r e k l a m a
Wiadomości

Pyskówka na sesji, poszło o dąb Hitlera (tv)

Mocne słowa padły z ust radnych na sesji miasta podczas dyskusji  na temat dębu Hitlera. Temat, który żyje w mediach ogólnopolskich i międzynarodowych budzi skrajne reakcje radnych. 


Zainteresowanie opinii publicznej Jasłem wywołała burmistrz Maria Kurowska. W wypowiedzi dla tvn24 stwierdziła, że drzewo posadzone podczas II wojny światowej upamiętnia rocznicę urodzin Adolfa Hitlera i dlatego powinno zostać ścięte. Zdaniem Kurowskiej nie można bowiem bezczynnie przechodzić koło takiej pamiątki.

Na sesji Rady Miasta Maria Kurowska podtrzymała swoją wypowiedź.

Czy mam uszanować dąb pamięci Hitlera, tego co zniszczył nasze miasto? – grzmiała pani burmistrz.

Maria Kurowska

Promocja miasta godna Wąchocka

Część radnych była oburzona wypowiedzią Kurowskiej. Przekonywali, że taki tok myślenia powinien doprowadzić do zburzenia największego symbolu komunizmu, czyli Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Leszek Znamirowski przekonywał, że o wiele większym zagrożeniem dla Jasła niż domniemany dąb Hitlera, są czyny wandalizmu. Na dowód historyk przedstawił zdjęcie macewy z wymalowaną swastyką, która znajduje się na cmentarzu żydowskim w Jaśle.

Mimo to  Kurowska pozostała przy swojej argumentacji. Twierdziła również, że poparcie dla jej wypowiedzi płynie z różnych miast Polski. Słowa pani burmistrz potwierdziła jedna z radnych.   

W odpowiedzi Krzysztof Czeluśniak, przytoczył wypowiedzi internautów z ogólnopolskich  serwisów. Radny pogratulował pani burmistrz rozgłosu i promocji miasta, które swoją rozpoznawalnością dorównuje Wąchockowi i Porażowi.

Dzięki wypowiedziom Pani Burmistrz Jasło zostało najbardziej rozpoznawalnym miastem po Wąchocku i Porażu. Jest mi wstyd za te wypowiedzi!  – mówił zbulwersowany Krzysztof Czeluśniak. 

To może nie być dąb Hitlera

Inni radni, powołują się na opinie historyków, według których, dąb Hitlera mógł być zasadzony w zupełnie innym miejscu, zaś doniesienia pana Polaka, który poinformował o całej sprawie, muszą zostać sprawdzone i potwierdzone naukowymi dowodami.

Musimy sprawdzić, czy dąb jest poświęcony tej a nie innej osobie. Powinny zostać poddane profesjonalnej analizie dokumenty, które by o tym świadczyły. Na razie wypowiedział się na ten temat tylko jeden pan, ktoś może mieć inne zdanie, póki co jest to „słowo przeciwko słowu”  – tłumaczy Leszek Znamirowski. 

Drzewo, pretekst dla budowy ronda

Tam gdzie rośnie dąb miało powstać rondo – o tym zadecydowali radni miejscy. Decyzja była uwarunkowana względami bezpieczeństwa. Podczas prac projektowych okazało się jednak, że przebudowa ulicy może naruszyć jej historyczny układ. Wówczas też wyszło na jaw, że dąb znajdujący się przy JDK, miał zostać posadzony na urodziny Hitlera. To doniesienie, zostało  poważnie potraktowane przez Marię Kurowską. Podjęła ona decyzję o wycince kontrowersyjnego drzewa.

Wycinka drzew w Jaśle, zdaniem Leszka Znamirowskiego nie była konsultowana z radnymi.

Głosowaliśmy za tym, że będą wymieniane chodniki i nowa nawierzchnia asfaltowa oraz budowa ronda. Szczegóły, że będą wycinane jakiekolwiek  drzewa nie były podawane do wiadomości radnych – mówił Znamirowski.

