r e k l a m a
Wiadomości

Przekonują, że warto pić mleko

W piątek do Jasła dotarł  Mleczny Konwój. Przez kilka godzin na rynku i w Szkole Podstawowej nr 1 trwała wielka Impreza Mleczna w ramach ogólnopolskiej kampanii „Stawiamy na mleko!”.

Konwój miał za zadanie propagowanie mleka i jego przetworów jako ważnego źródła białka w naszym pożywieniu.

Mimo, że w Unii Europejskiej jesteśmy jednym z największych producentów mleka, mamy 30 procent niższe spożycie niż w pozostałych krajach. Dlatego powstał taki pomysł, by promować picie mleka w Polsce – tłumaczy Artur Kowalski, animator akcji „Stawiam na mleko!”.

„Mleczny konwój” jeździ po Polsce trzeci rok. Jego celem jest dotarcie do blisko 450 szkół w 108 miastach w całej Polsce. W tym roku kampania objęła swoim zasięgiem tereny południowo-wschodniej Polski, w tym między innymi Jasło.

Pierwszym przystankiem dla „mlecznego konwoju” w mieście była Szkoła Podstawowa nr 1.

Opowiadamy dzieciakom dlaczego warto pić mleko, bawimy się z nimi, wygłupiamy, a później jest dla nich na mieście przygotowany piknik rodzinny – mówi Artur Kowalski

Dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami oraz gry i zabawy, które uczą jak ważne jest dla nas białko, wapń i inne składniki produktów mlecznych oraz o czym należy pamiętać, aby mieć mocne kości.

Następnie impreza mleczna przeniosła się na jasielski rynek. Na wszystkich, którzy wzięli udział w zabawie czekały  produkty mleczne oraz ulotki programu „Stawiam na mleko!”

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
R.S.medycyna prewencyjna
R.S.medycyna prewencyjna
2024 lat temu

Zawartość mleka tzn.laktoza oraz białka są przyczyną problemów ze zdrowiem.Również technologie przetwarzania mleka pozostawiają wiele do życzenia.Promujmy raczej jako profilaktykę osteoporozy,zdrowych zębów itd.przetwory z mleka tj.ser,kefir,jogurty,maślanka/oczywiście o obniżonej zawartości tłuszczu/.Zapomnijmy o śmietanie,a masło jest jedynie dla dzieci.Pozdrawiam

Jaślanka
Jaślanka
2024 lat temu

Jeśli ktoś decyduje się na pseudo naukowe wywody na temat wartości odżywczych mleka, to powinien trochę poczytać, choćby w internecie. Powtarzanie głupot i kompletnych bzdur jest szkodliwe społecznie. Wszystkie tezy, że szkodzi mleko, masło czy przetwory mleczne, zostały dawno obalone. Wyjątkiem jest alergia na białko mleka krowiego i nietolerancja laktozy. Jednak większość dzieci wyrasta z alergii (zazw. do 3 roku), można także wyjść z nietolerancji laktozy lub ostatacznie stosować produkty mleczne nie zawierające już laktozy. Naukowcy (również lekarze pediatrzy) udowadniają, że mleko jest niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka, od mleka modyfikowanego zaczynając, które powinno być stosowane do ukończenia przez dziecko… Czytaj więcej »

pediatra
pediatra
2024 lat temu

Droga Jaślanko!
Więcej trzeba uczyć się i czytać więcej naukowych doniesień,również o przyswajalności wapnia z mleka!
I mniej jadu,a więcej wiedzy!
Zyczę dalszych sukcesów w promowaniu mleka!
Jaślanko,przecież najlepszą profilaktyką osteoporozy jest ruch i to na świeżym powietrzu!

Jaślanka
Jaślanka
2024 lat temu

Drogi pediatro! Medycyna ludowa na jady i inne trucizny zaleca mleko. Wypij szklankę mleka. Na zdrowie! Ja medycyny nie studiowałam (jak i Ty zapewne), jestem zwkłą gospodynią domową, ale nie tak dawno pisałam pracę magisterską z zakresu mleczarstwa, o mleczku, jego przetworach itp., i tak się składa, że mam jakąś wiedzę na ten temat, bo musiałam sięgnąć do tzw. źródeł. Co do stosowaniu mleka krowiego i jego przetworów w diecie dzieci, kobiet w ciąży, matek karmiących, rekonwalescentów, osób starszych i chorych (cukrzyca, miażdzyca, nadciśnienie), stosuję się ściśle do zaleceń lekarzy: pediatrów, neonatologów, położnych, dibetyków, kardiologów itp. Zapotrzebowanie na wapń w… Czytaj więcej »

zuzann
zuzann
2024 lat temu

Pij mleko! Będziesz kaleką!

lekarka
lekarka
2024 lat temu

a ja kocham sex i piwo o każdej porze dnia…mleko jest feeeeeee

elsie
10 miesięcy temu

Let’s fuck in the backseat http://prephe.ro/Bdsn

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x