Wiadomości

Renesans Podkarpackiego Trójmiasta

Tegoroczna edycja święta wina w Jaśle była jedną z trzech imprez, które w ostatni weekend sierpnia odbywały się w ramach współpracy Podkarpackiego Trójmiasta. Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle, Karpackie Klimaty w Krośnie oraz atrakcje kulturalne, proponowane przez Sanok, miały na celu zachęcić wszystkich turystów, by ostatni weekend sierpnia spędzić właśnie  w Podkarpackim Trójmieście.

Renesans Podkarpackiego Trójmiasta

Wydarzenia minionego weekendu mogą być przykładem na renesans, który przeżywa Podkarpackie Trójmiasto. Sześć lat temu Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, Piotr Przytocki, prezydent Krosna oraz Wojciech Blecharczyk, burmistrz Sanoka, podpisali umowę intencyjną, deklarując współpracę oraz wspólne działania.

Najważniejsze jest dla nas, by promując wspólne idee, dążyć do rozwoju naszych miast. Chcemy pokazywać to, co najlepsze jest w Jaśle, Krośnie oraz Sanoku. Chcemy by Podkarpackie Trójmiasto stało się atrakcyjne turystycznie nie tylko poprzez piękny krajobraz, ale także tradycje winiarskie, produkcje szkła, czy muzea sztuki – mówi burmistrz Czernecki.

Prezydent Przytocki oraz burmistrz Blecharczyk, obecni na Międzynarodowych Dniach Wina, wzięli udział w uroczystym korowodzie, któremu przewodniczył Marek Nowiński, prezes Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia. Zaproszeni goście mogli zwiedzić nie tylko stoiska lokalnych i zagranicznych winiarzy, ale również skosztować potraw regionalnych.

Aby wszyscy mogli skorzystać z oferty, przygotowanej na zakończenie wakacji w Podkarpackim Trójmieście, w sobotę i niedzielę, kursował trójmiejski autobus, którym bezpłatnie można było dotrzeć do Jasła, Krosna i Sanoka.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Renesans Podkarpackiego Trójmiasta – bardzo dobry pomysł, należy współpracować.

autostopowicz
autostopowicz
2024 lat temu

Jeśli występuje P.Czernecki,to zawsze jako impresario.Jakoś trudno temu Panu publicznie pochwalić się osiągnięciami w zakresie działań na rzecz zmniejszenia bezrobocia poprzez zachęty dla inwestorów,jak chociażby w Dębicy i Rzeszowie.Tam włodarze umieją wywalczyć strefy ekonomiczne,tam umieją propagować zachęty ekonomiczne.Uruchamianie darmowych kursów autobusowych dla wycieczkowiczów w ramach tercetu egzotycznego będzie miało klientelę ale wówczas,gdy w autobusach P.Myśliwiec i P.Szpak bedą prezentować swoje wyroby winne.

STANISŁAW
STANISŁAW
2024 lat temu

Jaki renesans do cholery jasnej.Trzech gości z kielichami z winem made in Pektowin bredzi o świetności swojej przyszłości… I tyle,A nam szarakom wielkie śmierdzące kupsko!!!!

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Jasło stolicą : bezrobocia , wyzysku i wykluczenia społecznego……

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

ile tym z góry ktoś dał kasy za pisanie komentarzy? gdzieś już krążą plotki że ludzie piszą komentarze za pieniądze…

ewa
ewa
2024 lat temu

do ciekawego-to jak sondaże przedwyborcze:też kosztują!

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

„ciekawy ” – jeśli nie zgadzasz się z moim stwierdzeniem to ujawnij swoje argumenty…….

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x