Wiadomości

Prezes Jasielskiego ZUS usłyszał zarzuty korupcyjne

Dyrektor jasielskiego oddziału ZUS Marek S. usłyszał zarzuty korupcyjne w związku z aferą korupcyjną w ZUS, która jak widać zatacza coraz szersze kręgi.

Wraz z Markiem S. zostali również zatrzymani dyrektor oddziału ZUS w Nowym Sączu Aleksander B., dyrektor II Oddziału w Łodzi Władysław S.

Z informacji uzyskanych z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie od Małgorzaty Wojciechowicz wynika, że podejrzani usłyszeli po dwa zarzuty dotyczące wręczenia korzyści majątkowych oraz zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i działania na szkodę ZUS. Częściowo przyznali się do winy, zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe w wysokości 20 tys. zł.

Afera w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wybuchła w czerwcu 2008 roku. Na polecenie prokuratury, funkcjonariusze ABW zatrzymali 5 osób, w tym byłego prezesa ZUS Sylwestra R. i dyrektora szczecińskiego oddziału Tadeusza D. W ubiegłym miesiącu mężczyźni po wpłaceniu 200 tys. zł kaucji opuścili areszt.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
55 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Matematyk
Matematyk
2022 lat temu

Wykiwał pewnie na miliona, potem zapłaci 200 tys. zł kaucji i opuści areszt. Śmiechu warte.

X-men
X-men
2022 lat temu

A gdzie tam takie bezpodstawne oskarżenia przecie ludzie takiego pokroju nie KRADNĄ nigdy jakby to był jakiś zwykły obywatel i zwiną chleb z głodu w sklepie to by pewnie siedział i to z wielkim hukiem a on taki szanowany urzędas to i tak UKRĘCĄ ŁEB tej sprawie ale po cichu !!!!! Polska to kraj absurdu i złodziei !!!!!

Bidula
Bidula
2022 lat temu

Biedaczysko, ciekawe czy ZUS wypłaci mu odszkodowanie np. za straty moralne – przecież musiał sie tą sprawą zestresować. A jak emeryturka – bedzie wysoka? I z czyich będzie płacona składek? A ewentualny odpoczynek w ZK to z pieniędzy podatnika? Ciężko będzie opuścić pałac i iść na bezrobocie. Do gorszego trudniej się przyzwyczaić…:smilewinkgrin:

dp
dp
2022 lat temu

Zwykły "robol" jak kupi mieszkanie za 200 tys.zł to musi "wyspowiadać" się przed urzędem skarbowym z jakich źródeł miał taką kasę, w przeciwnym razie opodatkują go za tzw.nieujawnione źródła dochodu.Panów prezesów ZUS to nie dotyczy.

Ciekawska
Ciekawska
2022 lat temu

Na czy polegała ta korupcja?

CZARNY
CZARNY
2022 lat temu

GDYŚCIE WIEDZIELI SZANOWNI OPLUWACZE ILE DOBREGO ZROBIL PAN MAREK SMOLIŃSKI DLA LUDZI TO BYSCIE ZDJELI CZAPKI Z GŁÓW I PRZESTALI SZCZEKAĆ.ANDRZEJ S PS POSTAWIENIE ZARZUTOW TO NIE WYROK

Tadek
Tadek
2022 lat temu

Ot i cała PO !To przecież ich kandydat w wyborach a wcześniej komunista i harcerz!

patrzałka
patrzałka
2022 lat temu

ojej, co za niespodzianka, urzędnik na takim stanowisku skorumpowany. Jakby prześwietlić wszystkich pracowników urzędów, to trzeba by pozamykać wszystkie urzędy.

