Wiadomości

Pomóż Piotrusiowi wygrać z rakiem mózgu

12-letni mieszkaniec Zarzecza (k. Jasła) Piotruś Tybik ma raka mózgu. Potrzebuje specjalistycznej opieki, a przede wszystkim obecności mamy, która trzy razy w miesiącu towarzyszy mu podczas wizyt w Centrum Zdrowia  Dziecka w Warszawie.

Piotruś zachorował w 2005 roku, mając niespełna 7 lat. Lekarze wykryli u niego guza prawego płata czołowego mózgu. Wydawało się, że specjalistyczne leczenie i  opieka medyczna Centrum Zdrowia Dziecka pozwoliła Piotrusiowi wygrać z chorobą. Niestety w 2009 roku pojawił się nawrót.

Pieniędzy na leczenie chłopca i opiekę nad nim brakuje. Nie brakuje jednak dobrych serc osób, która chce pomóc Piotrusiowi. Młodzieżowa Rada Powiatu Jasielskiego postanowiła zorganizować wraz z PCK oraz Młodzieżowym Domem Kultury akcję charytatywną, której celem będzie zbiórka pieniędzy dla chorego chłopca. Opiekunem młodzieży jest pan Mariusz Świątek, do którego zwróciła się młodzież.  

Zbiórka odbędzie się 26 marca zarówno w szkołach jak na ulicach naszego miasta, jednak już w tę niedzielę pieniądze będą zbierane przez młodych wolontariuszy pod Kościołem OO Franciszkanów.

Liczymy na to, że będzie to akcja na szeroką skalę. Młodzież będzie kwestować w szkole oraz na terenie miasta Jasła. Jeżeli będzie to możliwe prosilibyśmy aby kwestujący byli wpuszczani do urzędów i zakładów pracy – mówi Krystyna Długosz, PCK Jasło.

Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto PCK z przeznaczeniem na leczenie Piotra Tybika.

Te pieniądze zebrane na koncie  będą wydatkowane na konkretny cel. Czy to na wyjazd do Warszawy, czy na leczenie, żeby zarówno rodzice mogli sukcesywnie te pieniądze wybierać, jak i darczyńcy mieli pewność, że są one wydatkowane zgodnie z przeznaczeniem – mówi Krystyna Długosz.

Pieniądz na pomoc choremu chłopcowi można przesyłać bezpośrednio na konto PCK

POLSKI CZERWONY KRZYŻ ZARZĄD REJONOWY
BANK PEKAO SA O/JASŁO
83124023371111000037285317
Z dopiskiem PIOTR TYBIK

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
kolerzanka PiotrusiaSzczurek.pysiekradny- Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nikt ważny
Gość
nikt ważny

Mam nadzieję !!!! NIE JA MAM PEWNOŚĆ!!! że tak jak w przypadku Eweliny tak dla Piotrka WSZYSCY JAŚLANIE STANĄ NA WYSOKOŚCI ZADANIA W DNIU 26 MARCA. Aniu pomożemy twojemu braciszkowi. Jesteś dzielna i dalej się tak uśmiechaj pomimo tych wszystkich kłopotów.

-
Gość
-

Gratulacjie dla PCK ! Piotruś to śiwtny chłopiec pomóżmy mu!

radny
Gość
radny

Gratulacje przede wszystkim dla Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego, bo to od nie pomysł wypłynął… PCK się włączyło…

pysiek
Gość
pysiek

POWIEDZMY wszystkim naszym znajomym zeby jaknajwiecej osob o tym wiedziało kazdy znas moze tylko troche wszyscy mozemy ogromnie duzo

pysiek
Gość
pysiek

Sprawmy zeby temat sie rozchodził im wiecej ludzi wie tym odzew bedzie wiekszy niech kazdy przekaze komu moze nie zostawiajmy ich samych sobie

Szczurek.
Gość
Szczurek.

:yes:Piotruś jest silnych chłopcem i wszystko przetrwa!!!Jesteśmy z Toba!!!:)

kolerzanka Piotrusia
Gość
kolerzanka Piotrusia

Mam nadzieje ze Piotruś szybko wyzdrowieje i wruci do szkoły bo wszyscy trzemamy za niego kciuki:)

Close
X