Jak widać diabeł tkwi w szczegółach. Radny zapewnia, że od tej chwili on i jego koledzy będą bardziej wnikliwie analizować projekty, które są im przedkładane.

Co z tym dębem?

Los dębu nie jest jednak przesądzony. Jeżeli zostanie wydana negatywna opinia konserwatora zabytków, że budowa ronda przy JDK, może naruszyć historyczny układ ulic, drzewo pozostanie na swoim miejscu. A na to zdaniem niektórych radnych są duże szanse.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
48 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PKiN
PKiN
2023 lat temu

Panie Czeluśniak – proszę sobie dodać jeszcze "Haretz", "Jerusalem Post" i izraelskie portale internetowe. Neonaziści na mapach szukają Jasła, by odwiedzić miasto w śmiesznym kraju w którym ich idol jest tak kochany. Ciekawy który z radnych będzie ich przewodnikiem po mieście?

mm
mm
2023 lat temu

oj…Maryś błysneła swoim rozumkiem

xyz
xyz
2023 lat temu

brawo najlepiej to gada pan julian krokos bo inni to się śmieja pod nosem jak radny Trzop a do mikrofonu to nemo

mieszkaniec jasla
mieszkaniec jasla
2023 lat temu

prezentem dla Adolfa było to http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIOR6/C0606/20060601-QZD09049_prezent.HTM PROSZĘ POKAZAĆ PANU POLAKOWI-TO JEST FAKT HISTORYCZNY, A NIE WYSSANE Z PALCA GŁUPOTY

kamfiniok
kamfiniok
2023 lat temu

Tak.Wypowiedź Pana Juliana Krokosa była krótka i konkretna.Mało takich ludzi

~JA.
~JA.
2023 lat temu

Bez obrazy ale pani kurowska sie ośmiesza. Czemu jest drzewo winne? :/:mad: :confused: :no:

Andrzej
Andrzej
2023 lat temu

Wyciąć spalić i zrobić parking dla dojeżdżających z Lipnicy Dolnej

Jaślanin
Jaślanin
2023 lat temu

Panie Czeluśniak wiedza internetowa to za mało do zabierania głosu.A w bibliotece JDK-u tyle książek czeka na czytanie!Trzeba kiedyś zacząć,może nowo zdobyta wiedza przyda się Panu w kolejnej kadencji rady.

wyborca z jasla
wyborca z jasla
2023 lat temu

Brawo Panie dr.Julianie Krokos. Pana słowa są bardzo mądre i życiowe. Prawda to jest drzewo i taki dąb niezależnie od tego kto go posadził naprawdę musi długo rosnąć. Również wypowiedź dr. Barańskiego była bardzo trafna. Niestety uśmieszki Pana dr. Trzopa i wielu innych radnych świadczą o braku odpowiedzialności jako za losy i opinię naszego miasta. Pan Radny mgr Znamirowski – nigdy Pan nie był oratorem, nigdy nie był dobrym nauczycielem ani dyrektorem a teraz jego wypowiedź jest odbierana jako filozofowanie na zasadzie rozważania akademickiego jak mówi kpiące przyslowie " Troszkę w ciąży troszkę nie" powinniście Państwo szanować ludzi starszych czyli… Czytaj więcej »

http://www.ekologia.pl
http://www.ekologia.pl
2023 lat temu

Władze Jasła postanowiły puścić z dymem drzewo zasadzone na cześć Adolfa Hitlera. Dąb ma 67 lat. Burmistrz, Maria Kurowska mówi, że nie wystarczy wycinka. Na łamach Dziennika zapowiada, że z pociętego dębu zostanie rozpalone wielkie ognisko. Dąb został posadzony w kwietniu 1942 roku. Ma pochodzić z Austrii, z rodzinnej miejscowości przywódcy III Rzeszy. Władza samorządowe przeprowadziły śledztwo i orzekły, że dąb stanowi pamiątkę po jednym z największych zbrodniarzy w historii. W Dzienniku można przeczytać, że historię dębu wyjawił Pan Kazimierz Polak. Mieszkaniec Jasła powiedział dziennikarzom, że nie spodziewał się takiej decyzji władz.Był świadkiem zasadzenia dębu, a teraz zbiera podpisy, by… Czytaj więcej »

