r e k l a m a
Wiadomości

PR-owiec podkarpacia walczy w Brukseli o Rzeszów

Poręba interweniuje u Buzka w sprawie pominięcia Rzeszowa  wśród miast na siedzibę Biura PE i domaga się anulowania całej procedury wyboru jako mało przejrzystej.

Poseł PiS do PE Tomasz Poręba wystosował do przewodniczącego PE Jerzego Buzka list, w którym domaga się rewizji decyzji, na podstawie której Rzeszów został pominięty na liście miast kandydujących do otwarcia Biura Informacyjnego PE, a także anulowania całej nieprzejrzystej procedury wyboru.  

W swoim liście Poręba wyraził przekonanie, że brak Rzeszowa na wspomnianej liście stanowi „kontynuację podziału Polski na lepszą i gorszą”. Podkreślał także unikalną lokalizację stolicy Podkarpacia. Poseł PiS pytał też, dlaczego najpierw wskazano trzy miasta a następnie kolejne trzy i w oparciu o jakie kryteria  dokonano ich wyboru. „Widoczny brak przejrzystości w procedurze wyboru budzi  podejrzenia, że podjęto decyzję opartą nie tylko i wyłącznie na przesłankach merytorycznych. Jestem zaskoczony, że w pracach Zespołu Zadaniowego nie uczestniczył żaden niezależny ekspert z Polski, a jedynie obcokrajowcy z natury rzeczy niemający pełnej wiedzy o polskich realiach” – czytamy w liście Poręby.

fot. ep-president.eu

Poręba zaapelował do Przewodniczącego Buzka o unieważnienie decyzji Zespołu Zadaniowego oraz spowodowania, aby podczas najbliższego spotkania Koła Polskiego w Brukseli głosować nad wszystkimi zgłoszonymi miastami. „Demokratycznie dokonany wybór przez polskich posłów do PE pozwoli uniknąć podejrzeń o faworyzowanie jednych i dyskryminację innych miast i regionów”, napisał Poręba.
 
„To bulwersująca decyzja. Przecież Rzeszów spełniał wszystkie kryteria (gęstość zaludnienia i wielkość miasta, obecność liderów opinii, uniwersytetów, infrastruktura oferowana przez miasta, bliskość lotniska i połączenia z Brukselą, atrakcyjność lokalizacji dla instytucji międzynarodowych),  jakie zostały przyjęte w trakcie oceny 11 miast kandydackich na siedzibę biura PE. Niezrozumiałe jest też, dlaczego w komisji oceniającej nie zasiadł żaden niezależny ekspert z Polski. Wyboru dokonano po cichu, bez  żadnej konsultacji z polskimi posłami do PE. Uczciwiej byłoby głosować nad wszystkimi zgłoszonymi miastami. Mam nadzieję, że tak też się stanie”, komentował sprawę Poręba.

Pełna treść listu Tomasza Poręby

DK EKR

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
polski
polski
2024 lat temu

Cytat:"kontynuację podziału polski na lepszą i gorszą". Czy rzeczywiście Poręba napisał w liście do Buzka nazwę naszego kraju z małej litery. Czy jest to dzieło kogoś innego. Tak czy inaczej poprawcie to i czytajcie tekst przed opublikowaniem na portalu.

zak
zak
2024 lat temu

Śmieszny ten Poręba.Robi dużo szumu ale nic z tego nie wynika.Tak głośno opowiadał jak to będzie promował polskie winiarstwo w Brukseli.No i co?Typowy PiS-owiec,który uprawia propagandę sukcesu,nie mając o niczym pojęcia.:yes:

Junosza
Junosza
2024 lat temu

Ja nie jestem zdziwiony,wszak Buzek swoje uczucia leje na strony gdzie mieszka.Nie wspomnę jego innych "zalet" w stosunku do spraw polskich….

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

Dużo szumu a efekty ?

?
?
2024 lat temu

przeciez to PiS podzielil Polske na A i B..wiec o co chodzi panie Poreba? Reklamacja i skargi kierowac do przywodcy Jaroslawa!

jasiu
jasiu
2024 lat temu

PiS=skis

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Pozy, a pracy brak, bezrobotnych coraz więcej panie europośle !

jujek
jujek
2024 lat temu

A na co tam jakieś biuro. Mało tych biur jest? Coś by chciał pokazać eee szkoda czasu na te jego pomysły. :uhoh:

henek
henek
2024 lat temu

Gość, który nie wie jak z Mielca dojechać do Jasła,wychwalany jest na naszych portalach pod niebiosa.Nic jeszcze nie zrobił a wy mu dajecie tytuł PR-owca.Żenada!!!:confused:

PIS-OWSHIT
PIS-OWSHIT
2024 lat temu

PiS niby na Podkarpaciu ma bastion a w Jaśle nawet nie mają struktur.Wygląda to tak,że przed wyborami z nagonki na listy trafiają ludzie,którzy z tą partią często nie mają nic wspólnego.Więc wara od PSL,PO czy nawet SLD,które działają jak prawdziwe partie polityczne!

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x