r e k l a m a
Wiadomości

Przysieki: są odcięci od świata. Niewykluczona interwencja wojska

W Przysiekach (gmina Skołyszyn) rzeka Ropa wylała z koryta zalewając cały teren wokół oczyszczalni ścieków. Dwaj znajdujący się tam pracownicy zostali odcięci od świata. 

Oczyszczalnia ścieków w Przysiekach

W środku znajduje się dwóch pracowników, z obsługi oczyszczalni. Na chwilę obecną jest zbyt mocny prąd wody, aby móc dostać się do nich pontonem – mówi Tadeusz Walczyk, z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Obaj pracownicy mają  zapasy żywności oraz wody. Wystarcza one na dwa dni. Jest z nimi utrzymywana łączność radiowa, dlatego na bieżąco można monitorować sytuację wokół oczyszczalni. Jeżeli warunki się nie poprawią i strażakom nie uda się wydostać dwóch pracowników, niewykluczone, że wójt zwróci się o pomoc do wojska. 

Przepisy prawa mówią, że samorząd występuje do wojewody i ten wydaje decyzję  do jednostki wojskowej o użycie wojska – tłumaczy Walczyk.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Oczyszczalnia ścieków w Przysiekach

Przysieki, godzina 13:00

Oczyszczalnia ścieków w Przysiekach

Przysieki, godzina 13:00

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
SWOJklbleNarazak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rtyui
Gość
rtyui

woda woda ale co za normalni nie powiem kto lokalizuje oczyszczalnie na terenie zalewowym co kilka miesiecy jest ten teren zalany ktos z choinki sie urwal czy cos za takie cos to ludzie powinni beknac

kl
Gość
kl

nic się nie stało, przecież proboszcz poswiecił,

ble
Gość
ble

Gądki nie Gondki,

Nara
Gość
Nara

Jest cos takiego jak Prawo Wodne, które zakazuje budowy na terenach zalewowych, więc ktoś musiał dostać zgode dyrektora RZGW na budowę tej oczyszczalni…
Wszyscy tak bronią tej oczyszczalni, ale jak dojdzie do skażenia ujęć wody to raczej będzie mniej broniących. Poza tym zalana oczyszczalnia będzie wymagała remontu, oczywistą oczywistością jest że my – podatnicy zapłacimy za kogoś głupotę.

zak
Gość
zak

Przysieki zalewa bo Gondki maja wały przeciwpowodziowe.Jasło i tak zalało a Przysieki jeszcze przez wiele dni będą walczyć z powodzią.Takie oto pomysły miał PiS.

lucas
Gość
lucas

ciekawe czy rtyui byłbyś taki mądry jakby ci oczyszczalnie zlokalizowali 20 m od twojego domu

do rtyui
Gość
do rtyui

rtyui ty durniu a gdzie ma być oczyszczalnia ,
na Liwoczu może??

ey
Gość
ey

Jak się jedzie z Jasła do Skołyszyna, to na całej trasie tuż przy drodze widać, że niegdysiejsze rowy służące do odprowadzania wody od dziesięciolecia nie były pogłębiane i zrównały się z jezdnią. Każdy ogląda się na "wyższe" władze, że przyjdą i zrobią odpływ w okolicy prywatnej posesji !

beek do rtyui
Gość
beek do rtyui

Całe Przysieki są zalewowe,więc gdzie chcesz umiejscowić oczyszczalnię?Beknij sobie i przestań pić bo piwo odbiera ci zdolność zdrowego osądu!

do rtyui
Gość
do rtyui

oczyszczalnie ścieków z natury rzeczy lokalizuje
się nad rzekami nie w górach.

SWOJ
Gość
SWOJ

MUSIAL ZLE POSWIECIC MALO SCIE DALI MLOG SWIECIC SABAT ON MA REKE

Close
X