ertok
ertok
2023 lat temu

Pani Burmistrz jest chora z nienawisci!! Przeciez takie drzewo to wspaniala atrakcja turystyczna dla takiego miasteczka – historia debu jest niesamowita – wg osoby relacjonujacej pochodzi z rodzinnej miejscowosci Hitlera – bo pierwsze to piekne drzewo, po drugie ma swoja historie – interesujaca historie – po trzecie juz w tej chwili stalo sie znane w kraju!!! Pani burmistrz bedzie dzialac na szkode miasta wycinajac to drzewo.

dertio
dertio
2023 lat temu

nazwa jej wioski zostanie zmieniona z Dąbrówki na Dębówke a na cześć Stalina przodek k……… posadził kasztan w jej ogródku
wyrosła ruda kasztanica

eks jaslanin
eks jaslanin
2023 lat temu

Pani Kurowska slynie z ignorancji, a teraz mozna jeszcze dodac ze i rozum zaczyna szwankowac. To jest niepowazna osoba – wystarczy wspomniec za-
mieszania z jej udzialem w dzielnicy Sobniow.
Sugeruje aby wyciac, ale nie niczemu winne drzewo a pania Kurowska. Az wstyd ze takie osoby wystawiane sa tam na swieczniki. Dzieki ci Panie
ze tam juz nie mieszkam i nie slucham tych bredni.

jaslanin
jaslanin
2023 lat temu

Droga pani Mario skoro zostala pani "wciagnieta"
to powinna pani "ciagnac" az do konca bo jak tu zostawic sprawe w polowie "ciagniecia'.Powodzenia
Dobrze ze chociaz jest kilku radnych w Jasle ktorzy maja nieco rozumu i nie daja sie tumanic pani Kurowskiej. Baba jak kura dac jej grzede, ona mowi wyzej siede.

Zaszokowany
Zaszokowany
2023 lat temu

O jakim bezpieczenstwie Jasla pani mowi ? Czyzby
nie znala pani historii innego ronda i powiazanego z nim skrzyzowania kolo huty szkla ? Ilu tam ludzi zginelo zanim cokolwiek zaczelo sie dziac w kierunku bezpieczenstwa. Czy tam jest miejsce na rondo ? Znowu wielkie pojazdy beda jezdzily po kraweznikach. Niecierpliwie czekamy na koniec pani kadencji a z filmu widac
wyraznie po minach obecnych w jakiej komedii
uczestnicza oraz na jakich zasadach opieraja sie
rzady w miescie – jak dawniej – koles popiera kolesia.

leś@jasło
leś@jasło
2023 lat temu

Czy p.Polak jest jedynym świadkiem pochodzenia
tego dębu?Czy jest tylko inspiratorem (świadomym,lub nie)działań pani burmistrz?
Cześć Rady jest beznadziejna …:lol::yes:B)

OKO
OKO
2023 lat temu

Jeśli Ci ludzie reprezentują 40 tyś , miasto -to o GROZO ! straciłam nadzieję że tu w Jaśle coś się kiedyś zmieni !!Przecież nawet wysłowic się logicznie nie potrafią
– A PO CO TO RONDO W TYM MIEJSCU ????
– JAKIE WYPADKI !!!KIEDY?????
– DOPIERO CO TEN SKWER BYł ODNOWIONY !!!!!
Może ta mądra { litości } burmistrzowa ruszy du..ko i zobaczy jaki chodnik jest przy przedszkolu na ul Słowackeigo !!!Gdzie są szalety miejskie ????? Tym się zajmijcie ,bo za to Wam płacimy !!!!TAK ,TAK MY WAM PłACIMY !!!!!!!:confused:

