Wiadomości

Posypał się gruz z budynku przy Wincentego Pola. Mieszkańcy boją się że runie ściana

Budynek przy ulicy Wincentego Pola 20 od lat jest w złym stanie. W poniedziałek rano z budynku posypały się cegły i gruz tarasując uliczkę. Fragmenty cegieł dostały się również na sąsiadującą posesję. Mieszkańcy okolicznych domów boją się, że budynek może się zawalić.

Obawiamy się, że ściana się zawali. Może nie dziś, może nie jutro ale już można zobaczyć, że między cegłami robią się dziury, tynk odpada a dach się obsuwa i dachówki się sypią – mówi pani Małgorzata Kawalec. 

Gruz zatarasował uliczkę

Mieszkanie w sąsiedztwie rudery nastręczyło dodatkowego problemu w poniedziałek, kiedy w godzinach porannych runęła część budynku tarasując uliczkę a fragmenty cegieł wdarły się również na posesję pani Małgorzaty.

Ja się o tym dowiedziałam od siostrzeńca, który zadzwonił i poinformował mnie, żebym uważała, bo się część budynku zawaliła tarasując drogę. Jest to droga jednokierunkowa, więc nie było możliwości ani przejechać ani przejść – opowiada pani Małgorzata.

Na szczęście gruz został szybko usunięty z drogi, jednak nie może być tu mowy o wywiezieniu gruzu, gdyż spora jego część znajduje się na terenie prywatnym.    

Niewygodny sąsiad

Problemy z niewygodnym sąsiadem ciągną się od lat. Prócz niszczejącego budynku, w tym miejscu doszło do kilka pożarów.

Tutaj sąsiedzi, którzy bezpośrednio ścianą stykają się z tym budynkiem pisali wielokrotnie w sprawie tej rudery. Oni też się obawiają, ponieważ były tutaj aż trzy pożary. Mało tego, tutaj często przychodzą bezdomni i pijacy. Często też kręci się młodzież z pobliskiej szkoły. Ja mówię, żeby uważali nie wchodzili, bo to może być niebezpieczne – żali się pani Małgorzata.

Inspektor budowlany uspokaja

Mieszkańcy zgłaszali problem zaniedbanego budynku odpowiednim służbom. Na miejscu kilka lat temu pojawił się także inspektor budowlany jednak, jak mówią mieszkańcy, żadnego zagrożenia wówczas się nie dopatrzył. W poniedziałek inspekcja złożyła kolejną wizytę.

Z informacji uzyskanych z Powiatowego Inspektoratu Budowlanego wynika, że stan tego budynku jest niezadowalający, nie ma natomiast groźby zawalenia się budynku.

Sprawa w sądzie

Od 2003 roku trwa postępowanie w sprawie stanu technicznego tego obiektu. Sprawa przeciągała się, ze względu na trudności z ustaleniem prawnego spadkobiercy. Po ustaleniu spadkobiercy zostanie podjęta właściwa decyzja nakazująca doprowadzenie budynku do stanu zgodnego z przepisami w tym techniczno-budowlanymi.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jpł
jpł
2024 lat temu

… władza oczekuje na dalsze ofiary – oczywiście w ludziach, niekoniecznie tylko w czasie mrozów??? Czyżby zagrożenie zdrowia i życia nie było WYŻSZĄ KONIECZNOŚCIĄ.

stas arystokrata
stas arystokrata
2024 lat temu

WUJKU TRZYMAJ sie…
nie pozwolimy by zniszczyli ci dom do konca:no:

lIlI
lIlI
2024 lat temu

Inspektor budowlany od lat szuka spadkobiercy zamiast reagować na bezpośrednie zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi! Oby spadkobierca nie odnalazł się za późno-po tragedii!!!

hehe
hehe
2024 lat temu

Wujka domek rozwalicie? 😉

rt
rt
2024 lat temu

Przecież jest to dom pożydowski !

jpł
jpł
2024 lat temu

… nieważne – po… czyj, ważne, że stwarzał i stwarza poważne zagrożenie. Mimo roku wyborczego WŁADZO OBUDŹ SIĘ, zaczynamy.

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

zlicytowac chalpe na poczet skarbu panstwa! ot co! Chetnie sam przystapie do licytacji i postawie ta rudere na nogi.

entern
entern
2024 lat temu

to wy sie wszyscy znacie na budownictwie? nie takie rudery stoja od dziesiatek lat i zadna sie jeszcze nie zawalila..

Do jpł
Do jpł
2024 lat temu

A może mi wytłumaczysz co ma do tego rok wyborczy?.Według ciebie inspektora nadzoru budowlanego wybiera się poprzez wybory powszechne, gratuluje wiedzy z zakresu prawa wyborczego.

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x