać do biura poselskiego pisma, będziemy także interweniować w indywidualnych sprawach.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PISCHORE PAŃSTWO !!!!!PiS-mankrpowodzianin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BB
Gość
BB

Co ten Kmiecik tak się "przykleja" teraz do Tomańskiego i PO. Nie pamięta jak knuł z PiSiorami i się odwracał od PO. Dziwię się, że PO jeszcze to toleruje. Ale cóż ludzie dzielą się na głupich i mądrych. /Broń Boże nie są to moje słowa/.

CHORE PAŃSTWO !!!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!!!

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" – DLA WSZYSTKICH WYKORZYSTYWANYCH PRZEZ PRACODAWCÓW,PAŃSTWO, ORAZ RENCISTÓW I EMERYTÓW – WEGETUJĄCYCH ZA GŁODOWE UPOSAŻENIA -ORGANIZUJEMY SIĘ W STOWARZYSZENIE ABY SIĘ PRZECIWSTAWIĆ DŹWIGANIU TEJ PSEUDO DEMOKRACJI NA BARKACH NAJNIŻEJ UPOSAŻONYCH I KONTROLOWAĆ SPEŁNIENIE OBIETNIC RZĄDZĄCYCH.
PRAWDA NIE MOŻE WYJŚĆ NA JAW – NALEŻY JĄ USUNĄĆ – TO WASZA DEWIZA !!!

PiS-man
Gość
PiS-man

ixi – no tak, ty pewnie wtedy byłeś w przedszkolu, więc podaję ci link (ale ostrzegam: to tylko dla tych, co umieją czytać ze zrozumieniem): http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,3472981.html 😀
kr – aha! to dlatego teraz Platforma postanowiła podnieść podatek VAT, by zrobić PiS-owi na złość? 😀 Ale pewnie Bronek to zawetuje, bo przecież w kampanii mówił o obniżaniu podatków a nie ich podwyższaniu 😀

kr
Gość
kr

Panie PiSmanie. W 2006 r. to PO przeforsowała obniżką podatków do 2 stawek 18 i 32 % przypominając PiSowi, że była to jego obietnica wyborcza. PiS blokował tą ustawę, ale i tak przeszła, bo PiSowi nie udało się zmusić koalicjantow do głosowania przeciw.

powodzianin
Gość
powodzianin

Taka jest prawda nie wszyscy dostali pomoc!!!

Poszkodowany
Gość
Poszkodowany

NIESTETY ALE WSZYSTKIE OSOBY POSZKODOWANE NIE DOSTAŁY 6 TYSIĘCY więc informacja że wszyscy dostali 6 tys jest nieprawdą !!

ixi
Gość
ixi

biedny schorowany czlowieczku…PiS BYL 2 LATA U WLADZY – mial wszystko! I co!? NIC nie robili oprucz proznego gadania i krecenia!
PO przynajmniej robi cos KONKRETNEGO! pOCHWAL SIE CO KONKRETNEGO DLA POWODZIAN ROBI PiS i Kaczynski! WYKAZ SIE "INTELIGENCJA"..CZEKAMY WSZYSCY!:yes:

PiS-man
Gość
PiS-man

ixi – to jest pomoc Państwa, którym chwilowo i w dodatku fatalnie, rządzi klika nieudaczników zwana Paltformą Obywatelską wspierana przez niedouki twego pokroju 😀 Ta pomoc pochodzi m.in. z płaconych przeze mnie podatków (podejrzewam, że ty od kieszonkowego podatków nie płacisz) i epatowanie tą pomocą jest śmieszne dla ludzi inteligentnych 😀 Od razu powtórzę: inteligentnych ixi, inteligentnych 😀

x
Gość
x

Czeluśniak nie pisz tyle komentarzy;)

ixi
Gość
ixi

gdzie jest teraz Jaroslaw Kaczynski, gdzie PiS, gdzie Kler!!1???? pytam sie was! GDZIE!?:bigeek:
Ty PiS-man nie zmieniaj i nie wymyslaj tematow zastepczych tylko ODPOWIADAJ co/czego (nie)robicie i gdzie sie chowacie POPULISICI!:upset:

powodzianin
Gość
powodzianin

Dość pieprzenia PO-owców.Czas dać to co się należy i obiecało.Słowa posła dla mnie gówno znaczą.Zresztą nie tylko tego.To jedna wielka grupa jajcarzy,co kiwają cimny Naród ,grając na jego naiwnym społeczeństwie w imię własnego dobra.

dragoness
Gość
dragoness

Jakiż niezmiernie aktywny pan poseł! A do tej pory nikt go w Jaśle nie widział… No ale cóż, zbliżają się wybory, trzeba szykować miejsce przy korycie…

PiS-man
Gość
PiS-man

Pani pośle – czy to prawda, że Platforma obiecywała obniżkę podatków? 😀 Ale, jak to ludzie mówią: nikt ci tyle nie da, ile ci Platforma obieca 😀

PIS
Gość
PIS

pan BB czy paniBB przyznaję rację

Close
X