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2023 lat temu

Lepiej przeprowadzcie sympozjum na temat:czy
rondo musi być okrągłe?:lol:
A swoją drogą dopiero co była robiona modernizacja chodników i parkingów w tym rejonie.Teraz postanowiono to wszystko zniszczyć? Gospodarze miasta:no::smilewinkgrin:
Wysepka spowalnia ruch i o to chodzi…

wyborca
wyborca
2023 lat temu

Moje gratulacje dla radnych Czeluśniaka, Barańskiego,Balika i Znamirowskiego ! To merytoryczne i konkretne wypowiedzi. Słusznie wątpiace w tego rodzaju fakt historyczny.
P.S. Mieliście Panowie rację , na zdjęciu z 1945 roku nie ma dębu w tym właśnie miejscu !:yes:

Do Wicia 3,5%
Do Wicia 3,5%
2023 lat temu

Komentarze inspirowane przez Ciebie zieją nienawiścią do porządnych ludzi. Lepiej byłoby, abyś drogi Witoldzie ratował polski monopol spirytusowy, bo to robisz najlepiej.
Nie wychodzi Ci ani kierowanie PISem,/patrz Tarnowiec/, ani nieudolna praca w administracji powiatowej.

Adam
Adam
2023 lat temu

Brawo głupia baba z Jasła! Brawo! Większej głupoty już dawno nie słyszałem! Może chodniki tez pozrywacie, bo za komuny były kładzone?? !! 😆

Bolek i Lolek
Bolek i Lolek
2023 lat temu

WĄCHOCK 2 ZAPRASZA!!! mamy tu super drzewo… 😉

Tomm
Tomm
2023 lat temu

Na początku chciałbym napisać, że nie jestem mieszkańcem Jasła. Bywam w Jaśle mimo to bardzo często ze względu na swoją pracę i jestem zażenowany tym co ta Wasza burmistrz plecie i głosi publicznie! To drzewo jest wspaniałe przyzwyczaiłem się do niego bardzo i gdy zostanie ścięte to miasto będzie uboższe. Moi koledzy odwołują urlopy, które mieli spędzić w Jaśle, bo są zniesmaczeni tym co z Jasła robi ta pisowska burmistrzowa. Gdzie PiS to chlew i szambo widać jak na dłoni i gratuluje włodarzom Jasła głupoty. Popieram w całej rozciągłości bardzo mądrą wypowiedź Pana Juliana Krokosa.

ciekawa
ciekawa
2023 lat temu

Moje koleżanki rezygnują z urlopów na Szeszelach, Wyspach Kanaryjskich czy innej Turcji i wszystkie wykupują wczasy w Jaśle. Mówią, że tylko tutaj wśród dorodnych mężczyzn co jednym prostym gestem potrafią zamówić od razu 5 piw można się naprawdę rozerwać. A jakieś wymoczkowate kumple Tomma na szczęście ominą to wspaniałe i słynne na całym świecie miasto. Co za ulga, że na wakacjach w Jaśle będzie można spotkać tylko prawdziwych facetów!

idol środowiskowy
idol środowiskowy
2023 lat temu

Wystąpienia radnego Czelusni doprowadziły mnie do łez.To jest człowiek renesansu,oblatany w mendiach,umiejący se oglądać i czytać ,ba nawet wie kto zacz Adolf H -był.A jego oracje w stosunku do p.burmistrz to wręcz walka Kliczki z myszką Mikii…Widać rosnie nam polityk godny objęcia w objęcia stolca burmistrza,juści za rok…Oj będzie się działo, i to nie mało….

pepe
pepe
2023 lat temu

Pani Mario święta! Wystąp do ministerstwa, żeby rozebrali wszystkie drogi w Polsce jakie pobudowali niemcy, zakaz chodowania owczarków niemieckich, a mój kumpel co sie nazywa Niemiec od tygodnia nie wychodzi z domu bojąc się, że Najaśniejsza Maria urządzi łapankę.

