r e k l a m a
Wiadomości

Potężne opady deszczu – podtopienia w Jaśle (foto)

Nawet kilkadziesiąt gospodarstw na terenie Jasła może być zalanych. Podtopienia spowodowane są głównie przez potoki, rzeczki i rowy melioracyjne, które nie przyjęły nadmiaru wody. W samym tylko Jaśle mogło spaść 50 litrów na metr kwadratowy. 

Więcej zdjęc w fotogalerii

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało wprowadzone na terenie powiatu i miasta Jasła.

Najtrudniejsza sytuacja jest na ulicy Kolejowej – Prusa i Pelczara, a także ulicy Bławatnej i Polnej. Zalane jest również osiedle Sobniów. 

Tam około godziny 11.00, powyżej szkoły mogło dojść do tragedii. W miejscu, w którym woda ze stawów przedarła się przez drogę, utknął samochód, w środku był mężczyzna. Dzięki interwencji strażaków z OSP Hankówka, udało się wydostać mężczyznę z wnętrza pojazdu.

Z informacji uzyskanych od naszych czytelników wynika, że trudna sytuacja jest w gminie Tarnowiec, gdzie w miejscowości Czeluśnica zostały zalane gospodarstwa, dom ludowy oraz szkoła. 

Z przekazanych przez sztab kryzysowy informacji wynika, że na chwilę obecną na Wisłoce i Jasiołce został przekroczony stan ostrzegawczy wód, zaś na Ropie ogłoszono stan alarmowy.

Cały czas w akcji wypompowywania wody oraz dostarczania worków z piaskiem, uczestniczy 4 jednostki OSP, ogółem 40-50 strażaków oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Jasła.

Prosimy Państwa o nadsyłanie na adres kontakt@jaslonet.pl zdjęć obrazujących sytuację na terenie powiatu.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dDk
dDk
2024 lat temu

Panie redaktorze, może i Ci Panowie przez te białe kaski wyglądają strasznie, ale żeby od razu ich "straszakami" nazywać?

ixi
ixi
2024 lat temu

dla jasielskich radnych POWODZ to jest temat marginalny, waznieszy jest STADION oraz przecinanie wstag!

edi
edi
2024 lat temu

Prosimy o szerszą relację z innym miejsc jasła.

sobniowianin
sobniowianin
2024 lat temu

podziekujmy panu pecowi za zamkniecie stawow i ich przywlaszczenie. ta sytuacja powtarza sie po raz trzeci i nikt nie ma odwagi zareagowac

Sobniowianin 2
Sobniowianin 2
2024 lat temu

A jaki to genialny hydrolog-planista wpadł na pomysł żeby 1) zabetonować Potok na odcinku przy ul. Wąwozy 2) postawić "zaporkę" przy pierwszym stawie 3)obydwa stawy zamienić na zbiorniki retencyjne bez uregulowania sposobu pozbywania się nadmiaru wody 4) dać panom D. pozwolenie na zasypanie rozległego wodochłonnego "bagienka" przy Sobniowskiej???
Od kiedy pojawiły się w Sobniowie te wynalazki to mamy potopy przy każdym większym deszczu.

sobniowianin trzeci
sobniowianin trzeci
2024 lat temu

Pan były przewodniczący wykazał się niezwykłą wiedzą hydrologiczną,kiedy w fosie biegnącej obok swojej posesji położył kręgi betonowe 600 kiedy na odcinku szkoła-dom ludowy są kręgi 1200, przecież nawet głupek by się domyślił,że zmniejszając przepływ wcześniej czy później dojdzie do takiej sytuacji. Ponadto, beznadziejnym pomysłem było ponowne robienie zbiornika retencyjnego ze stawu, bo w ubiegłym roku woda przerwała jego brzeg i podtopiła Sobniów ,to jest jak wchodzenie dwa razy do tej samej rzeki. Do tego bigosu należy dodać to co napisał Sobniowianin tyle, że stawu nie przywłaszczył sobie pan Pec tylko pewien przedsiębiorca sobniowski. Faktem jest również, że zasypanie bagienka też… Czytaj więcej »

ghfgut
ghfgut
2024 lat temu

Żądam zalania szkołyyy :D:D:D:D:D

;d
;d
2024 lat temu

budujta wiecej deptakow, pomnikow itp pani burmistrz 😀 a zamiast zrobic kanalizacje itp itd to budujta budujta dalej

KTOS
KTOS
2024 lat temu

A WEŹŹŹŹŹŹŹŹŹŹŹŹ

KTOS
KTOS
2024 lat temu

:sleep:

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x