Jasiek
Jasiek
2022 lat temu

Szczególnie "dużo dobrego"zrobił w latach 1984-88 jako kierownik partyjnej propagandy w KW PZPR w Krośnie oraz naczelnik ZHP.He,he!!

mko
mko
2022 lat temu

a co z panią krystyną z-cą , ona też dzialała w partii a tyle lat jest na stołku

Pracownica zwykła
Pracownica zwykła
2022 lat temu

Owszem jeździł do Warszawy zeby ratować jasielski oddział zus, bo chcieli go zlikwidować i pozwalniać ludzi. Może i zawiózł jaką flaszkę, ale w naszym dzikim kraju kretaczy na miliony się nie rusza, za "podarowaną butelkę" wsadza się do więzienia w kajdany zakuwai do lochu!Wstyd, ale nie dla Pana Marka.

w
w
2022 lat temu

To pupilek P. Łukacijewskiej to P. Łukacijewska go przyjeła do Platformy O. Co na to P.Poseł

ormo
ormo
2022 lat temu

do pracownicy/ bardzo dobrze ze was chcieli pozwalniac ja zwolnil bym tam z 70% darmozjadow a reszcie leni zrobil akord! widac ze ciebie tez tam przyjeli za flaszke:yes:

Do pracownica zwykła
Do pracownica zwykła
2022 lat temu

Spisz z nim ???

stasi
stasi
2022 lat temu

Ormo. Gwarantuję, zebys chetnie polazł do roboty do zusu- nierobie

mariusz
mariusz
2022 lat temu

dyrektor zus to tylko ciąg złodziejstwa ,zwykły aparadczyk donalda tuska i całej ekipy nierobów, a główny szef jasielskiej mafii to dyrektor sanepidu , podwładny marka smolnika

nurek
nurek
2022 lat temu

wreszcie jak był dyrektorem szpitala w krosnie to wiecznie coś otwierał oczywiście z poświęceniem i udziałem fluorescencji biskupa ten za pokropek niżej 15000 zł nie puszczał oczywiście z pieniędzy szpitala, nierobów i miernoty forował a kompetentych lekarzy dołował , orydynatora pulmonologii co się zapijał na dyzurach zwalniał dzisiaj, a jutro przyjmował, zawsze lizał posłów aktualnie rządzącej partii ot taka ludzka szmata dobrze mu tak złotoustemu, jeszcze trzeba posprzątać jego przydupasów w zusie dr Lilianę S i Zofię B-K . Córkę zatrudnił w zusie w krosnie , nie była na urlopie ani na l-4 ani w delegacji , a do roboty… Czytaj więcej »

bubu
bubu
2022 lat temu

w szpitalu w krosnie zatrudnił kapelanów dając im bezpłatne mieszkanie i pensje ordynatorskie oraz darmowe jedzenie gnój

lolo
lolo
2022 lat temu

a co na to łukacijewska jego protektorka? dalej go bedzie popierać?

jan wojciech
jan wojciech
2022 lat temu

madrych lekarzy gnebił z dr Mariuszem S który miał być ordynatorem zakaznych wykiwał bo inna lekarka była bardziej w mafii, dr Babasia wykiwał a zrobił sobieraja ordynatorem bo był bardziej układowy szybrawiec

wrona
wrona
2022 lat temu

a pan martek s załatwił na lewo wczesniejsza emeryturę bratowej byłego juz burmistrza sanoka bożenie o. Lekarzowi który sporzadzał papiery zatrudnił w zusie jako konsultanta dr w z sanoka a burmistrz zrobił go ordynatorem pulmonologii sanockiej jedna mafia i banda

nutka
nutka
2022 lat temu

A co na to szanowny Pan Starosta Kmiecik nie pomoże panu Dyrektorowi a był tak blisko:no::uhoh:

grzegorz
grzegorz
2022 lat temu

Pewnie Marek S nie bedzie mógł z uwagi na "stan zdrowia" brac udziału w rozprawach, a co z bandą zusowską- dr Liliana WS- S jest chrzestnym jej dziecka Marcina W oraz Zośką B-K. Ta ostatnia w godzinach pracy rozwiązuje krzyzowki i nie przemęcza się pracą, nazywają ją babcią K ,ma już grubo ponad 70 lat powinna być na emeryturze juz dawno, a swojemu męzowi dentyście załątwiła chorobę zawodową na kręgosłup jak pracowała w poradni chorób zawodowych, a sama pracuje w zus mając rente z tytułu choroby zawodowej a to niezgodne z przepisami , ale Markowi S i Lilianie S to… Czytaj więcej »

