r e k l a m a
Wiadomości

Radni "za a nawet przeciw"

Czy będzie nowy sprzęt do usuwania skutków klęsk żywiołowych i dofinansowanie dla jasielskiego szpitala? Wprawdzie radni powiedzieli „tak” obu uchwałom, jednak nie przyjęli projektu zmian budżetowych, więc pieniędzy póki co nie ma. Mało tego, jeżeli projekt zmian budżetowych nie zostanie szybko przyjęty, to uchwała radnych pójdzie do kosza.

Problem wziął się z tego, że radni odrzucili pakiet zmian budżetowych, w których te punkty się znajdowały.

Straż pożarna bez sprzętu?

Pierwszym punktem jaki przyjęli radni było przekazanie 1,5 miliona na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Za tę kwotę ma zostać zakupiony sprzęt m.in.: wóz ratowniczo-gaśniczy, przenośny wał przeciwpowodziowy o długości 1 km, który zabezpieczy tereny zagrożone zalaniem oraz dwa przenośne agregaty prądotwórcze.

Niestety, jak podkreślał skarbnik Urzędu Miasta póki co jest tworem wirtualnym.

Państwo radni podejmując tę uchwałę wyrazili zgodę na zaciągnięcie zobowiązań m.in. 15 tys. zł w bieżącym roku, niemniej uchwała budżetowa, w której zabezpieczenie tych środków jest, nie weszła pod obrady dzisiejszej sesji. Myślę, że my złożymy na kolejną sesję zmiany budżetowe i jeżeli nie przejdzie ta kwota, będziemy zmuszeni o uchylenie uchwały, dlatego, że nie będzie można jej zrealizować – wyjaśniał Jacek Borkowski, skarbnik Urzędu Miasta.

Będzie 15 tys. zł dla szpitala?

Druga uchwała, którą radni przyjęli dotyczyła przekazania 15 tys. zł dla Powiatu na zakup sprzętu medycznego dla szpitala w Jaśle. Za tę kwotę planowany jest  zakup aparatu USG, echokardiografu, kardiomonitorów, defibrylatorów, pomp infuzyjnych, analizatorów parametrów życiowych.

Tu również, odrzucenie zmian budżetowych spowodowało pewne komplikacje. Po przyznaniu środków w budżecie, Miasto przekazuje informację do Powiatu o zabezpieczeniu dla nich środków. Wówczas na sesji powiatowej radni podejmują uchwałę o przyjęciu pomocy finansowej o udzieleniu dotacji dla szpitala. I tu pojawia się problem.

Wydaje się, że może się to okazać nieosiągalne w bieżącym roku, bo jeśli mają podobne terminy do zwołania sesji jak my, to po uchwaleniu 30 listopada jak będzie sesja w Mieście, a sesja w Powiecie będzie 15 grudnia, to zostaje 15-16 dni na zrealizowanie zadania przez szpital i zawarcie umów. Tak więc może się to okazać fizycznie niemożliwe a pieniądze muszą zostać skonsumowane i rozliczone w roku bieżącym – tłumaczył skarbnik Jacek Borkowski.

Sesja nadzwyczajna?

Rozwiązaniem tej sytuacji byłoby więc zwołanie sesji nadzwyczajnej, aby pieniądze te nie przepadły. Nic jednak na to nie wskazuje. Czy więc uda się zabezpieczyć pieniądze i uchwały radnych nie pójdą do kosza?

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adrian
adrian
2024 lat temu

Śmieszna kwota 15 tysięcy dla szpitala- chyba na otarcie łez ze śmiechu!

