r e k l a m a
Wiadomości

Radni zlikwidowali szkoły profilowane

Projekt likwidacji szkół profilowanych został przyjęty jednogłośnie.

Od nowego roku szkolnego zostaną zlikwidowane następujące szkoły: I Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 1 w Jaśle, II Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 2 w Jaśle, V Liceum Profilowane w Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle, Liceum Profilowane w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Jak podkreślił Andrzej Papciak, powodem likwidacji jest zarówno coraz mniejsza liczba chętnych osób jak i niespełnienie oczekiwań pokładanych w działanie tego typu szkół.

Alicja Zając dodaje, że wpływ na decyzję miało cofnięcie dotacji na oświatę. A ze względu na fakt, że szkoły te od dłuższego czasu przynosiły starty, za decyzją tą opowiedzieli się też nauczyciele i dyrektorzy szkół.     

W szkołach profilowanych, prócz  przedmiotów ogólnokształcących program zajęć obejmuje również przedmioty ogólnozawodowe, jednak ukończenie tego typu szkoły nie daje uprawnień do wykonywania zawodu.  

Nic więc dziwnego, że młodzież rzadko wybiera tego typu szkoły. W Jaśle w V Liceum Profilowanym Zespołu Szkół Budowlanych przez ostanie dwa lata nie było naborów do klas pierwszych.

Zdecydowanie na ten temat wypowiada się Tadeusz Górczyk, który uważa, że działanie tego typu szkół spowodowało wiele szkód w szkolnictwie, zwłaszcza zawodowym.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
pozordanekVLP:Dciekawa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
uczennica
Gość
uczennica

profilowane licea to najgorsze co moze być… juz lepsza zawodówa…

pozor
Gość
pozor

Zającowa ma sześć klas i jak daleko zaszła.

danek
Gość
danek

Dobra decyzja,Jasłu potrzeba szkół nieprofilowanych,a najbardziej uginających kark i plecy przed….A do tego wystarczą lekcje WF lub SPA…połączone z odrobiną zdrowego szkieletu.

VLP
Gość
VLP

oj meryyy…
gdzieś Ty się uczyła???? ;)))
w Budowlance nigdy nie było LO…

:D
Gość
:D

do meryyyy:
sądząc po tej "absolwĘtce" to mam jednak wątpliwości 🙂

ciekawa
Gość
ciekawa

I Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 1 w Jaśle, II Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 2 w Jaśle, V Liceum Profilowane w Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle, Liceum Profilowane w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie… czyli w Ekonomie zostaje profilowane?? czy tam juz też nie ma

meryyy
Gość
meryyy

jestem absolwętką LO w Budowlance i teraz ucze się dalej na AGH w Kraku… i ktoś mi powie, że złą drogę kształcenia wybrałam?

gregorz
Gość
gregorz

i bardzo dobra decyzja!! gdzie miał dalej uczyć się uczeń po takim liceum z tak nieokreśloną wiedzą w toku profilowanym :/

nauczyciel
Gość
nauczyciel

licea profilowane miały być ciekawą ofertą edukacyjną a okazały się nie wypałem.. struktura takiej szkoły nie została do końca dobrze przemyślana… mała liczba przedmiotów zawodowych… no i brak odpowiedzi na pytaie, jak dalej ma wyglądać droga kształcenia po takiej szkole

pozor
Gość
pozor

Zapomniałem dodać że jeszcze zrobiła liceum i studia:D

Close
X