r e k l a m a
Wiadomości

Pożar w Siedliskach. "Ten dom palił się kilkukrotnie" (foto)

Straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych, to szacunkowy bilans pożaru do jakiego doszło dziś w miejscowości Siedliska Sławęcin na drodze Jasło – Gorlice. Ogień doszczętnie strawił budynek gospodarczy i część domu.

Do pożaru doszło ok. godziny 11.15. Straż została powiadomiona o pożarze przez sąsiada, który jest strażakiem OSP Siedliska Sławęcin.

Wyjrzałem przez okno i zobaczyłem czarny dym z szopy przy domu sąsiada. Dom nie był jeszcze zajęty przez płomienie. Pobiegliśmy wraz z synem do remizy i uruchomiliśmy syrenę alarmową i wezwaliśmy pomoc – mówi Jerzy Zawisza.

Błyskawicznie na miejsce zdarzenia zostały wysłane jednostki straży pożarnej. W akcji brało udział 3 zastępy PSP z Jasła i 4 zastępy OSP: Skołyszyn, Harklowa, Siepietnica i Siedliska Sławęcin.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych jednostek straży pożarnej, budynek gospodarczy był całkowicie objęty pożarem, jest to konstrukcja drewniana, wiec pożar rozprzestrzenił się błyskawicznie i zaczął rozprzestrzeniać się na budynek mieszkalny – relacjonuje mł. bryg. Marek Górniak, dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Jaśle.

Z relacji świadków wynika, że podczas pożaru, ktoś był w budynku, jednak przed przyjazdem  straży pożarnej zdołał wydostać się z domu. Nie ustalono jeszcze co było ostatecznie przyczyną pożaru. Wiadomo, że ogień wybuchł w budynku gospodarczym przyległym do drewnianego budynku mieszkalnego.

Ciężko jest mówić o przypuszczalnej przyczynie pożaru ponieważ budynek uległ spaleniu, a to tam ewidentnie była przyczyna powstania pożaru – mówi Górniak – Nie wykluczamy, że doszło do zaprószenia ognia w budynku gospodarczym – dodaje.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gryszu
gryszu
2023 lat temu
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x