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

Podzielam zdanie adriana.Za 15 tysięcy,to nawet przyjęcia z okazji Nowego Roku nie dałoby się w Szpitalu dla personelu zrobić… Uważam,że 500 tysięcy to minimum przyzwoitości. Do tego włączyć się powinne wszystkie gminy powiatu,niezależnie od środków idących ze starostwa…Czego np. w Jaśle nie mozna robić zabiegów inwazyjnych w przypadkach zawalów serca,czemu nie ma rezonansu itp.To jest dla ludzi wszystkich,nie wybranych,,tak więc rady nie powiine żałować grosza,a społeczeństwo też pomoże…Zamiast pitolić na sesjach,weżdzie sie radni do konkretnej roboty-dajcie pieniądze na zdrowie,bo reszta jest wypadkową.

Mecenas
Mecenas
2024 lat temu

Widzicie teraz ludzie do czego doprowadzili radni Czeluśniak, Kościow, Kołodziej, Znamirowski, Bernal, Kędrek,Dziedzic,Stachaczyński,Zając(psp).Czy któreś z nich zna sie na prawie i finansach? Odpowiedź brzmi- NIE!!!

artysta
artysta
2024 lat temu

Co to za kwota 15 000 , Kto to zaproponował ?

nji
nji
2024 lat temu

do mecenasa oni są radnymi a nie prawnikami jak żle przedstawiono problem to żle głosowali

land
land
2024 lat temu

Radni są tak kłótliwi, że nie wiedzą nad czym procedują, ale takich ludzi sobie wybraliśmy i to nasza wina a nie ich. Następne wybory już niedługo i już teraz trzeba myśleć kogo wybrać, a nie mówić "mnie to nie dotyczy".

Ania.
Ania.
2024 lat temu

Do Mecenas IP: 77.115.69.* Czy któreś z nich zna sie na prawie i finansach? Odpowiedź brzmi- NIE!!! Pragne kolege z PIS-u wyprowadzić z błędu Odpowiedz brzmi następująco : Czeluśniak bardzo dobrze obeznany w prawie i finansach publicznych osobiście doradzał mi społecznie  za bóg zapłać w procesie przeciwko zakłamanej administracji dzięki  temu wygrałam sprawę administracyjna  a lokalnym samorządem bardzo dobry człowiek Kościom nie wiem nie znam  faceta Kołodziej zna się na finansach bo prowadzi własna działalność  Znamirowski najbardziej przygotowany merytorycznie w dziedzinie prawa radny po Czeluśniaku Stachaczyński najbardziej przygotowany radny, najlepszy w tej kadęcji rady, najdłuższe doświadczenie bycie samorządowcem  proponuje żeby… Czytaj więcej »

Cyjec inaczej
Cyjec inaczej
2024 lat temu

Aniu,Twoje poczucie humoru w odniesieniu do prawnej wiedzy Czeluśni- radnego,jest wprost proporcjonalne do do jego niewiedzy…Prawo tu znaczy -"wrzeszcz, a się wystraszą i zrobią co chcesz".Taki to w Jaśle panuje zwyczaj na załatwienie sprawy.Taka jest recepta na wyborców…Stąd tyle dobrego w Jaśle się dzieje,oczywiście w przenośni rzecz ujmując.Co do innych radnych…Nie oceniam,bo nawet nie kojarzę wyglądu .Powiedzmy znam 2-3 szable(niestety nie naostrzone).Zatem nie polemizuję…

Adwokat
Adwokat
2024 lat temu

Aniu. Nie podejrzewałem, że mogą być gorsi prawnicy i finansiści. Mója ty biedna. A w jakiej kancelarii prawnej pracuje Czeluśniak? Może u |Giertycha? Aniu. Jam jest dżentelmen, wyznaję staroświeckie zasady, wobec tego, jako kobiecie daję Ci pierwszeństwo w przedstawieniu się.Całuję.:)

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Pozwalam sobie nieśmiało dodać,że radny D był okropnie prześladowany przez komunę gdy pracował w rafinerii

PSP
PSP
2024 lat temu

Jasiu. A co robili temu D? Podobno bardzo dobrze zarabiał.

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Mówi,że prześladowali go okropnie komuniści

Back to top button
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x