r e k l a m a
MiastoWiadomości

Ranny policjant, obezwładnieni terroryści

Przez dwa dni trwały powiatowe ćwiczenia obronne, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle. Ich celem było sprawdzenie i doskonalenie procedur współdziałania powiatu z gminnymi organami kierowania, zgrywanie sił i środków powiatowych służb, inspekcji i straży z jednostkami samorządu terytorialnego oraz zdobycie praktycznych umiejętności wykonywania nałożonych zadań obronnych i działania w warunkach kryzysu.

Ranny policjant, obezwładnieni terroryści (fot. Katarzyna Pacwa, Starostwo Powiatowe w Jaśle)

Tego typu ćwiczenia odbywają się co dwa lata. W tym roku przyjęto scenariusz próby zamachu terrorystycznego na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Jaśle: „dwóch terrorystów jadących cysterną z ładunkiem chemicznym udaje się w kierunku zakładu produkcyjnego. Samochód mija punkty kontrolne, zatrzymuje się jednak tuż przed kolczatką. Wywiązuje się strzelanina, podczas której zostaje ranny funkcjonariusz policji, a terroryści zostają obezwładnieni. Z cysterny wycieka substancja chemiczna, którą neutralizują strażacy. W tym czasie ratownicy pogotowia ratunkowego udzielają pierwszej pomocy rannemu, a następnie zabierają go do pobliskiego szpitala”.– Te ćwiczenia pokazują jak należy działać w sytuacjach kryzysowych. To także moment, kiedy wiedza teoretyczna powinna znaleźć zastosowanie w praktyce – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Ranny policjant, obezwładnieni terroryści (fot. Katarzyna Pacwa, Starostwo Powiatowe w Jaśle)

Ćwiczenia pozwalają także ocenić zdobyte już umiejętności oraz współpracę pomiędzy służbami, działającymi na terenie powiatu jasielskiego –  To pozwala weryfikować i ocenić przyjęte procedury działania i sprawdzić w jakim stopniu potrafimy ze sobą współdziałać w takiej sytuacji. To z pewnością przyniesie wymierne efekty w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia i podjęcia akcji ratowniczej – zaznacza Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Zobacz fotorelację! (fot. Katarzyna Pacwa, Starostwo Powiatowe w Jaśle)

Katarzyna Pacwa
Starostwo Powiatowe w Jaśle

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
LukeAfganjakMike 39alek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ronin
Gość
Ronin

Oj amatorszczyzną mi to mocno trąci.

Afgan
Gość
Afgan

Na fotkach widać” dużą sprawność pokazową „.Wysłąć ich na wojny polsko-arabskie,a to do Iraki,Afganistanu,Libii.Tam Ci grubasy w tak dzierganych akcjach nie mieliby żadnych szans.

jak
Gość
jak

a bo niby punkty kontrolne znajduję się kilkanaście kilometrów od takiego zakładu produkcyjnego?! haha

Mike 39
Gość
Mike 39

ale mi sensacja myślałem że się coś wydarzyło poważnego a tu takie bzdety opisane tragedia co w tym portalu można przeczytać

alek
Gość
alek

Sanitariusze to już tylko na psychiatrycznym pracują – drogi Koleszko 🙂

rblek
Gość
rblek

to wina PO wszystko!

uczeń
Gość
uczeń

macie bynajmnniej lekcje wf ahahahahhahh

Kiman
Gość
Kiman

Szkoda ze ludzie nie mieli mozlwiosci tego zobaczyc. tak jak napisal koleszko powinno to byc w ciagu weekendu. zobaczyly by dzieci i reszta.. jak to wyglada!!!

Koleszko
Gość
Koleszko

Pozdrawiam Grzegorza – sanitariusza..
Ciekawy pomysl ale szkoda ze nie w week.

inmrezowicza
Gość
inmrezowicza

Ciekawa jestem ile taka „zabawa” kosztowała..

Ja
Gość
Ja

Sądząc po stroju to zwerbowali pracownika z z pobliskiego zakładu

Luke
Gość
Luke

Filmik z ćwiczeń JASŁO 2011 – http://www.youtube.com/watch?v=0OUhOVXtyP8

Close
X