r e k l a m a
InwestycjeWiadomości

Przebudowana ul. Kolejowa (zobacz foto)

Od kilkunastu lat mieszkańcy ul. Kolejowej i os. Górka Klasztorna zabiegali o remont tamtejszej drogi. Miesiąc temu prace dobiegły końca. Wartość inwestycji wyniosła ponad 4,5 mln złotych, w tym prawie 2 mln zł dofinansowania z budżetu państwa.

Przebudowana ul. Kolejowa (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

Inwestycję rozpoczęto w maju br., a dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym zadanie udało się w pełni zrealizować końcem listopada. Przebudowie uległy dwa skrzyżowania (z ul. Reja i Prusa), powstały zjazdy do prywatnych posesji, droga zyskała chodnik biegnący wzdłuż całej jezdni po jednej jej stronie, zamontowane zostało nowe oświetlenie ulicy, wykonano nowy system odprowadzania wód deszczowych oraz przebudowano sieć wodociągową i gazową. Do tej pory mająca 2,5 metra szerokości droga, teraz liczy 6 metrów. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Spółka z o.o. w Jaśle.

Chciałbym serdecznie podziękować wysokiej radzie za przychylne głosowanie w sprawie budowy ul. Kolejowej oraz burmistrzowi za pozyskanie środków na ten cel, gdzie od kilkunastu lat nie można było ich zdobyć. Wielkim wsparciem przy tych działaniach okazał się pan Stanisław Słowik i pani Alicja Dachowska, którzy na każdym kroku, gdy tylko się do nich zwróciłem służyli mi pomocą – mówił Stanisław Zając, obecnie wiceprzewodniczący rady powiatu w Jaśle, podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej Jasła.

Przebudowana ul. Kolejowa (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

Wiem ile wkładu pracy wymagało działanie w zakresie przygotowania inwestycji na ul. Kolejowej, która została zrealizowana w sposób bezkolizyjny i bezkonfliktowy, za co serdecznie dziękuję. Proszę jednocześnie o uwzględnienie na przyszłość inwestycji na ulicach: Pelczara, Prusa i Reja, sąsiadujących z ul. Kolejową. Najgorsza sytuacja jeśli chodzi o infrastrukturę drogową jest na ul. Pelczara. Ojców sukcesu jest wielu – mówiła obecna na sesji RMJ Alicja Dachowska.

Przebudowana ul. Kolejowa (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

Rok temu na spotkaniu z burmistrzem i mieszkańcami otrzymaliśmy deklarację, że ul. Kolejowa zostanie wyremontowana i burmistrz słowa dotrzymał. Natomiast panie radny Pierzchała, informował pan wszystkich mieszkańców przed tym zebraniem o tym, że inwestycja na tej ulicy nie zostanie zrealizowana, że burmistrz zabrał pieniądze na Jasielski Dom Kultury, a dzisiaj pan chwali się tym sukcesem – podsumowała Dachowska.

Przebudowana ul. Kolejowa (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

To dla nas, mieszkańców tego małego osiedla wielka radość. Jest to piękna droga na miarę XXI wieku. Nie będziemy się wstydzić jak do tej pory, że trudno było nawet komuś wytłumaczyć, gdzie ta droga się znajduje. Mieszkam przy tej ulicy ponad 40 lat i dokładnie pamiętam jak wyglądała ona wcześniej. Panie burmistrzu ma pan szczęśliwą rękę w prowadzeniu miasta – wyznał Stanisław Słowik, zamieszkały przy ul. Kolejowej.

JM

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu
mona
mona
2024 lat temu

Panie Zając walczył Pan tyle lat i co i nic a Dachowska co miała z tym wspólnego też nic znam tą sprawę i dobrze że Pierzchała zabrał się za to oczywiście Pan burmistrz Pabian bardzo się starał i zrobione jest to z głową zresztą wiele inwestycji jest zrobionych dobrze i brawo burmistrzu i brawo Janek tak trzymać.

Krzysztof Setlak
Krzysztof Setlak
2024 lat temu

Do tej pory było tam dosyć niebezpiecznie; ślepe zakręty i wąska uliczka. Bardzo fajna inwestycja.

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x