Antoś-patron miasta
Antoś-patron miasta
2023 lat temu

Moi mili,proszę się nie denerwować już ją natchnąłem

Tomm
Tomm
2023 lat temu

Do ciekawa:
Prawdziwych facetów poznaje się po tym jak się opiją i kobiety poczęstują? Kobieto chyba trzeba Ci dobrego seksu żebyś pojęła kto jest prawdziwym facetem a kto zwykłym opijcem spod budki z piwa. Rozrywka nie polega na samym piciu, bo każdy dawno by się już zanudził.

ORCO
ORCO
2023 lat temu

PRZYJZYJCIE SIE DOBRZE: TYM D…….. PLACICIE Z PODATKOW..i CI D……… – WAS REPREZENTUJA! NIC NIE ROBIA TYLKO SIE ZRA I MARNUJA CZAS I PIENIADZE! WYWALIC NA ZBITE PISOBOLSZEICKOULTRAKATOLICKIE ZAKLAMANE MORDY!

ja
ja
2023 lat temu

Ludzie jaki "historyczny układ ulic"??
To już nie pamiętacie prawdziwego zabytku jaki był w tamtym miejscu? Młodszym wypada przypomnieć -stał tam piękny dworek, który był prawdziwym zabytkiem, a został wyburzony bezprawną decyzją burmistrza Kachlika!!
Dzięki temu znalazło się miejsce na blaszak zwany europą…

jaś)))
jaś)))
2023 lat temu

Dworek owszem był ,ale na jego miejscu stoi "Europa".I faktycznie Kachlik doprowadził do tego ,że ten budynek nie istnieje .

ciekawa
ciekawa
2023 lat temu

Oj Tomm Tomm – wśród moich inteligentnych koleżanek o takich facetach jak ty mówi się: trybi jak diesel na mrozie 😀

donpelu
donpelu
2023 lat temu

A może pan Polak dostał od pani Burmistrz propozycję finansową aby rozdmuchał tą (nieprawdziwą)informację, aby Ona miała pretekst do tego wybudowac rondo? Na budowe ronda na pewno będzie rozpisany przetarg, a może ten przyszły przetarg już jest rozstrzygnięty? Zanim jeszcze został rozpisany. Prawdopodobnie pani burmistrz zrobi po swojemu, zarobi na tym, a nam pozostanie tylko narzekanie. No chyba że weźmiemy sprawy w nasze własne ręce.

mieszczuch
mieszczuch
2023 lat temu

Jasiu nie pleć głupot. Ten "dworek" a właściwie jego ruina nie był żadnym zabytkiem,
bo nie był wpisany w rejestr zabytków. Do ruiny doprowadzony został przez władze komunistyczne, które planowały jego rozbiórkę ze względu na projektowaną tamtędy drogę w kierunku ul. Floriańskiej a następnie Sobniowa. Rozebrał go właściciel posesji ze względu na zły stan techniczny, nie potrzebując zgody Kachlika. Dopiero po tej rozbiórce rozpętała się awantura, próbowano
nawet po rozbiórce /!/ wpisać ten dworek do rejestru zabytków, ale nic mu nie można było wskurać, bo właściciel był w prawie.