wronski
wronski
2022 lat temu

font=”Arial Black”][/font] Ten z Jasła S*** to jeszcze w Radzie nadzorczej Radio Rzeszów z poręczenia Samoobrony. Wcześniej z poręczenia SLD dyr. ZUS w jaśle jeszcze wczesniej Dyr. Hotelu Nafty w Krosnie a jeszcze wczesniej na liscie Wilsztajna. Przyjaciel wielu partii politycznych, a ostatnio Pani europosłanki E. Ł. skonczo sie przyjątka i okradanie ZUSu

karol
karol
2022 lat temu

szare wizje nad smolina co z zastepca jego co ją za reczka wstawił- to szczególnie bliska pani zastępca hahahahaha smolina spadaj do pierdla kocmołuchu

sprawiedliwy
sprawiedliwy
2022 lat temu

czarne chmury nad smoliną
bedzie musiał rozstac sie z lewa dziewczyną
pewnie pojdzie na rente chorobowa
bo ma przygotowane papiery w poradni zdrowia psychicznego hahahahahaha

jan wojciech knypel
jan wojciech knypel
2022 lat temu

smolińsi bywał w pracy rzadko, bo latał po dyrektorach, prokuratorach i innych decydentach gdy byłyich imieniny, urodziny, nawet bywał na imieninach ks Tadeusza Buchowskiego proboszcza w krosnieńskiej polance, -byłwszedzie tam gdzie mozna było nawiazac kontakty użyteczne i coś załątwić, a w szpitalu krosnieński zakupił dębowe ławki i konfesjonały do szpitalnej kaplicy ale nie pomogło mu to w utzrymaniu na stołku aws go wywalił i to było jedyne mądre jego posunięcie

bubu
bubu
2022 lat temu

smoliński, solinski kretaczu ty idx do pierdla

karol
karol
2022 lat temu

smoliński chorujesz? na nerwicę? cha cha cha..

bubi
bubi
2022 lat temu

:|:o:D:uhoh::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

artur s
artur s
2022 lat temu

a dlaczego nikt nie weryfikuje jego zwolnienia chorobowego nagle zachorował biedaczysko na chorobe dyplomatyczną. Zwykłych śmiertelników ZUS pędzi na kontrole zaraz po operacjach lub tuz po złąmaniach kmończyn a ta menda choruje sobie w najlepsze i mataczy śledztwo- czy o to chodzi?

artur s
artur s
2022 lat temu

Ten z Jasła Smoliński to jeszcze w Radzie nadzorczej Radio Rzeszów z poręczenia Samoobrony. Wcześniej z poręczenia SLD dyr. ZUS w jaśle jeszcze wczesniej Dyr. Hotelu Nafty w Krosnie a jeszcze wczesniej na liscie Wilsztajna. Przyjaciel wielu partii politycznych, a ostatnio Pani europosłanki E. Łukacijewskij, ot taki smieć, szmata ludzka co lepi się do każdezdego co może coś załotwić lub cos w jego mniemaniu znaczy

janusz bocz.
janusz bocz.
2022 lat temu

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
o tak sie smieje ze sprawiedliwości spadnie na cztery łapy mówi się ze ma zółte papiery

janusz bocz
janusz bocz
2022 lat temu

chodził do poradni zdrowia psychicznego od kilku lat aby mieć kartotekę na wypadek kłopotów , prowadzoną przez dr Pawłą H

janusz kropiwnicki
janusz kropiwnicki
2022 lat temu

[komentarz usunięty przez moderatora z powodu naruszenia zasad forum]

gucio
gucio
2022 lat temu

[komentarz usunięty przez moderatora z powodu naruszenia zasad forum]

bak trzmiel
bak trzmiel
2022 lat temu

smoliński jak tam sie czujesz przed pójsciem do pierdla? kumple doktory sie odwróciły bo juz jestem poza boiskiem. Chca chodzić na twoje rozprawy -bedziesz sie jąkał przy wyjasnieniach czy mówił kwieciscie jak zawsze ty złotousty?:lol::lol::lol::lol:

bąk trzmiel
bąk trzmiel
2022 lat temu

:sleep::upset::smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin:hahahaha widisz jak skonczyłeś??

