r e k l a m a
Wiadomości

Radni dofinansują stadion Czarnych kwotą 34 tys. zł

Po burzliwej debacie i wyjaśnieniach prezesa JKS Czarnych  Jasło – Marcina Węgrzyna, radni miejscy przyznali dotację na zakup krzesełek na stadionie przy ul. Śniadeckich.

Radni mieli obiekcje odnośnie udzielenia dotacji, ze względu na ostatni incydent podczas meczu Czarni Jasło – Karpaty Krosno. Radni zwrócili uwagę na szkody wyrządzone przez pseudokibiców, wśród których byli między innymi zawodnicy grup młodzieżowych  Czarnych Jasło.

„Zostało zniszczone ogrodzenie, w niecałej części, ale już jest naprawione. Zostały usunięte wszystkie usterki. Zrobiliśmy to ze swoich środków. Stadion jest gotowy do rozgrywania zawodów sportowych. Po meczu z Karpatami Krosno mieliśmy kolejny mecz ligowy, który nasza drużyna rozgrywała na tym stadionie” – mówił Marcin Węgrzyn, prezes JKS Czarni Jasło.

Wątpliwości radnych, co do dotacji rozwiał też burmistrz Ryszard Pabian.

„Środki w wysokości 34 tys. zł są przeznaczone na dalszą modernizację stadionu. Nie mają one nic wspólnego z tym co działo się w ostatnim czasie na boisku.”
– tłumaczył burmistrz Pabian

Za remontem stadionu opowiadał się również radny Jerzy Węgrzyn (PiS), który argumentował, że remont stadionu, to wymóg, bez którego niemożliwym jest rozgrywanie na Śniadeckich meczów IV Ligi.

„Jesteśmy zmuszeni przez przepisy wydziału bezpieczeństwa PZPN i komisji licencyjnej do spełniania warunków abyśmy otrzymali licencję do prowadzenia rozgrywek na naszym obiekcie. Prace rozpoczęły się w ubiegłym roku ze względu na awans zespołu do IV ligi. Było to tylko częściowe wykonanie założeń komisji licencyjnej i warunkowo klub otrzymał  zezwolenie na prowadzenie rozgrywek na tym obiekcie” – wyjaśniał radnym Jerzy Węgrzyn.

Dotacja byłaby więc zastrzykiem gotówki, potrzebnym do realizacji jednej z szeregu zaplanowanych i niezbędnych na tym obiekcie inwestycji. Automatycznie też zwiększyłby się komfort kibiców przychodzących na mecze Czarnych.

„Nie można patrzeć na to, iż wandale, chuligani, którzy znaleźli się na obiekcie zniszczyli to ogrodzenie. Czy ten jeden mecz, ma decydować o następnych meczach, podczas których  ludzie będą  stali a nie będą  mogli spokojnie usiąść? Nie tylko nasz zespół rozgrywa mecze przy pseudokibicach. To nie jest  powód aby karać prawdziwych kibiców. Mamy ok. 200 dzieci i rodziców, którzy chcą spokojnie  przyjść, siąść na trybunach na krzesełku i pooglądać mecz”  – przekonywał radnych Marcin Węgrzyn.

I udało mu się. Za przyznaniem dotacji w wysokości 34 tys. zł na zadanie pn. „Modernizacja stadionu sportowego w Jaśle przy ul. Śniadeckich” zagłosowało 17 radnych, 0 przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.  

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ANTY W !
ANTY W !
2021 lat temu

Na Was też Węgrzyny już nie chce się patrzeć, a starszy niech poda podstawę prawną i wymagania tego co powiedział radnym o ilości miejsc. A wiadomo jakie są, my nie ciemnogród. CZARNI TO MY A NIE WY WĘGRZYNY !
Wszystko pozytywne mimo tego, tylko tym Panom Węgrzynom należało by już podziękować !

anty
anty
2021 lat temu

Prosze nie zapomnieć jeszcze o dofinansowaniu pałek i klepnięciu funduszu na race do palenia stadionu. Do tego przydałoby się jeszcze jakiś autobus zakupić żeby przywozić gości z Krosna do towarzyskich potyczek.
Piękny sport, piękny, nie ma co żałować kasy, są wyniki wiec i dofinansowanie się należy.
A inne dyscypliny – nie są takie groźne wiec niech sobie same dresy kupią i za wyjazdy zapłacą.
Ludzie gdzie rozum! Jak Czarni awansują do 1, no 2 ligi to można dotować, a w tym momencie moje, nasze pieniądze są przekazywane ludziom, z których my, nasze dzieci mają czerpać wzorce?
Tylko jakie wzorce?

