r e k l a m a
Wiadomości

Radny Stachaczyński złożył protest do wojewody

Radny Tadeusz Stachaczyński był jedną z osób, które złożyły pisemny protest do wojewody podkarpackiego w sprawie uchybień przy podejmowaniu uchwały w sprawie zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Jasła.

Radny we wniosku o uchylenie uchwały Rady Miasta Jasła podkreśla, że radny powinien wraz z powiadomieniem o terminie, miejscu i proponowanym porządku obrad otrzymać w wymaganym terminie wszelkie niezbędne materiały informacyjne, w tym przede wszystkim projekty uchwał, które mają być przedmiotem obrad Rady – czytamy w piśmie do wojewody.

Te wymogi zdaniem radnego nie zostały spełnione.

Nie zostały mi doręczone załączniki do przedmiotowego projektu uchwały tj.: tekst Studium, rysunki Studium, rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag. Załączniki te, stanowiące integralną część uchwały, zawierały zasadniczą materię tego aktu normatywnego. Doręczona część projektu uchwały zawierała jedynie przepisy blankietowe i wprowadzające – argumentuje radny.

Na te zarzuty radnego Stachaczyńskiego, odpowiadał jeszcze podczas sesji Rady Miasta przewodniczący Andrzej Dybaś, który podkreślił, że ze względu na obszerność dokumentacji, nie była ona wysyłana do radnych, jednak  całość była do wglądu w biurze Rady.

Podobne w treści skargi złożyli do wojewody radna Elżbieta Bernal oraz Krzysztof Czeluśniak.

Skarga radnych jest kolejną wysłaną do wojewody w sprawie uchylenia uchwały Rady Miasta. Wcześniej swoje uwagi o nieprawidłowościach dotyczących studium wystosowali mieszkańcy osiedla Szopena. (Czytaj więcej: „Mieszkańcy osiedla Szopena zgłosili protest do wojewody w sprawie przyjętego studium„)

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Dziadek Staszek do przyszły@wrychuKomendantdziadek Tadekjujek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
no tak
Gość
no tak

Zblizają się wybory ,czas się pokazać !

rychu
Gość
rychu

Brawo panie Stachaczyński, wiemy na kogo głosować, ulica Szopena za Panem, niech Pan nie zważa proburmistrzowską ciemnotę, tym co komentują nie chodzi o dobro ludzi, tylko z zawiści ,ze Pan coś robi, miernoty zawsze ciągną innych w dół, gdzie sami siedzą, każdy ma jakichś wrogów, przecież to oni komentują, jednak nie wiem jak Pan w tej sprawie głosował – to jest istotne

Komendant
Gość
Komendant

Ten niech uważa bo ucho od garnka się oderwie!

dziadek Tadek
Gość
dziadek Tadek

Tadek szkoda że jesteś radnym trzecią kadencję jak ty reprezentujesz swoich wyborców skoro nie potrafisz pozyskać materiałów potrzebnych do pogłebienia wiedzy na temat danej uchwały to albo jesteś leniwy albo rżniesz głupa chłopie opamiętaj się i nie rób błazenady

Dziadek Staszek do przyszły@w
Gość
Dziadek Staszek do przyszły@w

……A co najważniejsze jak widać podczas głosowań, kieruje się rozsądkiem oraz interesem miasta i mieszkańców…..Tak to dlaczego głosował przeciw!! powinien się wstrzymać -)!!skoro nie zapoznał się z materiałem!!!!!

jujek
Gość
jujek

Mówcie co chcecie , ale Ci radni od czegoś są. Wcale się nie dziwię że protestują przeciwko takiemu postepowaniu. Pomyśl jeden z drugim, jakbyś był radnym i nic nie wiedziałbyś na tematy związane z tym co ma się dziać w Jaśle.:rol:

kolej
Gość
kolej

Dawniej mówiło się: kto ma w głowie olej, to idzie na kolej – ech, to były czasy……

jpł
Gość
jpł

… do Lotosz i innych … szanujcie swoje pieniądze, ci ludzi chcą normalności, a wy aby zaistnieć na stronie – piszecie. Pamiętajcie: PRAWO NIECH PRAWO ZNACZY – A SPRAWIEDLIWOŚĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ – mówi wam to coś???

marysia kulowska
Gość
marysia kulowska

PiS-dołki nie liczą się z ludźmi bo ludzie potrzebni są tylko jako maszynki do głosowania.

przyszły@wyborca
Gość
przyszły@wyborca

Jeżeli chodzi o Stachaczynskiego, to w mojej opinii jest to najbardziej elokwentny i zorganizowany radny.`A co najważniejsze jak widać podczas głosowań, kieruje się rozsądkiem oraz interesem miasta i mieszkańców a nie dyscypliną partyjną. Więcej takich radnych jak Pan Stachaczyński, a z pewnością będzie się w Jaśle działo lepiej. W obecnej sytuacji jest to jeden z moich typów na kandydata do urzędu burmistrza.

Lotosz
Gość
Lotosz

Wybory czuć jak cholera…A gdzie radny był jak rozdawali owe kwestionowane papierki????:bigeek:

uwazny wyborca
Gość
uwazny wyborca

Jest to jeden z nielicznych radnych w tej radzie, który ze zrozumieniem czyta dokumenty, którymi radny miasta powinien się interesować. Mam wrażenie, że większość to nawet wogóle nie czyta, nie mówiąc o ich rozumieniu.

Dziadek Staszek
Gość
Dziadek Staszek

Nie należy mieć żalu do innych, ale raczej trzeba zastanowić się czy to aby nie czas najwyższy na naukę obsługi komputera i poczty elektronicznej, bo w taki sposób przekazano Panu wszystkie niezbędne załączniki. Samo trzaskanie drzwiami nie pomoże czasem potrzebne jest minimum wiedzy w niektórych dziedzinach.

Dziadek Staszek do przyszły@w
Gość
Dziadek Staszek do przyszły@w

……A co najważniejsze jak widać podczas głosowań, kieruje się rozsądkiem oraz interesem miasta i mieszkańców…..Tak to dlaczego głosował przeciw!! powinien się wstrzymać -)!!skoro nie zapoznał się z materiałem!!!!!

Close
X