boczar
boczar
2022 lat temu

a co tam pani poseł łukacijewska jakos nie spieszy chronić przekręciarza :upset::upset::upset::upset::upset::upset::sleep::sleep::sleep::sleep::sleep:
pierdel już zbvliza się nawet dla chorych na nadciśnienie tętnicze i "nerwicę"

boczar
boczar
2022 lat temu

złotousty jak sie czujesz, masz mokro w portkach? Kamiński nie chce za ciebie poręczyć? i ma rację przekręciarzu, nawet jak spadniesz na cztery łąpy to bedziesz tu skończony towarzyszu -idź do wszystkich diabłów ale najlepiej do pierdla do ostrołęki

karol
karol
2022 lat temu

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
gdzie twój przyjaciel sobieraj a innym piekło?

cymes no jest interes
cymes no jest interes
2022 lat temu

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:o:o:o:o:o:p:p:rol::rol::rol::rol::sleep::sleep::sleep::sleep::sleep:
czarne chmury nad smoliną niezapomniany zapach lewej kasy, a teraz będzie zapach więziennej :yes::yes:pryczy:lol::lol::lol::lol::yes::yes::yes:

sąsiad Stasi z Białobrzeg
sąsiad Stasi z Białobrzeg
2022 lat temu

Zbysiu Głowaciński chyba Ci pomoże, załatwi coś przez Michalika. On przecież wszystko może – jak chce, to skończy każdego, a jak trzeba, to pomoże. Przecież znajomości w ZUS-ie się przydadzą dalej. Pracuje emeryt i żona – emerytka Stasia na Odwykowym.

marrtynkiewicz karol
marrtynkiewicz karol
2022 lat temu

smolinski a co z twoja podopieczna lilianą s juz dawno powinna byc w pierdlu wiesz za co! a dalej jest w zusie glo i jej pomocnica zifia b-k stara papryka juz dawno powinna byc na emeryturze zasłuzonej i gotowac mietkowi obiady a siedzi w zusie ma 75 lat oprócz rozwizywania krzyzówek nie robi nic a 4500 bierze i jescze wpraszaa sie lekarzom aby ja zawozili bo jej szkoda pieniedzy na autobus lub pociąg a fe i ty wiedziałes o tym

karol martynkiewicz
karol martynkiewicz
2022 lat temu

smolinski nie pij w hotelu krosno z pewnym prezesem on ci nie pomoze przekreciarzy nie narazaj porzadnego chłopa na kłopoty, do p[ierdla idź sam gnoju:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

karol martynkiewicz
karol martynkiewicz
2022 lat temu

:upset::smilewinkgrin::yes::yes::D:D:D:(:(:(
smolina juz sie zbli ża juz puka do mych drzwi pobiegne go powitac forsa w mym reku drży:D:D:D:D:smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin:

karol twój kumpel wódczany
karol twój kumpel wódczany
2022 lat temu

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
smoliński ty krzywa gębo idx q diabły juz po tobie hahahahahahaha:lol::lol::lol::lol::lol::sleep::sleep::sleep::sleep:

karol
karol
2022 lat temu

[komentarz usunięty przez moderatrora, ponieważ narusza zasady forum]

karol m
karol m
2022 lat temu

[komentarz usunięty przez moderatora, ponieważ narusza zasady forum]

sede
sede
2022 lat temu

Los MS wcale mnie mnie dziwi. Zawsze należał do partii rządzącej i zawsze czepiał się kierowniczych stołków. Jaki może być tego finał ?, chyba tylko taki jak jest.

Back to top button
55
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x