r e k l a m a
Wiadomości

"Pomóżmy zwierzętom" – apelują nasi czytelnicy

– Wystawmy miskę  z czystą wodą, dajmy im jeść, aby miały siły wrócić do swoich domów – apeluje w liście do nas naszej redakcji o pomoc zwierzętom, pani Maria. 

Współczujemy wszystkim powodzianom, ale zwracamy się z apelem, aby pomóc zwierzętom, które również ucierpiały w powodzi. Niejednokrotnie przerażone, głodne, wałęsają się całkowicie zdezorientowane – pisze nasza czytelniczka.

Zwłaszcza wystawianie pojemników z wodą jest ważne. Bo zwierzęta nie mają często dostępu do czystej wody. Niektórzy pomagają zwłaszcza tam, gdzie żyją zwierzęta wolnożyjące. W okolicy placu Targowego spotkaliśmy panią Małgosię, która dokarmia koty. 

Przyszłam im pomóc, by nie chodziły głodne. Nie mają co pić, a woda z kałuż przecież się nie nadaje. Kupuję karmę, przynoszę wodę – mówi nam pani Małgosia. 

Ale takich miejsc jest więcej. Wiele osób pomaga, wiele przechodzi obojętnie, albo szydzi. 

Po co pani to robi – to tylko zwierzęta, ludzie są ważniejsi – taką opinię usłyszała pani Anna, która pomaga bezdomnych zwierzętom od lat. – Nie zrażam się, zwierzę też jest boskim stworzeniem, czuje, cierpi, trzeba mu pomóc, przykre, że nie wszyscy to rozumieją – odpowiada kobieta.

Pomocy jednak ciągle brakuje. Dlatego przyłączamy się do apelu naszych czytelników i prosimy o wystawianie pojemników z czystą wodą i dokarmianie bezdomnych i wolnożyjących zwierząt. 

Ponadto przypominamy, że osoby dokarmiające zwierzęta nie łamią prawa. Karmiciele jako wolontariusze dbają o zmniejszenie populacji kotów wolnożyjących (dzikich) poprzez zapobieganie ich rozmnażaniu się. Jednocześnie osoby prześladujące karmicieli kotów, psów zgodnie z prawem mogą być pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

W gminie Jasło zakończyło się już usuwanie martwych zwierząt. Wywieziono ponad 500 sztuk, wszystkie trafiły do Zakładu Rolniczo Przemysłowego w Kaczorach.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mały
mały
2024 lat temu

brawo dla tych pań::

vet
vet
2024 lat temu

Brawo Pani Aniu i Małgosiu jestem z Paniami 😀

Ela
Ela
2024 lat temu

Dziękuję za ten apel!!! Brawo dla Pań!!! Nie zapomnijmy o zwierzakach, one też czują i tęsknią za swoimi domami. Pamietajmy o nich też.

tom, animalpastor
tom, animalpastor
2024 lat temu

takie reakcje ludzi szalenie ciesza…Ciesza i buduja jakos.ciesza buduja jakos takze i tacy dziennikarze, redaktorzy, ktorzy o tym chca pisac i pisza. To tacy troche jakby spadkobiercy Noego, tego zlowieka ktory ratujac ludziom przed potopem, nie zapomnial o zwierzetach…Cudownie, ze mymy takich ludzi…

ania
ania
2024 lat temu

Podobno tylko dobrzy ludzie lubią zwierzeta, cos w tym jest! To miara ludzkości! Jak najgorzej życze wszystkim dręczycielom zwierzatek, z całego serca zresztą:-)

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x