r e k l a m a
Wiadomości

Radni nie podjęli decyzji w sprawie salonu gier

Sprawa lokalizacji salonu gier na automatach od jakiegoś czasu budzi kontrowersje. Wczoraj radni po raz kolejny debatowali na ten temat, ale bez skutku.

Tym razem projekt został zdjęty z porządku obrad ze względu na wątpliwości formalne. To już kolejny raz kiedy Rada Miasta nie jest w stanie wydać opinii w tej sprawie. A jest to wymóg formalny aby spółka z Opola mogła wystąpić do Ministra Finansów o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie takiej działalności. 

Spółka „CLUB FAIR PLAY” posiada 12 dobrze prosperujących salonów gier w Polsce. W Jaśle byłby więc kolejny 13 już salon tej firmy, w którym zatrudnienie mogłoby znaleźć nawet 12 osób.

Jeden z salonów gier Club Fair Play w Żorach (fot. Hotel Kameleon)

Jeden z salonów gier Club Fair Play w Żorach (fot. Hotel Kameleon)

W opinii spółki najlepszym miejscem do powstania salonu jest lokal przy ulicy 3-go Maja 21. Salon znajdowałby się w ciągu handlowo – usługowym, przez co byłby do niego zapewniony  dojazd z odpowiednią liczbą miejsc parkingowych.

Spółka we wniosku o wydaniu opinii dla lokalizacji salonu gier na automatach w Jaśle, zapewnia, że spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Proponowana lokalizacja salonu gier


Wyświetl większą mapę


„Każdy salon gier naszej firmy jest lokalem, w którym nie dochodzi do zakłócenia porządku publicznego. Nie puszcza się w nim głośniej muzyki, gracze nie nadużywają alkoholu i nie urządzają burd ulicznych (…) Nasze lokale są monitorowane i profesjonalnie chronione przez koncesjonowane firmy specjalizujące się w ochronie mienia” – czytamy we wniosku. 

Spółka zamierza również wspierać lokalne inicjatywy o charakterze społeczno kulturalnym, zapewniając im pomoc finansową i rzeczową.

Ponadto spółka przekonuje, że działanie salonu gier może przynieść korzyści finansowe dla miasta.

„Z uwagi na planowany obrót miesięczny salonu oraz obowiązujący podatek od gier, lokalizacja salonu w Jaśle może przyczynić się do zwiększenia dochodów miasta.”

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gracz
Gracz
2024 lat temu

Tak Trzymać ! Czy to potrzebne, żeby się więcej osób stoczyło ?

martin
martin
2024 lat temu

co tydzien wydaje 100 zl na totka… jak otworzą salon to pewnie zbankrutuje…

karol77
karol77
2024 lat temu

hazard jest równie niebezpiecznym nałogiem jak inne typu alkoholizm itp… tyle że może mniej wpływa na zdrowie.. ale przedewszystkim idzie po kieszeni ale i rodzine można rozwalić

Dzidka
Dzidka
2024 lat temu

Przesadzacie troche. Tak jakby nikt nie mial nic innego do roboty, tylko pojsc i rozwalic kase. Zal mi was. Od kiedy was tak interesuje zycie innych i kasa innych, martwcie sie o siebie, bo nie wiecie komu bije dzwon….

ixi
ixi
2024 lat temu

" RADNI" powinni raczej pomyslec o biednych, starszych , sierotach i poprawie jakosci zycia mieszkancow..a dopiero na samym koncu – hazardzie i rozrywkach.

ten zły
ten zły
2024 lat temu

Mają 12 no i trafili na parszywą 13.

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x