Wiadomości

Postawił w gotowości wszystkie służby. "Żartowniś" poszukiwany

W niedzielę w nocy dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Nowy Żmigród – Folusz – Gorlice doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów, w których ranne zostały trzy osoby. Mężczyzna, który poinformował o tym zdarzeniu podał się za mieszkańca Kłopotnicy.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol z Posterunku Policji w Dębowcu, jak też dwa zastępy straży pożarnej i trzy karetki pogotowia ratunkowego z Jasła. Policjanci sprawdzili drogę na podanej trasie. Okazało się, że nie doszło tam do żadnego wypadku, a zgłoszenie było fałszywym alarmem.

Policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy fałszywego alarmu, w tej sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie o wykroczenie.

Sprawcy takiego alarmu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych. Za spowodowanie niepotrzebnej czynności jaką był wyjazd karetek pogotowia, jednostek straży pożarnej i patrolu policji, grozi mu dodatkowo nawiązka w wysokości do 1.000 złotych.

Przez takie „głupie żarty” nie tylko wielu ludzi zostaje zaangażowanych do udzielenia w rzeczywistości niepotrzebnej pomocy, ale może jej na czas nie otrzymać ten, kto naprawdę znajduje się w potrzebie.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dave
dave
2024 lat temu

To wszystko wina kaczynskiego i naszej burmistrz,

.
.
2024 lat temu

(komentarz usunięty przez moderatora z powodu naruszenia zasad forum)

..
..
2024 lat temu

(komentarz usunięty przez moderatora z powodu naruszenia zasad forum)

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x