Wiadomości

Radni miejscy zadecydują o odwołaniu Romana Kościowa

Jutro radni miejscy podejmą uchwałę w sprawie odwołania Romana Kościowa (PO) z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Powodem rezygnacji Kościowa z zajmowanej funkcji było zerwanie porozumienia PO-PiS.

Porozumienie zaczęło od jakiegoś czasu źle funkcjonować, a w tej chwili już nie funkcjonuje w ogóle. Jest to konsekwencja zdarzeń. Nie byliśmy traktowani partnersko przez Prawo i Sprawiedliwość. Koalicja trwała rok, po tym czasie przez rok artykułowaliśmy nasze odrębne zdanie, ostatnio wyrazem tego było głosowanie przeciw budżetowi na 2010 rok – mówił 25 stycznia br. podczas konferencji prasowej PO Roman Kościow, szef klubu radnych PO RJM.

Dziesięć dni wcześniej – 15 stycznia – Roman Kościom złożył oficjalną rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego. Rada Miasta miała miesiąc, aby odwołać go w głosowaniu z funkcji. Decyzja w tej sprawie zapadnie jutro 15 lutego.

Ponadto z funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej zrezygnował Leszek Znamirowski (PO), a wcześniej z funkcji wiceburmistrza Miasta Jasła Leszek Zduński (PO).

Na poniedziałkowej sesji radni będą również głosować nad: udzieleniem dotacji Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle, zatwierdzeniem planu pracy Komisji Rewizyjnej, zmianą uchwały budżetowej miasta Jasła na 2010 r., wyrażeniem zgody na użycie herbu miasta Jasła, uchwaleniem zmian w rocznym programie współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami ustawowo uprawnionymi do prowadzenia działalności pożytku publicznego na 2010 r.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Kazimierzjak to?Baba z Jasłazuziaamenn Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Baba z Jasła
Gość
Baba z Jasła

No wreszcie Ci "rezygnatorzy" pojęli,że władza winna być w rękach ludzi działających dla Jasła, a nie dla PO.Chwała im za to,że pojęli swój popełniony błąd.Lepiej póżniej niz wcale…Jest nadzieja,że w wyborach samorządowych więcej ich nie zobaczymy…:D

jak to?
Gość
jak to?

Ponoć będzie zadyma w PiS,gdyż tylko sześcioro z nich głosowało za odwołaniem Kościowa.

Baba z Jasła
Gość
Baba z Jasła

"Lapsusie" jam nie z Pis-u baba,ani inszej partyi,jam rozumna baba,co widzi i czuje o co chodzi.Mnie chodzi o sprawy miasta,tobie to kojarzy się z popieraniem partii(nie moja sprawa).Co zaś sie tyczy "życzliwego",to prócz tego,że współczuję jego tępocie umysłowej,to dodam,że jest seksualnym daltonistą,bo "baby z Jasła" nie odróżnia od chłopa(włożył mi pory na dupsko mimo,że noszę spódnicę).To podnosi walory jego intelektu w sposób jednoznaczny.I coś takiego głosuje i rości sobie prawo do krytyki….:no::no::no:!?

zuzia
Gość
zuzia

Kosciow najlepszym radnym miejskim? Juz dawno się tak nie uśmiałam! 😀

amenn
Gość
amenn

Kościow to chyba najlepszy radny miejski.PiS zazdrości i wypisuje głupoty na forach.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Ciekawe co na to wyborcy?

Ronin
Gość
Ronin

Roman – zawiodłeś

Szczurki
Gość
Szczurki

Uciekają z tonącego okrętu? Kończy się kadencja – piastowało się to i owo – czas by się załapać na następną, a poręczniej będzie w opozycji. Tak, tak – piastowaliśmy ale nie odpowiadamy za to. Cały czas byliśmy przeciw, a nawet za!

zyczliwy
Gość
zyczliwy

"Baba z Jasła" aleś Ty głupi :chłopie o jakiej władzy działającej ty mówisz? Chyba nie jesteś z Jasła? A jak jesteś to mi Ciebie żal

lupus
Gość
lupus

Chodzi ci babo oczywiście o pisiurków ,za pomyłkę przeproś ,przecież jasną rzeczą jest że wybory wygra PO :lol::lol:

Kazimierz
Gość
Kazimierz

To wystarczyło?
Pewnie pomogło PSP albo PO?

Close
X