Wiadomości

Roman Kościow odwołany. Wakat na stanowisku wiceprzewodniczącego?

Wynikiem 6 głosów za, 3 przeciw i 10 wstrzymujących zakończyło się głosowanie nad przyjęciem rezygnacji Romana Kościowa z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

Roman Kościow

Złośliwi podkreślają, że rezygnacje członków PO z piastowanych funkcji czy to wiceburmistrza, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej czy wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej jest spowodowane zbliżającymi się wyborami i chęcią odcięcia się Platformy od niedawnego koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości. Roman Kościow nie zgadza się z takimi opiniami.

Roman Kościow

Zawsze można znaleźć taki czas, a w tym przypadku można powiedzieć, że jest rok wyborczy. Jak już powtarzaliśmy, nasze porozumienie z Pis-em trwało około roku i było ciężkim orzechem do zgryzienia ze strony Platformy, ponieważ nie byliśmy nigdy partnersko traktowani. W związku z tym nastąpiła rezygnacja z funkcji wiceburmistrza pana Leszka Zduńskiego, dalszą konsekwencją jest moja rezygnacja a to ze względu na przejrzystość, bo jeżeli nie jesteśmy stroną i nasz głos nie jest brany pod uwagę to nie ma sensu aby robić coś na siłę – mówił dziś Roman Kościow.

Każdemu wolno robić co uważa. Pan Kosciow kiedyś bardzo walczył o tę funkcję, teraz może czuje się zmęczony i w związku z tym zrezygnował, nie widzę tutaj innego powodu – komentuje decyzję radnego PO Maria Kurowska.  

Do przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Dybasia nie wpłynęła kandydatura na wiceprzewodniczącego z żadnego z klubów. Niewykluczone, że wakat pozostanie do końca  kadencji.

Myślałem, że dzisiaj czyjaś kandydatura wpłynie, ale na dzień dzisiejszy żaden z klubów swojego kandydata nie zgłosił. Może na następnej sesji któryś z klubów zdecyduje się zgłosić swojego radnego. Jeśli nie to rada będzie pracowała w takim składzie jak obecnie – mówił Andrzej Dybaś, przewodniczący Rady Miejskiej. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paści
Paści
2024 lat temu

Co to za trójca?

abc
abc
2024 lat temu

I niech ten wacat wolnym się ostanie…

To Jo
To Jo
2024 lat temu

Oczywiście, że Rada będzie pracowała w takim składzie jak obecnie. Natomiast Panu Przew. Dybasiowi przydał by się jakiś konkretny zastępca bo gołym okiem widać, że sobie nie daje RADY z tą funkcją.

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x