Wiadomości

Promesa dla Miasta Jasła i Powiatu

4 lutego br. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyło się wręczenie promes podkarpackim samorządom w ramach środków rozdysponowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Miasto Jasło otrzymało promesę w wysokości 200 tys. zł.

W ubiegłym roku na obszarze województwa podkarpackiego  niekorzystne zjawiska atmosferyczne,  takie jak intensywne opady deszczu, silne burze i gradobicia spowodowały zniszczenia i straty szacowane na kwotę 240 mln zł.  Niestety zbyt skromne budżety gmin i powiatów nie pozwalają na to, by własnymi siłami poradzić sobie ze stratami. Dlatego też niezbędna i bardzo ważna jest pomoc finansowa z budżetu państwa, dla najbardziej poszkodowanych samorządów, o którą władze województwa podkarpackiego zwracają się co roku.

Zastępca Burmistrza Miasta Jasła – Ryszard Pabian odbiera promesę z rąk Wojewody Podkarpackiego – Mirosława Karapyty

W tym roku województwo podkarpackie otrzymało 27 mln zł. Tegoroczne promesy przedstawicielom lokalnych samorządów wręczyli Jan Winter –  przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  – dyrektor Biura do Spraw Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych oraz Mirosław Karapyta – Wojewoda Podkarpacki.

Jan Winter – dyrektor Biura do Spraw Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych

– Dzisiejsze spotkanie jest zwieńczeniem zabiegów o pozyskanie środków na usuwanie szkód powstałych w roku ubiegłym. Przy tej okazji chcę podziękować wszystkim, którzy w tych działaniach uczestniczyli. Jestem wdzięczny podkarpackim parlamentarzystom za to, że aktywnie dokładali swoich argumentów do tych, które sam przedstawiałem.  – powiedział podczas spotkania Mirosław Karapyta – Wojewoda Podkarpacki.

Środki finansowe na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, które otrzymało Miasto Jasło nie byłoby możliwe gdyby nie starania Senatora Stanisława Zająca, który bardzo aktywnie zabiegał o przyznanie ich przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– 200 tys. zł, które otrzymaliśmy w ramach promesy na odbudowę infrastruktury drogowo – mostowej, planujemy przeznaczyć na jedno z zadań, które zostały przez nas zgłoszone do ministerstwa. – mówi Ryszard Pabian – Z-ca Burmistrza Miasta Jasła.

UM Jasło

Natomiast Powiat Jasielski otrzymał na usuwanie skutków klęsk żywiołowych kwotę 600 tys. złotych z przeznaczeniem na dofinansowanie odbudowy infrastruktury drogowo – mostowej.

Starosta Jasielski Adam Kmiecik odbiera promesę w wysokości 600 tys. zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych od Jana Wintera Dyrektora Biura ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych w MSWiA (foto. Powiat Jasło)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KL
KL
2024 lat temu

to ich obowiazek 🙁 a tu widze propaganda co oni tacy spuchnięci 😛 Z PIS I PO Czyli POPIS dali :p

stanisław królik
stanisław królik
2024 lat temu

a gdzie nasz kochana królowa? wyjechała podbijać inne kraje skandynawskie? wszak coś cicho o niej ostatnio więc cosik sie szykuje! 😀

z kręgów SLD
z kręgów SLD
2024 lat temu

dawac taką kasę takim ludziom? pewnie od razu wszystko przepiją

jasiek
jasiek
2024 lat temu

Dziękujemy Ci Platformo Obywatelska.PIS potrafi tylko obiecywać i kraść.:lol:

pl
pl
2024 lat temu

królowa wyjechała do USA na urlop.

alexdundee
alexdundee
2024 lat temu

Nie wiem, czy to nieścisłość, czy celowe wprowadzanie w błąd ale zdanie "gdyby nie starania Senatora Stanisława Zająca, który bardzo aktywnie zabiegał o przyznanie ich przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji" jakoś nie mieści się ramach uprawianego w Polsce lobbingu politycznego. Nie sądzę też, żeby senator z PiS-u, wiecznie naburmuszony na PO, mógł cokolwiek zdziałać w sprawie przyznania promes. Jedno jest pewne, to zdanie przypomina standardy działań WKP(b), a nie rzetelnego informowania lokalnej społeczności o przyznawaniu środków. Jeżeli jednak się mylę, to proszę Senatora, aby lobbował w Magistracie jasielskim o zmianę nazwy głównej ulicy z 3-ego Maja – na Senatorską.

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x