r e k l a m a
Wiadomości

Radni podnieśli opłatę za wodę

10 głosów za, 7 przeciw, 1 wstrzymujący się, takim wynikiem zakończyło się głosowanie nad uchwałą w sprawie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzanie ścieków na terenie miasta Jasła, które będzie obowiązywać od 1 lutego 2010 roku.

Obecnie cena za metr sześcienny wody dla odbiorcy indywidualnego wynosi 2.20 zł. Po podwyżce będziemy płacić 3.06 zł. Symbolicznie zmaleje opłata za ścieki z 3,05 zł na 3,02 zł za m³.

Za wodę zapłacą więcej również firmy. Cena za m³ wody w ich przypadku zwiększy się z 2,23 zł na 3,18 zł.

Wzrost cen jest konsekwencją przyjętego i zakończonego programu modernizacji stacji uzdatniania wody i modernizacji sieci wodociągowej na terenie miasta Jasła. Na odczuwalną podwyżkę cen wpłynęły również wzrost kosztów amortyzacyjnych związanych z wprowadzeniem dużego majątku oraz podatek od nieruchomości.

Mimo podwyżki prezes MPGK Jan Kmiecik podchodzi do sprawy optymistycznie.

Dzięki tym inwestycjom zdecydowanie poprawiła się jakość wody i tzw. niezawodność i bezpieczeństwo. Przypomnę, że w tej chwili po wybudowaniu na ujęciu zbiornika wody czystej o pojemności 5 tys. m³,  przy uwzględnieniu, że mamy rezerwuar w zbiorniku końcowy 1,8 tys. m³, to mamy ponad dobowe zapotrzebowanie. Ma to ogromne znaczenie dla niezawodności dostaw – tłumaczy Kmiecik.

Kmiecik podkreśla, że podwyżki dla Jasła są niższe w porównaniu z podwyżkami planowanymi dla Gorlic gdzie za m³ wody mieszkańcy płacą 3,49 zł, w Tarnobrzegu 3,57, w Sanoku 4,04, w Mielcu 2,96 a w Rzeszowie 3,61 i Krośnie 2,93.

Argumenty Kmiecika nie trafiły jednak do wszystkich radnych. Krzysztof Czeluśniak zaznaczył, że podwyżki odbiją się na wszystkich firmach a zwłaszcza na osobach prowadzących myjnie samochodowe, właścicieli zakładów fryzjerskich i Zakładzie Przetwórstwa Spożywczego Pektowin.

Odnośnie zarzutu, co z tymi mniejszymi zakładami, myślę, że staramy się rzetelnie o tych rzeczach mówić i przedstawiać je państwu, żeby nikt nie zarzucił, że są to działania nieprzemyślane. Podyskutujmy w tym kierunku, czy coś tu należy zmienić? Ale w tej chwili mamy ograniczone możliwości zmiany – mówił prezes MPGK.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

21
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Młodzieżówka LPR.1..2..3Lenin WłodzimierzPISDo D.P. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
yarpen
Gość
yarpen

Podwyżka wody aż o 30% to jakieś nieporozumienie. Chyba ich wszystkich nieźle po..bało. Dobrze, że jutro idę do spowiedzi przedświątecznej, bo już dawno nikogo tak nie sprzeklinałem.

PLXXI
Gość
PLXXI

Do ixi, jak chcesz coś komentować to musisz się nauczyć podstawowych rzeczy np. odróżniać powiat od gminy. Burmistrz sprawuje władzę w Jaśle, a za powiat odpowiada starosta. Pomimo tego, że nie jestem zwolennikiem obecnych włodarzy to nie mogę zgodzić się aby obciążać odpowiedzialnością burmistrza za 30 mln zadłużenie w Starostwie Powiatowym. Pisząc takie komentarze podważasz wiarygodność swoich wypowiedzi.

leś@jasło
Gość
leś@jasło

Proponuję radnym miejskim (z pod znaku Maryjana i Stanisława Krzywoustego)ufundowanie figury Anioła np.Gagryjela i postawić GO na ujęciu wody w Żółkowie.Chyba nie będziecie gorsi od radnych powiatowych…:lol::yes::o

