Wiadomości

Powiat obradował w budynku PNiG, bo dach Starostwa przecieka

Oblodzenie i zamarznięcie rynien były przyczyną przecieków dachu w sali widowiskowej Starostwa Powiatowego w Jaśle. W związku tym radni powiatowi swoje obrady musieli przenieść do siedziby Poszukiwań Nafty i Gazu, gdzie de facto odbywały się pierwsze posiedzenia Rady Powiatu.

fot. Powiat Jasło

Usterka pojawiła się trzy dni temu. Przypomnijmy, że dach budynku Starostwa został ukończony rok temu.   

Jak przekazali mi dzisiaj wykonawcy usterka spowodowana była oblodzeniem i zamarznięciem rynien. Zamarzły wszystkie kosze spustowe woda zamiast przedostawać się z rynien do kanalizacji pozostawała na dachu a tam „wyszukiwała” sobie szpary w łączeniach blach i przedostawała się do wewnątrz. Ta blacha nie jest lutowana ani spawana,  jest układana na zakładkę lub  na felc, kiedy więc woda spływa nie ma prawa się  dostać do środka, natomiast kiedy zalega wtedy przecieka przez szczeliny – tłumaczy Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Jeszcze nie wiadomo, czy usterka była spowodowana winą wykonawcy, czy niesprzyjających warunków pogodowych.

Jeżeli był to błąd wykonawcy, to w ramach gwarancji będziemy egzekwować od wykonawcy naprawienie usterki . Komisja ustala z czyjej winy powstała usterka. Czy tylko zawiniła przyroda, czy był to błąd człowieka – mówi starosta Kmiecik.

Starosta podkreśla, że po takiej awarii nasuwa się spostrzeżenie, iż kosz, który zbiera wodę oraz rura odprowadzająca wodę do kanalizacji powinny być podgrzewane, aby uniknąć podobnych usterek w przyszłości.  

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jpłlakiluck.plDrogowylupuscela Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
.
Gość
.

Przeciek ! :lol:Ktoś wprowadził agentów do starostwa !:lol: Wielki Członek i Sztirlitz 3prom. już na tropie !:lol:
Nowa, lepsza jakość w akcji.

Dadek
Gość
Dadek

Ładny tydzień w starostwie.Samochód skradziony,pałac zalany i oblodzony…Ciekawe czy kogoś porwą.????:smilewinkgrin:

Komisja śledcza
Gość
Komisja śledcza

Sprawą przecieku powinna się zająć komisja śledcza. Wszyskie te komisja tyle ustaliły że można zacząć już budową basenu w miejscu przecieku!

eeee
Gość
eeee

eeee panie redaktorze takie brzydkie zdjęcie……..?????

cela
Gość
cela

A starosta myślał, że zalegający na dachu śnieg sam się usunie ? Sam spadł, to i sam się usunie, ciekawostka przyrodnicza…

lupus
Gość
lupus

wyremontować po czym zlikwidować a na to miejsce mogłoby powstać przedszkole bo brakuje ich w mieście . Po co nam ta armia nierobów ,chyba ponad setka i tak zrobić w całej polsce ,nie tylko w jaśle :yes:

Drogowy
Gość
Drogowy

W końcu zza biurka nikt łopaty nie udźwignie co by odgarnąć dach

lakiluck.pl
Gość
lakiluck.pl

Nie wiedziałem,że w Starostwie jest sala widowiskowa.Czy odbywają się tam jakieś spektakle bądż widowiska,nie licząc oczywiście
posiedzeń Rady :lol::uhoh:

jpł
Gość
jpł

… przecieka … a za czyje to pieniądze. Kto za taki stan rzeczy odpowiada. Czy we własnym, prywatnym domu gospodarza było by stać na takie marnotrawstwo. Znowu ktoś został zaskoczony. A przecież zima to u nas ewenement, co najmniej jak w Afryce (chociaż i tam posypało). Winien jest znowu znajomy królika, czyżby??? Czyja głowa się kłania katu?

Close
X