r e k l a m a
Wiadomości

Powiat jasielski walczy z wodą


Intensywne opady, które nawiedziły województwo podkarpackie w ciągu ostatnich 24 godzin doprowadziły do niebezpiecznego poziomu wód w rzekach powiatu jasielskiego. Wojewoda podkarpacki, Mirosław Karapyta ogłosił dziś alarmy oraz pogotowia przeciwpowodziowe w mieście Jaśle, Kołaczycach oraz w gminach Jasło, Brzyska oraz gminie Skołyszyn.

Przy rogu ulicy Granicznej i Grunwaldzkiej, fot. czytelnik

Nieustannie trwają działania na terenie miasta Jasła, gdzie wystąpiła rzeka Wisłoka zalewając targowisko przy ulicy Mickiewicza. Lokalne podtopienia występują na osiedlach Rafineryjnym, Niegłowice, Górka Klasztorna, Hankówka. Zagrożonych jest kilka budynków skansenu archeologicznego w Trzcinicy.

Trwają utrudnienia ruchu w centrum Jasła, zalane jest skrzyżowanie Piłsudskiego-Kasprowicza.

Skrzyżowanie ulicy Kasprowicza i Piłsudskiego, godzina 22:25, fot. grzechu91

Na terenie Kołaczyc strażacy ratują dorobek mieszkańców, zalanych zostało tam wiele domów i gospodarstw.

W Sobniowie zalany jest dom ludowy, a droga w kierunku na Nowy Glinik jest nieprzejezdna. W Umieszczu zablokowana jest droga na Glinik Polski. W miejscowości Czeluśnica zostały zalane gospodarstwa, dom ludowy oraz szkoła. Jak informuje czytelnik portalu Jaslonet.pl podobna sytuacja ma miejsce w całej gminie Tarnowiec, we Wrocance zagrożona jest szkoła podstawowa, w Brzezówce wiele domów jest zalanych.

Straż pożarna oraz straż miejska na bieżąco rozdysponowują worki z piaskiem, którymi zabezpieczają zalewane tereny. Dostępne pompy z powodu wciąż padającego deszczu nie nadążają z wypompowaniem wody.

Sobniów w niedzielne popołudnie

Pogotowie energetyczne wielokrotnie interweniowało w miejscach gdzie zagrożona była instalacja energetyczna, w godzinach wieczornych w Dobryni (gm. Dębowiec) usuwali przewrócony słup energetyczny, który zablokował drogę, w kilku miejscach wyłączono prąd.

Synoptycy nie przewidują, by w ciągu najbliższej doby pogoda uległa poprawie. W dalszym ciągu zapowiadane są opady deszczu, co oznacza dalszy wzrost poziomu wód w rzekach regionu.

Prosimy Państwa o nadsyłanie na adres kontakt@jaslonet.pl zdjęć obrazujących sytuację na terenie powiatu.


Jaslonet.pl

– – –

Kołaczyce, fot. czytelnik

Przy rogu ulicy Granicznej i Grunwaldzkiej, fot. czytelnik

Skrzyżowanie ulicy Kasprowicza i Piłsudskiego, godzina 22:25, fot. grzechu91

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Amorek:)chłopak z małej WsiMieszkaniec Osiedlamieszkaniec jasłaanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cytryn Kwas wściekły
Gość
Cytryn Kwas wściekły

Od lat niektóre miejsca w Jaśle są zalewane, miasto nic nie robi – robią sesje nadzwyczajną w sprawie stadionu w Niegłowicach, sesję wyjazdową w sprawie drogi do skansenu, który nagle z niaba spadł…itd. (Żeby inkasować extra pieniądze dla siebie). Dla nas nic nie zrobią bo większość mieszka poza Jasłem, mają nas gdzieś – nie głosujcie na nich to spece od ronda i deptaków, dróg na pastwiska które nikt nie zalewa, a nas krew zalewa.

do Cytryn Kwas wściekły
Gość
do Cytryn Kwas wściekły

To wybuduj sobie dom na wzniesieniu nikt nie kazuje Ci mieszkać koło rzeki :upset: własny wybór własne zmartwienie :yes: wody nikt nie powstrzyma:uhoh:

Brakuje odprowadzeń
Gość
Brakuje odprowadzeń

Tereny przy kolejowej czy prusa są b. wysoko to nie jest koło rzeki, miasto nic nie robi od lat!

anna
Gość
anna

naucz sie poprawnej polszczyzny po 1- "kazuje"- skad to slowo wziąłes… nie kazdy moze sobie wybrac miejsce zamieszkania cwaniaku…

mieszkaniec jasła
Gość
mieszkaniec jasła

• do Cytryn Kwas wściekły / 17-05-2010 09:17 / IP: 83.11.201.* w tym problem baranie że zalewa tych którzy koło rzeki nie mieszkają

Mieszkaniec Osiedla
Gość
Mieszkaniec Osiedla

Przeżyłem nocny horror na ul.Tischnera.Wody było na 1m wysokości.Ulica,chodnik,trawniki zalane były doszczętnie,i mogą być ponownie dzieki głupocie wykonawców przerabiających bieg przepływów wody opadowej.Skierowana do instalacji przy tejże ulicy,pomimo niskiego stanu wody w korycie poddtopila piwnice,i to co wyżej…Słowa uznania należą sie sztabowi kryzysowemu i cięzko pracującym strażnikom i strażakom.Bez zaangażowania ich, Osiedle Belfer pewnie byłoby Atlantydą…Teraz wypada wyciagnąć wnioski w stosunku do pseudofachow
ców,i przywrócić to co było normalne,po owałowaniu osiedla Gondki.

chłopak z małej Wsi
Gość
chłopak z małej Wsi

"kazuje" o ja krzyczę hahahaha
ludzie z Jasła potrafią człowieka rozbawic 😀

Amorek:)
Gość
Amorek:)

Normalnie straszna tragedia,ja mieszkam na górce i mnie już zalewa,podobno około 17 do Jasła przyszła 3,4 metrowa fala wody!!!
TRAGEDIE W POLSCE!!!:(:(:(:no:

Close
X