Wiadomości

Powiat apeluje o budowę zbiornika Kąty-Myscowa

Budowa zbiornika Kąty–Myscowa ciągnie się w nieskończoność. Według planów zbiornik retencyjny na rzece Wisłoce ma powstać na terenie gmin Nowy Żmigród i Krempna. Aby przyspieszyć tempo prac radni wystosowali do ministrów apel w tej sprawie.
Budowa zbiornika rozwiązałaby palący problem podtopień. Ostatnia powódź, która dotknęła obszary powiatów dębickiego, ropczycko-sędziszowskiego i mieleckiego pokazuje, że budowa zbiornika retencyjnego jest niezbędna.
Zbiornik zapewniłby ochronę miejscowości położonych wzdłuż rzeki a zwłaszcza dużych miast takich jak Jasło, Dębica i Mielec. Ponadto zbiornik zapewniłby Jasłu zaopatrzenie w  wodę pitną.
Czemu więc nie udaje się zrealizować tej inwestycji?

Jest to inwestycja, o którą Powiat Jasielski od dawna zabiega. W ubiegłym roku wystosowaliśmy  apel do parlamentarzystów województwa podkarpackiego. Parlamentarzyści odpowiedzieli nam na ten apel, natomiast w tych odpowiedziach była taka sentencja, że w przypadku uzyskania odpowiedzi od stosownych ministrów, ci parlamentarzyści prześlą nam stanowiska ministrów. Do dzisiaj, a minęło pół roku, tych stanowisk nie mamy – mówiła Alicja Zając, przewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle.
Radni postanowili więc wystosować kolejny apel w tej sprawie do ministrów: środowiska, rozwoju regionalnego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Podejrzewamy, że z ministerstw do parlamentarzystów jeszcze odpowiedzi nie napłynęły. Jeszcze raz staramy się o to, aby ten temat przywołać – dodaje Alicja Zając.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
RÓŻ !
RÓŻ !
2024 lat temu

To jest taki apel w stylu: POLEGLI NA POLU WALK WSTAŃCIE DO APELU ! chodz wiadomo z góry że nie wstaną.

leś@jasło
leś@jasło
2024 lat temu

A czy jest aktualny projekt tej inwestycji
z aktualnymi uzgodnieniami i warunkami,czy
rzeczywiście tylko (i aż)apel?
Wyjdzie z tego "apel poległych":lol::uhoh:

zezol
zezol
2024 lat temu

Czyżby zakup działeczek się nie zwracał i teraz panika w oczach?

gość
gość
2024 lat temu

oby się udało i trzymam kciuki bo to była by kolebka gospodarki i turystyki dla całego powiatu ..

wk12
wk12
2024 lat temu

małe zarybianie i nie trzeba będzie jechać na Solne żeby łapać sandacze.Mam tylko nadzieje[oczywiście jeżeli inwestycja zostanie zrealizowana co może być trudne biorąc pod uwagę dotychczasowe postępy w tej sprawie]że zła gospodarka PZW nie sprawi że wypoczynek z wędką nie zmieni się w karkołomną próbę złapania czegokolwiek.

u
u
2024 lat temu

Co to? Już kampania? 4 lata temu już ruszała budowa…. I za cztery lata też będzie apel o budowę… 🙂

ixi
ixi
2024 lat temu

warto budowac cos co bedzie sluzylo pokoleniom..zacznijmy wreszcie budowac i rozwijac Podkarpacie, bo puki co jest tylko duzo gadania.

Robo
Robo
2024 lat temu

W takim miejscu nie wypada nic budować- natura jest tam zbyt piekna, by ja niszczyć…
A klimat sie zmienia robi sie cieplej i suszej warto zainwestowac w cos mniejszego

ixi
ixi
2024 lat temu

i wlasnie dlatego drogi ROBO , trzeba cos robic..bo jak sie nic nie robi to sie stoi w miejscu (wtedy kiedy inni ida naprzod)..a klimat sie zmieni czy sie wybuduje czy nie.

grześ
grześ
2024 lat temu

Zbiornik będzie wcześniej czy później, tylko kiedy ? zasobbów w wode pitną mamy niewiele, unia w końcu wymusi budowę, teraz oni za nas myślą i decydują B):uhoh:B)

Zobacz także
Close
Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x