r e k l a m a
Wiadomości

Powiat: 10 km nowych dróg. Będzie szybciej?

W miniona sobotę władze powiatowe oraz gminne uroczyście otworzyły dwa odcinki wyremontowanych dróg Kołaczyce – Sieklówka – Lubla oraz Jareniówka – Jabłonica.

Otwarcie pierwszego odcinka nastąpiło w Sieklówce. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 5 392 801,25 zł. Udział w tej kwocie miał Powiat Jasielski oraz Gmina Kołaczyce. Wykonawcą wyremontowanego odcinka o długości 3,73 km była firma DROGBUD Podkarpacki Holding Budowy Dróg Sp. z o.o. Strzyżów.

W tym samym dniu uroczyście otwarto wyremontowany fragment drogi Jareniówka – Jabłonica, o długości prawie 6 km. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 5 617 991,15 zł. Udział w tej kwocie miał Powiat Jasielski oraz Gmina Jasło. Wykonawcą modernizacji była firma EUROVIA Polska S.A. oddział Rzeszów.

Pieniądze na modernizacje dróg w kwocie 7 671 748.58 zł pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Zdaniem starosty jasielskiego Adama Kmiecika, oddane drogi skrócą dojazd do pobliskich miejscowości lub pozwolą podróżującym ominąć Jasło.

Są to drogi, które stanowią pewien ciąg spoza województwa, spoza powiatu jasielskiego w głąb powiatu, bądź w kierunku innych województw. Droga Jareniówka – Jabłonica prowadzi do powiatu tarnowskiego. Czyli możemy skrócić drogę do poszczególnych miejscowości. Druga droga Kołaczyce – Sieklówka – Lubla pozwala podróżującym z Frysztaka, nawet z okolic Krosna w drodze do Krakowa ominąć Jasło. Co jest niebagatelne dla Jasła – podkreśla starosta Kmiecik.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
waluśAdamfan sprzedawczykajasiuelo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

jareniówka-jabłonica? przecież tylko do bączala położyli nowy asfalt !

Yeti z Jasła
Gość
Yeti z Jasła

Ja nawet uważam,że to prorocze słowa starosty" omijać Jasło".Ta droga Kołaczycka to realizuje w dobrym stopniu.Brawo!!!:lol:

Cytryn Kwas podsumowuje
Gość
Cytryn Kwas podsumowuje

Droga w Sieklówce nie dochodzi do Kołaczyc nie jest jeszcze skończona. Już tak lubią otwierać że co dwa kilometry będą robić taką imprezę … spece od cięcia nożyczkami.
"Po ceremonii uczestnicy udali się do domu Ludowego w Trzcinicy, jak należy rozumieć, w celu omówienia dalszych planów rozwoju lokalnej infrastruktury." (cytat jaslo4u)

elo
Gość
elo

aż sie przejade do tej jabłonicy:)

jasiu
Gość
jasiu

Pokropiono?Nie widzę na zdjęciu kropidła

fan sprzedawczyka
Gość
fan sprzedawczyka

Starosta coś śpiewał? Na ostatniej fotce tak wygląda.No ale zawsze może czcić swego guru Zająca.

Adam
Gość
Adam

Nic nie robi tylko się lansuje!

waluś
Gość
waluś

A komu są potrzebne takie uroczyste otwarcia?

Close
X