mgr Zuzia
mgr Zuzia
2021 lat temu

anty, ja chodzę na mecze z moim dzieckiem i chciałabym sobie usiąść i oglądnąć mecz. A to co mnie bulwersuje, to informacja, że wśród awanturników "byli między innymi zawodnicy grup młodzieżowych Czarnych Jasło." Szok! :upset: :no:

marta
marta
2021 lat temu

Szkoda tych pieniedzy,kiedy ludzie w Jasle głodują….

jpł
jpł
2021 lat temu

… ja też bym dał – nieswoje – i to jeszcze tak mało. A gdzie władza i jej obiecanki. A młodzi dalej niech "kapcanieją" – to też metoda "na głoda". Do ładnego dziecka to każdy się przyzna, a do brzydkiego, ojca nie znajdziesz.

AWF
AWF
2021 lat temu

Piszecie różne rzeczy, a jedynym wnioskodawcą o przyznanie środków na kolejny etap remontu stadionu, pollegajacego na montażu krzesełek jest Dyrektor Baniak, który zarządza stadionem.Cieszyć musi fakt, że radni zgadzają się z jgo wnioskami, bo on ma normalne podejście do spraw oczywistych. Chwała Pani Burmitrz za takiego dyrektora, bo On ma zdrową wizję rozwoju jasielskiego sportu, a nie partykularne interesy związane z określoną dyscypliną sportową.

Ronaldo
Ronaldo
2021 lat temu

Ciebie "AWF" to musiał Baniak do roboty wkręcić, bo kadzisz równo! Kolego cofnij się wstecz, ile Baniak razy już tam był na tym mosirze i to, że jesteśmy jaskiniowcami pod względem sportu i obiektów sportowych w Jaśle to jest jego zasługa! 15 minut na słońcu = dzienne zaopatrzenie w witamine C, ale Ty "AWF" mózg przegżałeś wypisując takie brednie. Baniak słaby! a ty idź do Cienia.:yes::yes::yes:

Ronaldo_1
Ronaldo_1
2021 lat temu

Zmarnowane lata !

Ronaldo 2
Ronaldo 2
2021 lat temu

Zmarnowane grupy jasielskich zdolnych chłopaków !

Ronaldo 3
Ronaldo 3
2021 lat temu

Notoryczne zniechęcanie chłopaków !

Ronaldo 4
Ronaldo 4
2021 lat temu

Skłócenie kibiców ( i tych co nazwiecie baranami itp, ale wielu i tych prawdziwych symaptyków) !

Ronaldo 5
Ronaldo 5
2021 lat temu

Żaden poziom (mozna rzec żenujący) klubu ze 100 – nią tradycją !

Ronaldo 6
Ronaldo 6
2021 lat temu

I tylko tyle :lol::lol::yes::yes:

normalny
normalny
2021 lat temu

Ludzie z kont u was tyle nienawiści, jesteście godni pożałowania,dla was wszelkie działania są złe,więc może się ujawnicie i weźmiecie się do roboty. Krytyka jest wskazana gdy jest konstruktywna, a nie tylko kłapanie bez sensu, więc apeluje do wszystko "najlepiej wiedzących" cudotwórców weźcie sprawy w swoje ręce i pokażcie efekty. Czekam na cud byle nie był to cud na miarę Irlandii.Pozdrawiam.

Prawdziwy kibic
Prawdziwy kibic
2021 lat temu

I to jest zarząd jakiego nie było od lat. Gratulacje Panowie my prawdziwi kibice jesteśmy z wami. A reszta to nawet 1% nie przekazała na klub. Głosować i żądać zmiany zarządu nie mogą bo nie są członkami klubu. Jeszcze raz gratuluję powodzenia dla całego zarządu JKS Czarni 1910 Jasło.

AWF
AWF
2021 lat temu

Ronaldo ! Zapomniałeś o "O"!!!:lol:

crac
crac
2021 lat temu

wcale ta nasza władza nie taka zla:)widze że ostro ruszają z robotą na mieście

viking78
viking78
2021 lat temu

Panie i Panowie .Klub chętnie przyjmie nowych członków!

AWF
AWF
2021 lat temu

Twój problem polega na tym, że Ty nie masz co przegżać. Między uszami"0". Nie podpisuj się Ronaldo, bo to obraza dla piłkarza. Proponuję Ci ksywę "Przygłupek" (zdrobniale).

kibic Czarnych Jasło
kibic Czarnych Jasło
2021 lat temu

i dobrze że będzie modernizacja :D:yes::smilewinkgrin: na reszcie nasz obiekt będzie przynajmniej przypominał stadion 😉

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X