Czarni II w ćwierćfinale Pucharu Polski (foto)

Czarni II Jasło awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu krośnieńskiego. Po raz drugi w bieżącym sezonie piłkarskim pokonali Spartę Osobnica. Trzy tygodnie temu wygrali w lidze, teraz odnieśli zwycięstwo w rozgrywkach pucharowych. Kolejne trafienie zanotował Waldemar Złotek, który jest najskuteczniejszym strzelcem drugiego zespołu seniorów.

Czarni II w ćwierćfinale Pucharu Polski (Fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Gra w pierwszej odsłonie toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Raz po raz przed szansą na strzelenie gola stawał Daniel Góra, ale piłka po jego uderzeniach trafiała w słupek albo o centymetry mijała bramkę Mateusza Gliwy. Pierwszy strzał na bramkę Przemysława Ślarskiego gospodarze oddali w 40 minucie meczu, z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą po indywidualnej akcji do siatki trafił Dariusz Kurowski. Po godzinie gry powinno być 1:1, ale w dogodnej sytuacji zawodnik rywali przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Dziesięć minut później, po przeciwległej stronie boiska, Karol Czyżowicz znakomicie uprzedził źle interweniującego bramkarza Sparty i podwyższył prowadzenie jasielskiego zespołu. Swoją okazję chwilę później miał też Waldemar Złotek, ale dopiero pod koniec meczu udało mu się wpisać na listę strzelców. Po idealnym dograniu Pawła Setlaka, jasielski napastnik minął Mateusza Gliwę i skierował piłkę do pustej bramki.