r e k l a m a
Wiadomości

"Prezes Kmiecik zachował się jak prawdziwy mężczyzna"

Nie wierzyłam, że się uda – mówi Bogumiła Sojka, dyrektor Przedszkola nr 3 w Jaśle.  

W ubiegłym tygodniu na terenie przedszkola trwały prace przy układaniu sieci ciepłowniczej (czytaj więcej). Mimo późnego terminu rozpoczęcia robót, zaledwie tydzień przed powrotem dzieci, prezes MPGK Jan Kmiecik zapewniał, że zdążą na czas. Słowa dotrzymał.

„Jak prawdziwy mężczyzna”

Pan prezes Kmiecik zachował się jak prawdziwy mężczyzna – mówi Bogumiła Sojka – Kiedy w ubiegłym tygodniu rozmawiałam z prezesem Kmiecikiem przerażenie miałam w oczach jak widziałam tę ogromną koparkę, która tu wjechała. Zadzwoniłam do pana Kmiecika, który oświadczył, że jeśli by wiedział, że nie zdąży, to by się tego nie podjął – opowiada Bogumiła Sojka. I dodaje – Ja wyraziłam swoje zdumienie i podziw dla człowieka, który wprost mi powiedział, że bierze za to odpowiedzialność, co jest naprawdę rzadkością.

Na 1 września wszystko było gotowe – rowy zakopane, teren wyrównany a przejście do przedszkola wyłożone kamieniem. Ma być to rozwiązanie tymczasowe. Pani dyrektor ma bowiem nadzieję, że Urząd Miasta niebawem przystąpi do realizacji budowy zaplanowanego dojazdu do przedszkola.

Dojazd potrzebny od zaraz!

Pieniądze na tę budowę były w ubiegłym roku, ale do tej budowy nie doszło, mamy następny rok, czy to się uda zrealizować? – pyta dyrektor Sojka.

A droga jest niezbędna dla normalnego funkcjonowania przedszkola. Dzięki niej będzie możliwy dojazd zaopatrzenia, karetki czy straży pożarnej.

Ja mam 100 dzieci w przedszkolu, więc jest to podstawowa sprawa aby zapewnić im bezpieczeństwo – mówi Bogumiła Sojka.  

Również rodzice, którzy podwożą swoje dzieci, w końcu będą mogli zaparkować na terenie przedszkola i bezpiecznie odprowadzić pociechy do budynku.

Mają problem ze śmieciami

Obecnie droga jest niezbędna do wywozu śmieci produkowanych przez przedszkole.

Panowie, którzy wywożą śmieci powiedzieli, że po takiej drodze, nie są w stanie przeciągnąć pojemnika ze śmieciami. Tymczasowo uzyskaliśmy pozwolenie od strony II LO, ale przewiązka jest niebezpieczna, wali się. Nie mogę nikogo tamtędy wpuszczać – tłumaczy pani dyrektor.

Kiedy ruszy budowa?

Jak się dowiedziała w starostwie pani dyrektor Sojka, trwa uprawomocnianie zezwolenia na budowę tej drogi. Zapytaliśmy w Biurze Obsługi Medialnej Urzędu Miasta Jasła, kiedy ruszą prace? Nadal czekamy na odpowiedź w tej sprawie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że droga ma zostać wybudowana tej jesieni.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

13
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Do .oooooooooo.ooooooooooooooooooaguskamaCHORE PAŃSTWO !!!!! Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jadwiga
Gość
Jadwiga

A o którego Kmiecika chodzi bo ten z powiatu to nigdy nie okazał się mężczyzną!!Ani nie było tego widać w działalności PO ani w starostwie!!

oooooooooooooooooo
Gość
oooooooooooooooooo

pani jadwigo mozna go bylo zobaczyc jak bral wyolate w banku

agus
Gość
agus

Konkretna firma Jak czytam to chyba jedyna w powiecie..

kama
Gość
kama

PREZES Kmiecik – a nie STAROSTA …!!!Dzieci do szkół a analfabeci do elementarza!!!Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej tam prezesem jest pan Kmiecik!!! a dyrektorzy szkół i przedszkoli tyle mają do powiedzenia w sprawie terminów inwestycji ,,,,co ŻYD ZA OKUPACJI !!!

CHORE PAŃSTWO !!!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!!!

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" — kto doszedł po grzbietach i trupach robotniczych do celu , a teraz się na nich wypiął , kto zniszczył Solidarność i jej szczytne cele walcząc nie o robotników, ale o koryto i własną pozycję , kto wreszcie dzisiaj pomaga w jednoczeniu i walce o wspólną sprawę , godziwą zapłatę za ciężką pracę i byt ,który jest gorszy niż skazanych przestępców , czy sierot w domach dziecka, a na których utrzymanie idzie kilka razy więcej środków niz na 1 osobę w większośći polskich rodzin utrzymujących się z uczciwej pracy, cz wypracowanej emerytury . Gdzie są następcy… Czytaj więcej »

obbserwator
Gość
obbserwator

A po co ma być budowana droga dojazdowa skoro istnieje od ulicy Kadyiego i po drodze z zagwarantowanym prawem przejazdu po drodze za Europą. Czyżby obecne władze Jasła tak bardzo chcą coś zrobić, że budują po dwie drogi do każdej działki miejskiej? A gdzie słynna Komisja Rewizyjna RMJ – dlaczego nie bada jawnej niegospodarności Królowej…

i znów krewna
Gość
i znów krewna

Jedyna firma w Jaśle i okolicach,która umie wykonywać roboty instalacyjne.Reszta firm to kto?-nieudacznicy?Jedyna wspaniała Dyrektor,która obudziła się za pięć dwunasta.Proste jak dzierżysko od cepa,a dwie pieczenie na jednym ogniu się smaży.

aaa
Gość
aaa

Idą wybory,to skóra goreje,bo a nóże wywalą na zasłużone bezrobocie….:lol:

ZbiGNIEW
Gość
ZbiGNIEW

Toż to Zacny Jan Kmiecik szef jesielskiego MPGK – nie mylić z objawieniem powiatowym mijającej kadencji.
Brawo Jasiu, pisałem,że to solidna FIRMA!

następna wazelina
Gość
następna wazelina

Prawdziwy wysyp tych nazwisk na kierowniczych stanowiskach w Jaśle i MPGK i w Sądzie,ABK i Starostwie,którzy bardzo dużo "dobrego"zrobili dla m.Jasła.Tylko przyklasnąć im i tej Pani.

Chuck Norris
Gość
Chuck Norris

Nie jednemu psu Burek – Kmiecików ci u nas pod dostatkiem. Mężczyznę poznać po tym jak kończy – wg klasyka Milera. Nie dziwię się, że P. Dyrektor miała przerażenie w oczach widząc mężczyznę. Czasem kobiety tak reagują – często kokieteryjnie. :yes:

Adam
Gość
Adam

Który to Kmiecik bury czy szary!

Do .oooooooooo.
Gość
Do .oooooooooo.

Trzeba było się uczyć to by pan lub pani brała taką walutę B)

Close
X