Wiadomości

Remonty w Jaśle potrwają do późnej jesieni (tv)

Modernizacja sieci wodociągowej oraz remont nawierzchni drogowej i chodników to inwestycje realizowane w mieście. Obecnie prace prowadzone są na ulicach Kazimierza Wielkiego, Rynek i Kościuszki a już niedługo ich obszar zostanie poszerzony m.in. o ulice Dworcową, Żeromskiego, Lenartowicza. 


Główne zadanie to przebudowa ulicy Kazimierza Wielkiego, Rynek i Kościuszki, jednocześnie MPGK przeprowadza wymianę sieci wodociągowych – mówi burmistrz Ryszard Pabian. 

W wyniku tych prac na wielu odcinkach pojawiają się utrudnienia w ruchu.

Te uciążliwości są niestety konieczne po to abyśmy mieli wyremontowane zarówno chodniki jak i nawierzchnie ulic. Tutaj się pojawiają głosy, dlaczego nie robimy tego w nocy. Ale proszę wybaczyć, w centrum miasta roboty tego typu jak zrywanie starej nawierzchni, wykopy, gdzie pracuje ciężki sprzęt, przecież  za chwile spotkalibyśmy się z zarzutem, że nie dajemy ludziom spać. 

Z utrudnieniami najgorzej radzą sobie kierowcy, zwłaszcza ci, którzy przejeżdżają przez Jasło. Wprawdzie są zapewnione objazdy ale mimo to wielu zdaje się na pomoc innych kierowców.

Trochę jest ciężko jeździć po tym mieście. Ja sobie radzę, bo tutaj bocznymi dróżkami człowiek objedzie, ale jak (kierowcy – prz. red.) wjeżdżają na Plac Żwirki to pytają jak wyjechać z miasta – mówi nam pan Ryszard, taksówkarz z 25-letnim stażem.

Mimo tych utrudnień, pytani przez nas Jaślanie w większości ze zrozumieniem podchodzą do wykonywanych prac.

Dobrze, że robią – mówi nam jeden z mieszkańców Jasła.

Remonty są wskazane tylko się odbywają z niewiadomych przyczyn troszeczkę za wolno. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze wykonane  i nie będzie tego typu sytuacji, że za rok znowu będą coś korygować – mówi inny z przechodniów.

Jak zapewnił burmistrz Pabian służby takie jak Policja, Straż Pożarna czy Pogotowie, na bieżąco są informowane o zmianach w organizacji ruchu, więc nie ma zagrożenia, że nie dojadą one do celu.

Pabian dodaje też, że o większych utrudnieniach mieszkańcy Jasła będą na bieżąco informowani.

Na pytanie, kiedy planowane jest zakończenie inwestycji i remontów w mieście, burmistrz odpowiada, że potrwają one do późnych miesięcy jesiennych.

Jaki jest więc sposób na utrudnienia w ruchu?

Rower. Rowerem dużo szybciej. Szybciej jeżdżę niż samochodem po mieście.  Rowerem wszędzie dojadę i zaparkuję, bo samochodem to jest klęska – przekonuje Stanisław Mocek.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
as
as
2024 lat temu

spoko ze cos sie dzieje przynajmniej beda nowe chodniki i droga 🙂 lepiej ze cos robia niz ze niz nie robia 🙂 pozdro

o
o
2024 lat temu

koslawe te znaki..mam nadzieje ze roboty beda wykonywane lepiej niz ustawianie znakow!:lol:

Edzia .
Edzia .
2024 lat temu

zgadzam się z poprzednim komentarzem . xD
Lepiej,że coś robią nic nic nie robią :smilewinkgrin:xD ;]
Przynajmniej coś burmistrzowa robi w tym naszym Jaśle. Nawet nasze miasto sławę za nią zdobyła . 😀

Jaślanin po 60ce
Jaślanin po 60ce
2024 lat temu

Remont ulic,chodników to wspaniała sprawa,a utrudnienia to rzecz wtórna.Ale czy przy okazji nie dałoby się postawić po mieście ławek? Czasami ludzie starsi,chorzy zmierzający do i z miasta chcieliby chwilę,usiąść, odpocząć. Nie ma w tej chwili szansy.Cieszy też zapowiedż większej liczby koszy na śmieci.Miasto stanie się ładniejsze- i oto chodzi.Gratulacje…

beti
beti
2024 lat temu

Bardzo dobry pomysł – rzeczywiście na terenie miasta powinno być więcej ławek.

zzz
zzz
2024 lat temu

tyle narzekania że nic w jaśle się nie robi, że chodniki stare, nawierzchnia zniszczona . Teraz gdy coś ruszyło to znowu niedobrze bo hałas , utrudnienia , objazdy :/ zawsze coś nie pasuje

bnc
bnc
2024 lat temu

tylko u policjantów nie ma zrozumienia, stają za krzakami i sypią mandatami. Jak zwykle zamiast pomagać to tylko utrudniać potrafią!

Zobacz także
Close
Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x