Wiadomości

Porządki w jasielskiej Platformie – kto za Kmiecika? (tv)

Powiatowe struktury Platformy Obywatelskiej w Jaśle zostały rozwiązane. Na konferencji prasowej Elżbiety Łukacijewskiej mieliśmy się dowiedzieć o powodach takiej decyzji. Zamiast jednak listy grzechów jasielskiej PO i jej przewodniczącego Adama Kmiecika, dostaliśmy garść ogólników.  


Łukacijewska stwierdziła, że za odwołaniem struktur przemawiały błędy i zła organizacja, przewodniczącemu Kmiecikowi zarzuciła zaś, że ten nie działał na rzecz partii.

My jako zarząd na Podkarpaciu odnosiliśmy wrażenie, że pan przewodniczący wstydził się PO, bo jakoś dziwnie zapadał na choroby kiedy trzeba było prowadzić akcje i kiedy trzeba było pokazywać swoją twarz, że jest twarzą Platformy Obywatelskiej – mówiła Elżbieta Łukacijewska.   

Łukacijewska dziwiła się, że Kmiecik, piastujący stanowisko starosty i przewodniczącego PO nie umiał, bądź nie chciał promować działań i ludzi Platformy.

Przecież przewodniczący był jednocześnie starostą powiatu jasielskiego i miał wyjątkowe możliwości promowania naszych działań i pokazywania, że ludzie z Platformy Obywatelskiej są warci wsparcia i zaufania – mówiła Łukacijewska.

Potwierdziła tym samym, kuluarowe informacje, że Kmiecikowi bliżej do Prawa i Sprawiedliwości, niż do Platformy.  

Zarząd PO wypiera się przewodniczącego

O chorej sytuacji w PO i braku porozumienia działacze jasielskich struktur poinformowali zarząd wojewódzki.

Apelowaliśmy w związku z tym, że wyczerpały się wszelkie możliwości naprawienia tej sytuacji i jakiegoś pozytywnego funkcjonowania razem z panem przewodniczącym. W związku z tym dziewięciu członków zarządu powiatowego w Jaśle podpisało list do zarządu wojewódzkiego o wyczerpaniu tych możliwości i odmowie dalszej współpracy z panem przewodniczącym – powiedział Roman Kościow, były członek zarządu PO w Jaśle.

Koronnym argumentem przeciwko byłemu przewodniczącemu, zdaniem Romana Kościowa, miało być zawieszenie koalicji PO – PiS na terenie Miasta i Powiatu. Kiedy między koalicjantami narastało napięcie, związane z brakiem wzajemnego szacunku, zarząd PO podjął decyzję o zawieszeniu współpracy z PiS, do czasu wyjaśnienia sprawy przez obie strony.

Podjęliśmy taką uchwałę na zarządzie. Za dwa dni pan przewodniczący poinformował media –  nie konsultując się z zarządem – i stwierdził, że jest wszystko ok, że ta koalicja funkcjonuje i nie widzi dla niej zagrożenia. Potem zarząd zebrał się ponownie i odciął się od wypowiedzi pana przewodniczącego – dodaje Kościow.

Topolski zorganizuje wybory  

Po rozwiązaniu struktur jasielskiej Platformy, funkcję komisarza przejął Krzysztof Topolski, członek Zarządu Wojewódzkiego PO, pełniący funkcję p.o. zastępcy dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle (czyli instytucji podległej byłemu przewodniczącemu Adamowi Kmiecikowi).

Zadaniem Topolskiego będzie zorganizowanie wyborów wewnątrz struktur Platformy w powiecie jasielskim.

Będę starał się zweryfikować to, co przede wszystkim działo się w Platformie Obywatelskiej. Będzie przeprowadzona analiza wszystkich spotkań i uchwał, jakie zostały tutaj podejmowane czy to przez zarząd koła, czy to przez zarząd powiatu – zapowiedział Topolski.
 
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Adam Kmiecik i zarząd jasielskiej Platformy, zgodnie ze statutem partii, nie będą mogli ubiegać się o reelekcję. Zapowiedzi Kmiecika co do jego ponownej kandydatury Łukacijewska skwitowała:

Każdy członek partii, a zwłaszcza przewodniczący jest zobowiązany znać statut partii.

Sam zainteresowany proszony o komentarz, wymijająco odpowiadał na pytania dziennikarzy i zapowiedział, że jego stanowisko poznamy w poniedziałek podczas zwołanej konferencji prasowej.
 
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
eeeee
eeeee
2024 lat temu

Eeeeeeeeeee i eeeeeeeeeeee oraz eeeeeeeeeeeeee

Ela, eeeeeeeeeeee
Ela, eeeeeeeeeeee
2024 lat temu

Imię i nazwisko tego uczciwego z PiS ?

Karol
Karol
2024 lat temu

Ten Pan nie pracuje w Zarządzie Dróg tylko w Jedliczu w Spółce Rafineryjnej, jest w Zarządzie !!!!!

eeeee
eeeee
2024 lat temu

Ela – czyli jednak PiS to nie PO i jeden sprawiedliwy się znalazł :smilewinkgrin:

Krosno
Krosno
2024 lat temu

DJ – Wituś ?

Shakira
Shakira
2024 lat temu

dziennikarzom portalu proponuję większe zacięcie badawcze, bo Pan Topolski już prawie miesiąc nie jest p.o. Dyrektora PZD, tym samym nie podlega nijak Adamowi Kmiecikowi.

Adaś Niezgódka
Adaś Niezgódka
2024 lat temu

HAPS! Łap okazję, HAPS! Łap okazję !

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

W czyją "pierś powinna się uderzyć cała struktura"? Jakie macie koła?

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x