r e k l a m a
Wiadomości

Ratowała życie ludzkie. Teraz sama potrzebuje pomocy!

Ewelina Wójcik ma 26 lat, jest Ratowniczką Krynickiej Grupy GOPR. Powinienem raczej napisać byłą czynną ratowniczką… W maju 2007 r., podczas ćwiczeń ratowniczych z powietrza, Ewelina uległa poważnemu wypadkowi. W czasie skoku z pokładu śmigłowca złamała obie nogi. Dziewczyna zwana przez nas, przyjaciół, „Goprówką” od dwóch lat walczy o swoje zdrowie. Dwuletnie leczenie w Krośnie, Krakowie, Warszawie oraz Piekarach Śląskich nie dało oczekiwanych efektów. Stan zdrowia pogarsza się i z dnia na dzień maleją szansę na jego poprawę. Diagnoza polskich ortopedów brzmi jak wyrok, jej życie może na zawsze zostać związane z wózkiem inwalidzkim.

Specjaliści twierdzą, że jedyną szansą na powrót do zdrowia, a nawet do czynnego działania w GOPR jest kosztowna operacja. Kolejnym problemem jest to, że takiej skomplikowanej operacji podejmą się lekarze z Kantonspital Liestal w Szwajcarii.
 
Koszt tego zabiegu to ponad 120 tys złotych. Ewelina nie ma takich możliwości finansowych.

Przykre jest to, że młoda, wspaniała dziewczyna, która z całym sercem i oddaniem ratowała ludzi w górach, nie otrzymała żadnej pomocy od GOPR-u. NFZ także nie pokryje leczenia.. Tracąc sprawność straciła także pracę. 
 
Mimo to nasza „Goprówka” nie załamuje się. Stara się żyć normalnie. Podjęła kolejne wyzwanie – studia. Jak sama mówi: „dalej walczę i nie poddaje się, nie chcę być ciężarem dla innych”. Mimo ciągłego bólu, na jej twarzy jest uśmiech. W ostatnim czasie dziewczyną zajęła się Fundacja Świętego Mikołaja.
 
Jako przyjaciel Eweliny proszę Was Wszystkich o pomoc. Zapraszam na jej stronę www.chcechodzic.pl

Jan Gubała

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jano
jano
2024 lat temu

Jestem też ratownikiem ochotnikiem (Bieszczadzka Grupa GOPR) wyrazy współczucia ale też i apel aby pomóc dziewczynie przekażmy chociaż ten symboliczny 1 % odpisu z naszych podatków , liczy się każda złotówka.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x