MiastoWiadomości

Przy ZSM nr 3 powstaje drugi Orlik

Początkiem listopada mają zakończyć się prace przy budowie drugiego Orlika w Jaśle, który ma znajdować się przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Przekazanie placu budowy przez Miasto Jasło odbyło się (4 sierpnia br.). Wartość inwestycji wynosi 1mln 351 tys. złotych.

Przy ZSM nr 3 powstaje drugi Orlik (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W ramach robót przewidziane jest: budowa boiska do piłki nożnej (wym. 30 m x 62 m), budowa boiska wielofunkcyjnego (wym. 19,1 x 32,1), ogrodzenie terenu, chodniki, fundamenty pod budynek zaplecza boisk.  Dodatkowo wykonana zostanie również bieżnia lekkoatletyczna ze skocznią do skoku w dal (bieżnia 4 torowa, o długości 60 m, rozbieg z poliuretanu, lądowisko wypełnione piaskiem płukanym). W projekcie przewidziane są również dwie trybuny o konstrukcji stalowej po 60 miejsc siedzących.

Przy ZSM nr 3 powstaje drugi Orlik (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W postępowaniu przetargowym wyłaniającym wykonawcę brało udział 6 ofert – najkorzystniejszą przedstawiła firma „Hemet” Sp. z o.o. z Zielonej Góry. Wartość inwestycji, która wynosi 1 mln 351 tys. złotych, realizowana będzie ze środków Urzędu Marszałkowskiego (333 tys. zł), Ministerstwa Sportu i Turystyki (333 tys. zł), pozostała cześć pokryta będzie ze środków budżetu miasta.

Przy ZSM nr 3 powstaje drugi Orlik (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Budowa nowego kompleksu będzie miała na celu zapewnienie obywatelom możliwości uprawniania sportu niezależnie od statusu majątkowego czy pozycji społecznej, a organizowane zajęcia  i wydarzenia sportowe skierowane będą do jak najszerszej grupy odbiorców. Wybudowanie kompleksu przyczyni się do rozwoju aktywności fizycznej w każdej grupie wiekowej. Profesjonalny trener środowiskowy odpowiedzialny będzie za zapewnienie nie tylko bezpieczeństwa użytkownikom, ale również interesujące i zachęcające przeprowadzenie zajęć sportowych. Wydarzenia na obiekcie będą skierowane do całych rodzin i społeczności lokalnych, celem propagowania zdrowego i aktywnego trybu życia.  Inwestycja ma być udostępniana bezpłatnie przez okres 5 lat.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawski
ciekawski
2024 lat temu

Zupełnie niezrozumiała sprawa.Ogromne bezrobocie w Jaśle.Jeśli w m.Jasło przeanalizować i działalność usługową i działalność inwestycyjną,to wszystko zgarniają firmy z zewnątrz.Dlatego należy zadać proste,aczkolwiek ważne pytanie: – czy w Jaśle brak jest firm do wywozu śmieci?, – czy w Jaśle brak jest firm,które byłyby zdolne wykonać przebudowę sieci wodociągowej, – czy w Jaśle brak jest firm,które zdolne byłyby wykonać stadiony, – czy w Jaśle brak jest firm,które zdolne byłyby wykonać remonty dróg, – czy w Jaśle jest brak firm do rekultywacji wysypiska, – czy w Jaśle jest tak ogromna pazerność firm,że przegrywają przetargi, Jeśli w mieście niewiele się dzieje w zakresach… Czytaj więcej »

ja
ja
2024 lat temu

Robi firma zewnętrzna, ale z reguły bierze podwykonawców z Jasła i okolic bo taniej. Ciekawe tylko gdzie dzieci będą teraz wf miały.

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Wf będą miały na orliku.. głupie pytanie… w Kołaczycach orlik jest już dłuższy czas i korzystają z niego obie szkoły..

my
my
2024 lat temu

Czy w Jaśle podobnie jak to czynili Rycho,Zbych,Miro,Grzecho przetragi rozstrzygają się w plenerze,tj,na cmentarzu.Jeśli tak,to na którym nowym ,czy starym?

cham
cham
2024 lat temu

a myśmy tam łupali aż miło na asfalcie, bramkarze się rzucali, robiło się wślizgi. a teraz zrobią sztuczną murawę i same mięczaki będą się na naszym boisku wychowywać

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x