MiastoWiadomości

Przepełnionym niesprawnym busem przewoził pasażerów

Policjanci z jasielskiej drogówki  zatrzymali  przepełnionego kursowego busa. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził ośmiu pasażerów ponad dopuszczalny limit. Ponadto, pojazd którym kierował był niesprawny technicznie.

Przepełnionym niesprawnym busem przewoził pasażerów

Informację o przeładowanym busie przekazała dyżurnemu Policji mieszkanka  gminy Jasło. Kobieta nie kryła oburzenia, co do warunków przewozu osób tym pojazdem. Zgłoszeniem zajęli się policjanci z jasielskiej drogówki.

Kierującego mercedesem 52-latka, realizującego przewozy na linii Niepla-Jasło, funkcjonariusze zatrzymali na ul. Lwowskiej. Gdy sprawdzili pojazd okazało się, że w busie przystosowanym do przewozu 28 osób, znajduje się 36 pasażerów. W czasie kontroli stanu technicznego pojazdu ujawnili też, że bieżnik opon jest nadmiernie zużyty. Policjanci nie dopuścili busa do dalszej jazdy. Przewoźnik musiał podstawić zastępczy sprawny pojazd.

52-letni kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym za przewożenie większej liczby osób niż wynika to z liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, dodatkowo niesprawnym technicznie busem.  Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny mercedesa.

W najbliższym czasie funkcjonariusze jasielskiej drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „Bus”. Działania będą miały na celu poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z przewozów. Policjanci ruchu drogowego sprawdzą stan techniczny pojazdów i ich obowiązkowe wyposażenie. Skontrolują, czy kierowcy posiadają wymagane dokumenty i nie przewożą nadmiernej liczby pasażerów. Każdorazowo sprawdzą  trzeźwość kierujących.

Apelujemy również do osób, które są świadkami naruszania zasad dotyczących bezpieczeństwa przewożonych osób o zgłaszanie takich sytuacji Policji.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
:)
:)
2024 lat temu

I tak dalej, a może złom i perszingi znikną z dróg

pytong
pytong
2024 lat temu

Ciekawe czego bardziej bał się kierowca łomotu w niepli za to że nie zabrał 8 osób czy mandatu za to że wziął o 8 osób za dużo:)

?
?
2024 lat temu

I to się nazywa uczciwość.Po jakiego diabła babsztyl wsiadał do przepełnionego samochodu,by później zrobić donos.Jeśli zaś by babsztyla kierowca nie zabrał,to zrobiłaby donos na kierowcę do jego pracodawcy.Ormo czuwa.

cyc
cyc
2024 lat temu

o dobrze wiedzieć że jest taki bus, skąd on jeździ??? niech się lepiej wezmą za PKSy tam ludzie na stojaka jeżdża nagminnie…o ich (niepełno)sprawności lepiej nie mówić..

hm
hm
2024 lat temu

konkurencja go podpier….ła ????

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x