Wiadomości

Radni zlikwidowali szkoły profilowane

Projekt likwidacji szkół profilowanych został przyjęty jednogłośnie.

Od nowego roku szkolnego zostaną zlikwidowane następujące szkoły: I Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 1 w Jaśle, II Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 2 w Jaśle, V Liceum Profilowane w Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle, Liceum Profilowane w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Jak podkreślił Andrzej Papciak, powodem likwidacji jest zarówno coraz mniejsza liczba chętnych osób jak i niespełnienie oczekiwań pokładanych w działanie tego typu szkół.

Alicja Zając dodaje, że wpływ na decyzję miało cofnięcie dotacji na oświatę. A ze względu na fakt, że szkoły te od dłuższego czasu przynosiły starty, za decyzją tą opowiedzieli się też nauczyciele i dyrektorzy szkół.     

W szkołach profilowanych, prócz  przedmiotów ogólnokształcących program zajęć obejmuje również przedmioty ogólnozawodowe, jednak ukończenie tego typu szkoły nie daje uprawnień do wykonywania zawodu.  

Nic więc dziwnego, że młodzież rzadko wybiera tego typu szkoły. W Jaśle w V Liceum Profilowanym Zespołu Szkół Budowlanych przez ostanie dwa lata nie było naborów do klas pierwszych.

Zdecydowanie na ten temat wypowiada się Tadeusz Górczyk, który uważa, że działanie tego typu szkół spowodowało wiele szkód w szkolnictwie, zwłaszcza zawodowym.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
uczennica
uczennica
2022 lat temu

profilowane licea to najgorsze co moze być… juz lepsza zawodówa…

nauczyciel
nauczyciel
2022 lat temu

licea profilowane miały być ciekawą ofertą edukacyjną a okazały się nie wypałem.. struktura takiej szkoły nie została do końca dobrze przemyślana… mała liczba przedmiotów zawodowych… no i brak odpowiedzi na pytaie, jak dalej ma wyglądać droga kształcenia po takiej szkole

gregorz
gregorz
2022 lat temu

i bardzo dobra decyzja!! gdzie miał dalej uczyć się uczeń po takim liceum z tak nieokreśloną wiedzą w toku profilowanym :/

meryyy
meryyy
2022 lat temu

jestem absolwętką LO w Budowlance i teraz ucze się dalej na AGH w Kraku… i ktoś mi powie, że złą drogę kształcenia wybrałam?

ciekawa
ciekawa
2022 lat temu

I Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 1 w Jaśle, II Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 2 w Jaśle, V Liceum Profilowane w Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle, Liceum Profilowane w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie… czyli w Ekonomie zostaje profilowane?? czy tam juz też nie ma

:D
:D
2022 lat temu

do meryyyy:
sądząc po tej "absolwĘtce" to mam jednak wątpliwości 🙂

VLP
VLP
2022 lat temu

oj meryyy…
gdzieś Ty się uczyła???? ;)))
w Budowlance nigdy nie było LO…

danek
danek
2022 lat temu

Dobra decyzja,Jasłu potrzeba szkół nieprofilowanych,a najbardziej uginających kark i plecy przed….A do tego wystarczą lekcje WF lub SPA…połączone z odrobiną zdrowego szkieletu.

pozor
pozor
2022 lat temu

Zającowa ma sześć klas i jak daleko zaszła.

pozor
pozor
2022 lat temu

Zapomniałem dodać że jeszcze zrobiła liceum i studia:D

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x