pepe
pepe
2023 lat temu

Nie macie racji!!!! Pani Maryja Święta ją ma!!!!! Wszyscy pamietamy jeden z odcinków "Stawki większej niż życie" pt. "Akcja liść dębu". I to jest najlepszy dowód na to, że dąb zasadzili hitlerowcy. Liść ten trafił do Jasła i został w tym miejscu posadzony i wyrósł z niego dąb. Spytajcie Klosa, on jeszcze żyje i on najlepiej wie, bo on tym lisciem dysponował. Ten jasielski liść na tyle zainspirował Hitlera, iż najwyższe odznaczenie nazistowskie czyli krzyż żelazny wręczany był z liśćmi dębu. I proszę Maryję świętą (Kurowską), niech na wycięcie dębu zaprosi Stanisława Mikulskiego i Emila Karewicza (Bruner) żeby dokonali pierwszego… Czytaj więcej »

Jaślanin z Wro
Jaślanin z Wro
2023 lat temu

Pani Burmistrz i jasielscy pseudoradni nie mają lepszych zajęć? Żenada:(

Mieczysław
Mieczysław
2023 lat temu

Rondo w tamtym miejscu jest zupełnie nie potrzebne. Po pierwsze nie ma tam wypadków {wiec nie wiem o jakim niebezpieczeństwie mówi Pani Burmistrz}. Po drugie rondo utrudni ruch. Cała ulica w stronę rynku jak i sam rynek będzie zakorkowany w godzinach szczytu, a co z tym idzie całe miasto "nie tędy droga". Za to rondo jest bardzo potrzebne na skrzyżowaniu obok huty szkła. Ile jeszcze tam musi ludzi zginąć??? Ale jakoś Pani Burmistrz nie widzi tam niebezpieczeństwa

NEMO
NEMO
2023 lat temu

A, może są też inne zdania wśród mieszkańców Jasła niż zdania radnych obrońców i doktora okulisty.
Skoro Niemcy wyburzyli więzienie gdzie odsiadywał wyrok dożywocia ostatni zbrodniarz hitlerowskich niemiec, to czy w Jasle jest jakiś z tym problem.
Mniemam, że te rodziny które współpracowały w czasie II wojny światowej z nazistami dzisiaj są gorliwymi obrońcami tego dębu.
W Jaśle, do dziś żyje spora grupa volksdeutsch – ów !!!

Heniek
Heniek
2023 lat temu

Wybory za rok! Czas na konkretne wietrzenie personalne i zmiany.Ten kabaret już się znudził.Trza obrać nowy…Może przynajmniej drzewa zostawi w spokoju i trawniki nie przebarwi na czarno….

mie
mie
2023 lat temu

100 proc. racji, p. Mieczysławie. Wystarczy zobaczyć jaki cyrk jest po wybudowaniu ronda w centrum Gorlic.

Demokrata
Demokrata
2023 lat temu

Sądzę, że Burmistrz i radni i Ja również mam prawo wypowiadać się na ten temat.DOBRZE, że jaslonet opisuje tą dyskusję.Oceny dyskusji są różne. Ja mam prawo do swojej. Argumenty radnych /pana Barańskiego, Znamirowskiego, Czeluśniaka itd./ oraz pana Krokosa zmierzają do jednego: Nie należy wierzyć relacji jednego człowieka w 60 lat po wojnie.Wymaga to weryfikacji.Cieszę się, że w tej dyskusji na łamach portalu biorą również udział ludzie, którzy zajmują stanowisko na temat problemu, a nie zieją jadem nienawisci do innych osób.:)

Leśnik
Leśnik
2023 lat temu

Zanim ktoś się bierze za wydawanie jakichkolwiek decyzji w sprawach bezpieczeństwa komunikacyjnego, powinien zasięgnąć opinii rzetelnych rzeczoznawców, powtarzam rzetelnych a nie na zamówienie. Już mamy jedno miejsce, gdzie codziennie są wydalane setki kilogramów spalin- patrz skrzyżowanie 3-go Maja i Baczyńskiego. Wystarczyło zrobić światło na żądanie dla pieszych. Teraz stoi się w korkach, a umiejętności kierowców jasielskich pozwalają na opuszczenie skrzyżowania 2-3 samochodom. Zakorkujmy jeszcze miasto kilkoma takimi skrzyżowaniami, niepotrzebnymi rondami( kiedy ostatnio był wypadek na krzyżówce Kościuszki i Kołłątaja?) a udusimy się w spalinach. Ale wydawać bez sensu nie swoje pieniądze jest bardzo łatwo. Może p. burmistrz zrobi sobie w… Czytaj więcej »