Hakuna Matata
Gość
Hakuna Matata

Poj****i radni i wszyscy razem wzięci…
Do piachu z nimi albo sami zrobimy z nimi rzeź. Ludzie nie mają za co jeść to jeszcze teraz "wodę im odbieracie"? Popływajcie sami w tych ściekach a nauczycie się jak to jest. W ogóle całe mpgk (z małych liter przez wzgląd na brak szacunku) i urząd miasta powinien zatonąć w szambie. Psom się to należy. I nie róbcie więcej takiego pośmiewiska z Jasła. Krosno jakoś potrafi się utrzymać. Ale nieeee… Jasło musi być zawwsze ostatnie… PiSo-żłopy jedne!!!!!! Bo inaczej powiedzieć się nie da…

PLXXI
Gość
PLXXI

Ktoś musiał wybrać i radnych i burmistrza, ale po następnych wyborach nic się w naszym mieście nie zmieni, nadal będzie pomału umierało, chyba, że społeczeństwo się zmobilizuje i skończy z tymi lokalnymi układami i na włodarza wybierze młodego prężnego burmistrza, który nie będzie bał się wyzwań, a budżet będzie przeznaczał na inwestycje i rozwój miasta, a nie na bieżące utrzymanie oraz otoczy się prawdziwymi fachowcami wybranymi w drodze prawdziwych konkursów.

Do D.P.
Gość
Do D.P.

Ja dziękuję za informację, którzy radni głosowali za podwyżkami. Wstyd ! Przecież to prawie cały PIS i spora część PSP.:mad: Cieszę się, że ktoś potrafi zrozumieć mieszkańców i wyrazić swój sprzeciw.

PIS
Gość
PIS

Potrzebujemy pieniędzy na wybory. Proszę się na nas nie gniewać. Prosimy o wyrozumiałość. Podwyżka jest nieunikniona. Przecież Prezes nie może zarabiać na miesiąc tylko 17 000 złotych. Czy za takie pieniądze można wyżyć.

Lenin Włodzimierz
Gość
Lenin Włodzimierz

W mieście gdzie są 3 rzeki podnosi się opłatę za wodę toż to nawet w Związku Radzieckim tak nie ma.Jak brak wody to proponuje wybudować kanał Wisła-Don.Tow.Dzierżyński z Sobniowa znajdzie chętnych do pracy

.1..2..3
Gość
.1..2..3

PIS spadaj z tego portalu albo sam Ci nakopie…

lakiluck.pl
Gość
lakiluck.pl

Co nas obchodzą podwyżki wody w Gorlicach,czy Rzeszowie.Może lepiej ciąć koszty w MPGK ? Co,nie da się? Pensyjki zarządu nie do ruszenia.Jeśli stacja paliw się zmodernizuje to nazajutrz podnosi ceny paliw ? Panie Kmiecik,co to za alibi :uhoh::lol::p

janko
Gość
janko

Nie radni,tylko pijawki z PiS.

ixi
Gość
ixi

a Ja ciagle czekam zeby NIEpoRadni i Njajasniejsza Pani PIS-Burmistrz WYTLUMACZYLI sie z NIEUDACZNICTWA; nie uzyskiwania dotacji z Unii Europejskiej ROBIAC FUSZERKI I BUBLE (patrz „Trzcinica” z Betenowym molochem za ponad 12 mln SLOWNIE:DWANASCIE!!) biorac watpliwe kredyty – bo przeciez UE by takiego g… nie zatwierdzila, oraz ZADLUZENIE z 7mln do PONAD 30 MLN!!!:mad::mad::mad:mad::mad::mad::no::no::no

