r e k l a m a
Wiadomości

Pomóż wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego!

Rodzice dziesięciu wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Jaśle dotkniętych powodzią  i pożarem, potrzebują pomocy.

Podczas wczorajszych Warsztatów Techniczno-Plastycznych, które odbyły się w parku miejskim, przeprowadzono loterię fantową.

Środki na jej organizację pochodzą z Pikniku Rodzinnego, który w tym roku nie odbędzie się. Dochód ze sprzedaży fantów zostanie w pełni przeznaczony na pomoc dzieciom z ośrodka, dotkniętym przez powódź. 

Są to dzieci, które zostały dotknięte przez powódź, ale nie mogą  skorzystać z wyjazdów, bo muszą  być pod opieką opiekuna. Tym rodzinom zostaną przekazane pieniądze. A tym bardziej, że mamy dziecko, któremu spalił się dom – mówi Marta Mazurek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Jaśle.

W wielu przypadkach rodzice opiekujący się dziećmi upośledzonymi nie mają dokąd wracać, w wielu przypadkach potrzebują podstawowej pomocy. 

Dlatego też, wraz z dyrekcją SOSW w Jaśle, zwracamy się do naszych czytelników o pomoc. 

Pieniądze można wpłacać na konto: 

Stowarzyszenie „Radzę sobie” na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym przy SOSW w Jaśle Nr konta 27 1240 2337 1111 0010 168 10 852

Wczorajsze Warsztaty Techniczno – Plastyczne prócz pomocy dla dzieci były okazją do wspólnej zabawy dla dzieci upośledzonych i zdrowych. W warsztatach wzięli udział wychowankowie ośrodka oraz szkoły jasielskie. Bawiły się także dzieci, które przyszły do parku z rodzicami.

Jesteśmy tu pierwszy raz, ale pomysł nam się podoba. Dopiero się rozglądamy, zobaczymy, co ciekawego będzie dla najmłodszych – mówi nam jedna z mam. 

Głównym celem warsztatów jest bowiem integracja ze środowiskiem. 

Mamy 6 stanowisk, przy każdym jest inne zadanie do wykonania zarówno przez dzieci z naszej szkoły, ale też z innych szkół w Jaśle, które dołączyły do nas. Warsztaty są również dla dzieci, które przyszły tutaj z rodzicami czy z babciami – mówi Marta Mazurek.

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy od lat mocno angażuje się w różne programy, organizuje wystawy swoich podopiecznych, zawody sportowe, warsztaty plastyczne i teatralne. Teraz dyrekcja chce bardziej zaktywizować poprzez zajęcia „Cztery pory roku” dzieci głębiej upośledzone, do których opiekunowie dojeżdżają do domów.

Dzieci bardzo się cieszą, że mogą wyjść z domu, zapraszamy je do szkoły, także w każdą porę roku są z nami – tłumaczy Marta Mazurek.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sisi
sisi
2024 lat temu

wspaniała szkoła. Jedyna która tak martwi się o swoich uczniów .

sisi
sisi
2024 lat temu

wspaniała szkoła. Jedyna która tak martwi się o swoich uczniów .

jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

Brawo dla pani dyrektor i jej wspaniałego grona.Wspaniały cel i szlachetne podejście do powodzian.Byłam tylko przechodniem. Po raz pierwszy spotykam się z taka szkołą, która tak daleko wychodzi naprzeciw do dzieci z całego naszego miasta.W imieniu swoim życzę wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów w życiu zawodowym, osobistym i dalszych takich ciekawych pomysłów.

starszy Chomik
starszy Chomik
2024 lat temu

no no młody Chom szaleje.. :D:D (dla wtajemniczonych) :P:P

puma
puma
2024 lat temu

Szkoła wspaniała, ale pani dyrektor to gestapowiec znęcający się nad biednymi dziećmi! Ona jeszcze tam jest???

puma
puma
2024 lat temu

Wczoraj był reportaż o tej pani Marcie. Czy nadal katuje dzieci? Czy ktoś mądry wreszcie ją usunął???

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x