r e k l a m a
Wiadomości

Przysieki: są odcięci od świata. Niewykluczona interwencja wojska

W Przysiekach (gmina Skołyszyn) rzeka Ropa wylała z koryta zalewając cały teren wokół oczyszczalni ścieków. Dwaj znajdujący się tam pracownicy zostali odcięci od świata. 

Oczyszczalnia ścieków w Przysiekach

W środku znajduje się dwóch pracowników, z obsługi oczyszczalni. Na chwilę obecną jest zbyt mocny prąd wody, aby móc dostać się do nich pontonem – mówi Tadeusz Walczyk, z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Obaj pracownicy mają  zapasy żywności oraz wody. Wystarcza one na dwa dni. Jest z nimi utrzymywana łączność radiowa, dlatego na bieżąco można monitorować sytuację wokół oczyszczalni. Jeżeli warunki się nie poprawią i strażakom nie uda się wydostać dwóch pracowników, niewykluczone, że wójt zwróci się o pomoc do wojska. 

Przepisy prawa mówią, że samorząd występuje do wojewody i ten wydaje decyzję  do jednostki wojskowej o użycie wojska – tłumaczy Walczyk.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Oczyszczalnia ścieków w Przysiekach

Przysieki, godzina 13:00

Oczyszczalnia ścieków w Przysiekach

Przysieki, godzina 13:00

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rtyui
rtyui
2024 lat temu

woda woda ale co za normalni nie powiem kto lokalizuje oczyszczalnie na terenie zalewowym co kilka miesiecy jest ten teren zalany ktos z choinki sie urwal czy cos za takie cos to ludzie powinni beknac

do rtyui
do rtyui
2024 lat temu

oczyszczalnie ścieków z natury rzeczy lokalizuje
się nad rzekami nie w górach.

beek do rtyui
beek do rtyui
2024 lat temu

Całe Przysieki są zalewowe,więc gdzie chcesz umiejscowić oczyszczalnię?Beknij sobie i przestań pić bo piwo odbiera ci zdolność zdrowego osądu!

ey
ey
2024 lat temu

Jak się jedzie z Jasła do Skołyszyna, to na całej trasie tuż przy drodze widać, że niegdysiejsze rowy służące do odprowadzania wody od dziesięciolecia nie były pogłębiane i zrównały się z jezdnią. Każdy ogląda się na "wyższe" władze, że przyjdą i zrobią odpływ w okolicy prywatnej posesji !

do rtyui
do rtyui
2024 lat temu

rtyui ty durniu a gdzie ma być oczyszczalnia ,
na Liwoczu może??

lucas
lucas
2024 lat temu

ciekawe czy rtyui byłbyś taki mądry jakby ci oczyszczalnie zlokalizowali 20 m od twojego domu

zak
zak
2024 lat temu

Przysieki zalewa bo Gondki maja wały przeciwpowodziowe.Jasło i tak zalało a Przysieki jeszcze przez wiele dni będą walczyć z powodzią.Takie oto pomysły miał PiS.

Nara
Nara
2024 lat temu

Jest cos takiego jak Prawo Wodne, które zakazuje budowy na terenach zalewowych, więc ktoś musiał dostać zgode dyrektora RZGW na budowę tej oczyszczalni…
Wszyscy tak bronią tej oczyszczalni, ale jak dojdzie do skażenia ujęć wody to raczej będzie mniej broniących. Poza tym zalana oczyszczalnia będzie wymagała remontu, oczywistą oczywistością jest że my – podatnicy zapłacimy za kogoś głupotę.

ble
ble
2024 lat temu

Gądki nie Gondki,

kl
kl
2024 lat temu

nic się nie stało, przecież proboszcz poswiecił,

SWOJ
SWOJ
2024 lat temu

MUSIAL ZLE POSWIECIC MALO SCIE DALI MLOG SWIECIC SABAT ON MA REKE

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x