Sedesowiec
Gość
Sedesowiec

Ludziska ścieki potaniały!!!!! 3 grosze na m3. Płacąc starą cenę mamy około półtorej kloca i siedem siurków GRATIS!!!! Tak; tylko czym to k… spłukać :confused: Uzbieram po 3 gr. i odświeżacz kupię.:yes:

rtdjjhgr
Gość
rtdjjhgr

phiii….w irlandi woda za darmo i duuuuzo lepszej jakosci…w hiszpani za 2 miesiace jakies groszowe sprawy ok 10 euro a mieszkaly 3 osoby malooszczedne…gdzie my mieszkamy??co to ma byc?? jak ktos kiedys powiedzial polska to najdrozszy kraj biednych ludzi

anty radny
Gość
anty radny

podziękujemy przy wyborach…szczególnie za nieudolność w pozyskiwaniu fundusy pod strefe ekonomiczną w Warzycach a do tego jeszcze podwyżka podatku za wodę obowiązująca oczywiście tylko tych pracujących bo bezrobotnym i pijaczkom Pani Maria da za friko

Komisja Rewizyjna
Gość
Komisja Rewizyjna

Oczekuje z niecierpliwością na informacje, ile każdy radny pozyskał środków unijnych w okresie obecnej kadencji. Mam głęboką nadzieję, że przedstawienia swoich sukcesów dokona w pierwszej kolejności radny Czeluśniak, który tak dużo gada, że napewno załatwił najwięcej kasy. Nie bądź skromny radny Czeluśniak. Referuj, ile to sprowadziłeś tej waluty EURO do Jasła!!!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Dlaczego nie jest wypisane kto był za podwyżkami wody dla mieszkańców ?

Wodnik
Gość
Wodnik

To uzasadnienie to brednie.Budzet jest po to uchwalany by te koszty przewidzieć.To,ze w 2009 roku koomuś znowu się pokręciło,to teraz lud będzie płacił…Czy radni uwzględnili podwyżki dla tych speców od wod-kan i tych liczących po uznaniu koszty nie wiem.Wiem jedno radni mają w d…. biedną lokalną ludność.Oni mają diety a fanaberie,a co mają Ci,których doprowadzonao w Jaśle do dziadostwa??????

D.P
Gość
D.P

• Komisja Rewizyjna / 22-12-2009 08:16 / IP: 77.115.191.*• Żaden radny nie jest po to żeby ściągać środki UE i miliony EUR-O ty jako dyrektor i były radny powinien żeś to wiedzieć pis-owski pochlebco za stołek a tak przebiegło głosowanie w temacie PREZENTU pani Burmistrz dla mieszkańców Jasła na święta podwyżka wody o 40 % : Za podwyżką głosowali: Zbigniew Balik, Ryszard Czarny, Andrzej Dybaś, Zdzisław Dziedzic, Maria Filip-Niwelt, Wiesław Hap, Maria Jagielska, Henryk Rak, Jerzy Węgrzyn oraz Stanisław Zając, syn Mieczysława. Natomiast sprzeciw wyrazili: Andrzej Bajorek, Elżbieta Bernal, Krzysztof Czeluśniak, Piotr Kołodziej, Roman Kościow, Tadeusz Stachaczyński oraz Leszek Znamirowski.… Czytaj więcej »

AK
Gość
AK

Nie podoba mi się to i mam nadzieję że nie tylko mnie biedny ludu roboczy znów dostaniesz po łbie!!!!!!!!!!

Młodzieżówka LPR
Gość
Młodzieżówka LPR

D.P.Jeżeli myślimy o tym samym dyrektorze, to muszę ci przypomnieć, że były radny bedąc we opozycji do wówczas panujacych załatwił 1.500.000,00 PLN na rewitalizację parku i drugie 1.500.000,00 PLN na remont oddziału wewnętrznego.A radny np. Czeluśniak ile przyspożył środków dla miasta? Nie pracuje nigdzie,bierze pieniądze w formie diety z moich podatków,i za udział w komisji rewizyjnej, mając wątpliwe przygotowanie do kontroli, chodzi po mieście, instytucjach i opowiada wszem i wobec, że zbiera kwity na każdego, kto mu się nie podoba.Jego rola, jako radnego sprowadza się jedynie do wystąpień destrukcyjnych, nie mających chatakteru merytorycznego, a jedynie, jak sam często używa sloganu,… Czytaj więcej »

Close
X