Wiadomości

Remont ulic Dworcowej i Staszica zakończony

16 listopada br. zakończyły się prace remontowe związane z przebudową ulic Dworcowej i Staszica w Jaśle. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki pozyskaniu, przez miasto Jasło, środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Koszt inwestycji to blisko 200  tys. zł.

ul. Dworcowa

W czerwcu br. Burmistrz Miasta Jasła zwróciła się do Marszałka Województwa Podkarpackiego z prośbą o sfinansowanie zadania inwestycyjnego dotyczącego przebudowy ulic Dworcowej i Staszica w Jaśle. Dzięki wsparciu, jakie po raz kolejny okazał miastu V-ce Marszałek Podkarpacia Bogdan Rzońca, już w lipcu br. Sejmik Województwa Podkarpackiego przyznał na ten cel kwotę 200 tys. zł.

ul. Dworcowa

ul. Staszica

Pozyskane środki wykorzystano na wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na ulicach Dworcowej i Staszica wraz z regulacją krat ściekowych i studzienek kanalizacyjnych. Prace zakończyły się 16 listopada br. Wykonane prace wpłynęły na usprawnienie ruchu samochodowego oraz poprawę bezpieczeństwa.

UM Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kubica
kubica
2024 lat temu

i gitara, niech zrobią kilka dróg jeszcze i tak nie zagłosuje drugi raz na ten sam błąd

Cytryn Kwas
Cytryn Kwas
2024 lat temu

Drzewa przy tych ulicach prawdopodobnie wymrą,
brak wody – ciekawe do kogo trafia drewno
z licznie wycinanych drzew w Jaśle !?
(każdy portal powinien mieć dzienikarza
śledczego żeby patrzeć na ręce tej władzy)

Roch
Roch
2024 lat temu

Bardzo się cieszymy z wyremntowanej ulicy Staszica, ale Lenartowicz też zasługuje na pamięć. Może władze się pochylą i wreszcie sfinansują naprawę, chociaż ten kawałek od schodów do ulicy dworcowej.

Urszula
Urszula
2024 lat temu

Widać ,jak w oczach miasto wizualnie pięknieje
Nowe ulice,parkingi ,chodniki przybywają…Dlaczego miasto ,za przykładem np. Wrocławia,nie wygospodaruje środków na odnowę elewacji domów przy tych ulicach,na zasadzie wsparcia,także prywatnych użytkowników.To służy wszystkim mieszkańcom i zamyka ogólne wrażenie estetyczne ulic…To pod rozwagę radnym jako zadanie na 2010 rok stawiam….

jan
jan
2024 lat temu

a gdzie Rzońca i z pięciu klechów z kropidłem??

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

I bardzo dobrze, pomalutku i do przodu – chwalić co dobre, a ganić "badziewiajstwo". Niech remontują, odnawiają aby Nasze miasto piękniało.

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x