r e k l a m a
Wiadomości

Postawił w gotowości wszystkie służby. "Żartowniś" poszukiwany

W niedzielę w nocy dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Nowy Żmigród – Folusz – Gorlice doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów, w których ranne zostały trzy osoby. Mężczyzna, który poinformował o tym zdarzeniu podał się za mieszkańca Kłopotnicy.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol z Posterunku Policji w Dębowcu, jak też dwa zastępy straży pożarnej i trzy karetki pogotowia ratunkowego z Jasła. Policjanci sprawdzili drogę na podanej trasie. Okazało się, że nie doszło tam do żadnego wypadku, a zgłoszenie było fałszywym alarmem.

Policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy fałszywego alarmu, w tej sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie o wykroczenie.

Sprawcy takiego alarmu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych. Za spowodowanie niepotrzebnej czynności jaką był wyjazd karetek pogotowia, jednostek straży pożarnej i patrolu policji, grozi mu dodatkowo nawiązka w wysokości do 1.000 złotych.

Przez takie „głupie żarty” nie tylko wielu ludzi zostaje zaangażowanych do udzielenia w rzeczywistości niepotrzebnej pomocy, ale może jej na czas nie otrzymać ten, kto naprawdę znajduje się w potrzebie.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
...dave Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dave
Gość
dave

To wszystko wina kaczynskiego i naszej burmistrz,

.
Gość
.

(komentarz usunięty przez moderatora z powodu naruszenia zasad forum)

..
Gość
..

(komentarz usunięty przez moderatora z powodu naruszenia zasad forum)

Close
X