r e k l a m a
Wiadomości

Powiat jasielski: Krajobraz po powodzi (foto)

Zniszczone drogi, zalane domy, osuwiska, taki krajobraz wyłania się po powodzi, jaka nawiedziła powiat jasielski. 

Więcej zdjęć w fotogalerii

Za wcześnie jeszcze na szacowanie strat, ale zniszczenia są ogromne. Rano nieprzejezdna była droga K28 Jasło – Gorlice. Na odcinku 400 metrów w kierunku Trzcinicy, od rana trwało łatanie wyrw.

Uzupełniane są – wymyte przez wodę podbudowa i nasyp. Zabezpieczamy te ubytki przed dalszym osuwaniem się nawierzchni i podbudowy drogi – mówi Jerzy Kuźniarski z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych w Jaśle. 

Jak się nam udało nieoficjalnie dowiedzieć, ruch na tym odcinku będzie wznowiony od poniedziałku i będzie się odbywał wahadłowo.

Nadal nieprzejezdny jest most w Kołaczycach. Powiat zmaga się także z licznymi osuwiskami.

Uwidacznia się problem osuwisk, w wielu miejscach osunęła się ziemia. Na dobrą sprawę jeszcze nie wiemy w ilu miejscach, bo to, co woda odkrywa, to okazuje się, że drogi czy urwiska zostały podmyte – mówił w sobotę starosta jasielski Adam Kmiecik.

W wielu miejscach zniszczone są drogi i mosty. Trudna sytuacja panuje m.in. w Trzcinicy, gdzie została przerwana droga prowadząca do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja.

Zalanych zostało wiele domostw. Gdzie woda zeszła, trwa osuszanie domów, zdzieranie podłóg. Niestety wiele rodzin nie ubezpieczyło swoich domów.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
julia
julia
2024 lat temu

:lol::p:D:D

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x