Wiadomości

Pomóż Piotrusiowi! W piątek rusza kwesta uliczna!

Kilkudziesięciu młodych wolontariuszy wyjdzie w piątek na ulice naszego miasta, aby do puszek PCK zbierać pieniądze dla Piotrusia Tybika, 12 – latka cierpiącego na chorobę nowotworową mózgu.

Z inicjatywą wystąpiła młodzież  z Młodzieżowej Rady Powiatowej działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, która postanowiła pomóc chorującemu chłopcu. Jest to pierwsza akacja charytatywna, którą młodzież realizuje.

Myśleliśmy długo, co możemy zrobić jako Młodzieżowa Rada Powiatu i jedna z koleżanek zaproponowała, że moglibyśmy pomóc bratu naszej koleżanki. Nasz pomysł udało się wcielić w życie i jutro będziemy zbierać pieniądze dla Piotrusia – mówi Dorota Trygar, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego, uczennica I LO w Jaśle.

Patronat nad akcją objął PCK, który udostępnił konto, na nie trafią pieniądze z kwesty. W akcję włączyła się również parafia św. Antoniego w Jaśle, gdzie w ubiegłą niedzielę kwestowała młodzież.

W minioną niedzielę zbieraliśmy pieniądze w Kościele OO Franciszkanów, w Parafii św. Antoniego, gdzie udało nam się zebrać 3 tys. zł – mówi Dorota Trygar.

W niedzielę jaślanie bardzo ciepło przyjęli taką inicjatywę młodzieży.

Ludzie są bardzo otwarci. Wydaje mi się, że to przez świadomość, że gdyby dotknęła ich taka sytuacja to na pewno chcieliby, aby ktoś im pomógł – mówi Dorota.

Zbiórka do puszek rozpocznie się w piątek o godzinie 8.30 i potrwa przez cały dzień.

Pieniądze będą zbierać wolontariusze PCK, każdy z nas będzie miał identyfikator z imieniem i nazwiskiem. Kwestować będziemy na terenie całego Jasła, czyli w szkołach jasielskich i na ulicach miasta – mówi Krystyna Szerląg, uczennica IV LO w Jaśle, inicjatorka akcji.

Zwracamy się z prośbą do państwa o wsparcie tej akcji!

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x