ar
ar
2023 lat temu

powinien ktoś w nocy podjechać ściąć dęba i byłoby po sprawie

dedektyw
dedektyw
2023 lat temu

Jak rzeczywiście ktoś to zrobi,to znajdziemy Cię Ar

wkur***ny wyborca
wkur***ny wyborca
2023 lat temu

Kiedy słucham Marii K. jak mówi o …potrzebie usunięcia pamiątek czy śladów II wojny światowej to zastanawiam się czy są granice, przed przekroczeniem których owa Pani zatrzyma się. M.K. z domu Potrzeba potrzebuje przede wszystkim opamiętania, nieco samokrytycyzmu a przede wszystkim umiaru. Ludzie pamietają, jak niektórzy z okolic Jasła doprowadzali Żydów na gestapo. I za to po wojnie odsiadywali wyroki. Nieprawdaż ?!!! Jeśli chcemy oczyszczenia to może warto zająć się wycięciem "drzewa" z Zarządu Powiatu – tutaj niech odznaczdeni i jeszcze nieodznaczeni działacze PiS-u wykazują się patriotycznymi, a właściwie moralnymi postawami. Czy w tym przypadku nie przeszkadza Wam współpraca z… Czytaj więcej »

Hubert Iwanowski
Hubert Iwanowski
2023 lat temu

A oto moje pytanie do Sz.P. Burmistrz, zadane "formularzowo" na www umjaslo. Tak jak przypuszczałem nie została na nie udzielona odpowiedź, mimo braku jakichkolwiek przejawów agresji z mojej strony. Czyżby casus Wilkowyj i sekretarza Czerepacha? Interesuje mnie sprawa dębu i dalszy jej ciąg – stąd mój dzisiejszy wpis. Oceńcie sami. "Szanowna Pani Burmistrz, Z ogromnym zaskoczeniem przeczytałem informację prasową na temat wycięcia dębu. Prasa często konfabuluje, lecz gdyby okazał się prawdziwym fakt, że zdecydowała się Pani zniszczyć zabytek przyrody (z naciskiem na słowo PRZYRODY) tylko dlatego, że nieszczęsne, niczemu niewinne drzewo posadzono w złych intencjach, to pozwolę sobie zauważyć, że… Czytaj więcej »

Hubert Iwanowski
Hubert Iwanowski
2023 lat temu

I jeszcze dodam mój komentarz zamieszczony na forum onet.pl. przy okazji dyskusji o kompromitujących poczynaniach p.Kurowskiej. Zaznaczam, że urodziłem się w Warszawie, ale po latach przeniosłem się na Warmię szukając wśród przyrody tego co najcenniejsze – nieobecności ludzi owładniętych hipokryzją. "W czerwcu 1991 roku Jan Paweł II przebywając w Olsztynie wypowiedział te oto słowa: "Niech Bóg zachowa ten wielki skarbiec pięknej przyrody warmińskiej, pojezierza, lasów. Nie dajcie go nigdy w żaden sposób zniszczyć, czy nawet uszkodzić, bo to jest wielkie dobrodziejstwo. I niech Bóg zachowa ludzi żyjących wśród tej przyrody." Czytając nieliczne na szczęście posty zastanawiam się czy niektórzy z… Czytaj więcej »

FAN RAMMSTEIN
FAN RAMMSTEIN
2023 lat temu

W jakimś wywiadzie zespól RAMMSTEIN oświadczył że chce nagrać piosenkę o naszym dębie i nie wyklucza koncrtu pod nim w Jaśle – musiała ich urzec jego hostoria

Back to top button
48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x